Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Електрически двигател

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2105
Контакти:

Електрически двигател

Мнение от Viper » 26 юли 2018 08:40

Повечето тецове се ориентират вече към работа на природен газ, и ние все още тъкаляме на въглища, понякога семки, слама, и сега градят "еко" пещ която да гори отпадъците на града.
А иначе колонките за бързо зареждане набират популярност, не знам дали четохте новините, в момента в Букурещ, ако сдедеш стария синавтомобил получаваш ваучер за закупуването ма електрически.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

rado1595
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 май 2013
Автомобил: ВАЗ 21011

Електрически двигател

Мнение от rado1595 » 26 юли 2018 08:44

Точно пък сега е момента за хора с възможности да си закупят електромобил. Понеже е основно правило на икономиката че : колкото е по-търсен един продукт толкова цената му спада, това се дължи на фактори като усъвършенстване на производството и др.
Вече няма такова нещо като да чакаш 8 часа за пълен заряд от нулата. Времето за зареждане до 80% е съкратено до 30 мин. благодарение на зарядните станции. Да няма пълно щастие цената на 1 KW е в пъти по-скъпа там но това си е чист бизнес, също така се намаля живота и на клетките но кой би предпочел да стои с часове извън града и да чака.
Разстоянието което един електромобил може да измине според мен вече е приемливо. Като например моделите на Tesla. С подходящо каране 600 км. не са проблем.
А старите батерии се рецикират до определена степен. Toyota имат програма разработена за изкупуване на старите клетки.
Така че вече сме на прав път. Според мен до 10 години електромобилите ще са към 40% от всички превозни средства по пътищата.

Отговори