Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Основен ремонт на двигател-какво производство части да изберем.

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 02 юли 2018 21:32

Колеги,тъй като ми предстои основен ремонт на двигател си задавам въпроса на какви части,най вече брутална група, да заложа-на Дружба преди 89та или след,съветски,руски или произведени в други държави.Очаквам съвети.Благодаря предварително.
"1300" since 1979

Потребителски аватар
mzeto
Регистриран: 20 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Мнение от mzeto » 02 юли 2018 22:18

Аз имам наблюдения над старата школа бутала на дружба разград, бутални пръстени съм купувал преди година две последно нови от един магазин на дружба в софия. Нямам оплакване предвид предназначението на двигателя в момента. Лагери съм слагал руски ЗМЗ, за напред пак бих сложил такива :)
"I'd rather lose by a mile because I built my own car, than win by an inch because someone else built it for me. Your car is your story, so don't let someone else write the book." - Moog "Mighty car mods"

Потребителски аватар
tojaga
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 02 юли 2018 22:20

Ако няма да правиш извръщения, демек туниг, купи руски, текущо производсво. Сегментите: Нека да Гьотце, където месленият е съставен, а втория компресьонен е с намеалена дебелина, т.е по-малка площ, по-малко триене = по-голяма мощонст.

Потребителски аватар
Viper
Регистриран: 09 август 2012
Контакти:

Мнение от Viper » 03 юли 2018 06:56

Аз преди 2 години направих основен - ОСНОВЕН ремонт,
Относно дружба, старите бутала точно не са каечествени, едни украинци не ги вземаха тука дори за подарък, ако си решил да залжиш на дружба търси оранжевите кутии, но иначе и аз подкрепям идеята за нови руски части, особено на фирмата "Lada-image" те са 100% собственост на АОА АвтоВАЗ, със сегменти дружба също няма да сбъркаш, но търси хромираните, в момента цената в завода на тях им е 73 лв. (без отстъпка). За това накрая просто изкопахме от магазина някакви стари руски, гледах само да са хром.
Кофти буталата просто си личат по отливката, аз накрая се спрях на компромисно решение - Харков.
Ако имаш проблеми с намирането на части, винаги можеш да ми удариш една шайба, тук имаме всичко налично.
Аз като цяло не съм пестил, но на места където сметна за необходимо - не съм давал топ цена за части, в крайна сметка като тегих чертата - 800 лв. но това включва и съединителя и шлайфа и масла, филтри и гарнитури, гарнитури и ремъци (правих 05 мотор).
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 03 юли 2018 11:23

Първо проучи дали има човек който ще ти сглоби двигателя качествено, тоест да мери, да смята и да има нужния опит да прецени кое, как и по колко. Да не стане като с моя двигател 1700 - 1000 лв и след 10 000 км => долу. Това е отговорна работа. Не бързай да купуваш части. Питай колегата който разпродава турбо Лада на части. Двигателя е ревизиран, давана му е газ пет пъти, голяма работа. Да тези пари е подарък. Колкото изкара все ще е добре.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 03 юли 2018 12:12

И аз да добавя +1 към мнението на Сашо, ако не можеш да си правиш сам ремонта или тепърва ще се учиш... не се захващай, това не е като да си смениш водна помпа, има доста хамалогия, един колега дето така си се учиеше сам на собствната кола, 4 пъти ме е викал да му вадя мотора и накрая частите му били виновни...

Потребителски аватар
1300
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 06 юли 2018 17:57

Аз също се бях насочил към новите части на Автоваз,но единственото което ме безпокои е,че май не предлагат бутала за 2105 с "лунички".
"1300" since 1979

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 06 юли 2018 19:11

Viper написа:
03 юли 2018 12:12
един колега дето така си се учиеше сам на собствната кола, 4 пъти ме е викал да му вадя мотора и накрая частите му били виновни...
...той(колегата) не е далеч от истината...гледах наскоро едни тампони за д-ла... ми то пружината вътре е изработена с тел от щипки за простиране на пране :( ...

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 09 юли 2018 08:18

1300, това, че буталата не са с фаски не е проблем. На другата ти кола са с плоско чело и пак работи, нали? Проблем ще стане единствено и само ако скъса ремъка. Ако ползваш бутала без "лунички" ще се вдигне малко степента на сгъстяване. Може да ползваш бутала от 2106, те са с вдлъбнато чело.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Мнение от Viper » 09 юли 2018 10:33

Ако има проблеми с намирането на части, се свържете с мен, ще се радвам да помогна, тук при мен в Русе имаме наличност.

Отговори