Проблем с ладата придърпва градско и върви тежко извън градско

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 03 фев 2020 13:50

10/100 в града, зимно време е нормален разход, особено ако я караш на кратки разстояния. Загрява по-бавно и затова ти вдига разхода. Такова каране веднъж на половин година не е за препоръчване. Трябва периодично да се пали и раздвижва. "Кола която не се кара и жена която не се *** се разваля!!!"

Едва ли някой може да ти каже какво и има на колата без да пипне и види. Това, че ти се губят фаровете, и че ти свети някаква лампа на таблото са други проблеми, които нямат общо с двигателя. За фаровете - търси някъде хлабави връзки. За светещата червена лампа - ниско ниво на спирачна течност, пробем с генератора, ниско налягане на маслото, задействана ръчна спирачка - са възможностите. Какъв е символа "нарисуван" до светещата лампа? Ако искаш премери какво напрежение имаш на клемите на акумулатора. Не е лошо да се запознаеш с инструкциите за експлоатация на дадения автомобил.

За проблемите с двигателя - карбуратор, делко, бензинова помпа. Няма кой да ти каже.

Бензинова помпа - извади маркуча от карбуратора и го пъхни в бутилка. Някой да върти на стартер, а ти гледай дали от маркуча пръска бензин на тласъци.

Делко - нов палец и капачка, разстояние чукче - наковалня, кондензатор, луфт в оста на делкото, лоша маса на авансовата плочка. Кабели за свещите, свещи....

Карбуратор - ниво на горивото в поплавъковата камера, затваря ли игления клапан, жигльорите дали са правилните за този модел, дали има вътре натрупани утайки, отлагания, задръствания? Филтър преди карбуратора и да поставиш, никаква полза няма да има, ако карбуратора вече е пълен с боклуци. Кабела към карбуратора подава ток на ел. жигльора за празен ход. При 2103 дадеш ли на контакт, този ел. жигльор трябва да е под напрежение постоянно. Ако не ти се занимава развий ел. жигльора, с клещите отрежи леко върха на иглата и вече няма да имаш ел. жигльор, а обикновен.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21214
Контакти:

Мнение от bgbul » 05 фев 2020 00:21

Iv4o написа:
02 фев 2020 18:01
Колеги да не би да е от токовете да ми придърпва така защото направих няколко профилактики чистих резервоар сложих филтър на бензиновата помпа карбуратора не съм го пипал да не прецакам нещо но онзи ден забелязах че имам хлабав кабел към който е червен и отива в един сноп към плюса и днес го вързах с изолирбанд да го държи да не пада също така свети ми някаква червена лампа на таблото дали няма да е нещо да губя ток и да не ми достига и колата да си придърпва в движение но всъщност като дръпна смукача и подавам газ си върви без да придърпва и някой път ми губи двата десни фара дългите колата е с 4-рите фара Лада 1500 също така е без електронно запалване моля кажете дали може да е кабел проблема или някой маркуч влиза въздух в карбуратора както казвате.
Щом колата пали значи има достатъчно ток.
Червената лампа дето свети - с какъв символ е? Както каза колегата - ниско ниво на спирачна течност.
Щом когато дръпнеш леко смукача се оправя, значи търси проблема в горивото. Не достига. Запушен жигльор най-вероятно.

Iv4o
Регистриран: 28 януари 2017
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от Iv4o » 15 фев 2020 00:19

Проверих дали хвърля добре гориво хвърля го добре измерил съм с разход с една пластмасова бутилка от 1 литър в която налях точно почти 1 литър бензин и изминах точно 11,1 км което ми се струва добър разход за зимата 9/100 но проблема не нито в бензинова помпа нито от делко или електричество защото и това съм проверил онзи ден смених и цялата спирачна система и накладките на задните колела защото колата беше доста изоставана не бях я карал от лятото поне 6 месеца закарах я дори при майстор да види карбуратора качи я на компютъра и сложи едни кабели вади свещи кабели проверява делко после отвори карбуратора почисти го леко там колкото да не без хич за 5 мин и още за 5 я сглоби извади си кабелите и вика готов си дай 15 лв аз му дадох питах го ще придърпва ли неговите думи бяха няма ако пак придърпва ела пак днес се качвам и я карам около 10-тина километра и тя пак си придърпва но явно го прави на моменти аз си мисля че е от карбуратора защото е някакъв ДАЗ 2107 иначе като я настъпя си върви доста вдига около 160 даже и повече но от тая скорост не вдигам повече защото няма къде но може и още защото има сили доста но проблема не в това проблема че като си карам бавно ми придърпва особено когато съм от 20 до 50 км някъде трябва да вдигна поне 60 за да не се връща газта съмнявам се този карбуратор е за смяна или за сериозен ремонт то няма от какво друго да е освен от карбуратора да е

Доколкото лампата на таблото която ми излезе беше за спирачната течност оправих я като оправих спирачките маркучи целиндърчета и накладки.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21214
Контакти:

Мнение от bgbul » 15 фев 2020 09:33

Ако всичко което описваш е вярно - остава да провериш ЛУФТА на оста на механизма за подаване на газ.
В една друга тема го писах и е дълго. Но просто провери и обери този луфт.
http://www.amavto.com/object.php?id=7235 Ето за това говоря. Провери има ли луфт.

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 15 фев 2020 15:00

...това с придърпването при подаване газ е много неприятен проблем(мо'е изкъртиш седалките даже :) )...моята Лада след като не и намерих купувач, я предадох на 'вторични' на собствен ход...2-3 дни преди това си демонтирах безконтактното запалване... с чукчето веднага се появи проблема с придърпването както на газ така и на бензин, при това без да е пипано НИЩО друго...а преди това при движение на 4та предавка с 20-30км като и подадеш газ си поемаше плавно, абе да ти е кеф да караш :o ...поиграх си малко с чукчето, че ме дразнеше това придърпване,обаче не се оправи проблема и така приключи всичко...

Потребителски аватар
plamil
Регистриран: 04 февруари 2009
Автомобил: ВАЗ 21043
Контакти:

Мнение от plamil » 15 фев 2020 21:05

Iv4o написа:
15 фев 2020 00:19
Проверих дали хвърля добре гориво хвърля го добре измерил съм ...
Off topic
Колега, моля използвай препинателни знаци.
Не че и така не се чете, но се налага да се връщаш по 2 - 3 пъти да прочетеш текста, за да разбереш нещо.
И в крайна сметка, пак не се разбира всичко докрай.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 17 фев 2020 12:56

Iv40, първо тази кола 160 км/ч не може да развие, не и с оригинален двигател, без доработки - скоростомера ти лъже със сигурност. А да казваш, че има сила и за още повече..... Лада и сила са несъвместими думи.

Как така ще придърпва между 20 и 50 км/ч. На 20 км/ч точно трябва да си превключил на втора предавка (ако не я "цедиш на първа до край), а на 50 - 60 вече можеш да включиш 4-та предавка. Та.... скоростта не е показател тъй като всеки има различен стил на каране. Един превклюва предавките рано, друг късно..... виж при какви обороти прекъсва.

Демонтирай карбуратора и го почисти. Намери някоя книжка за Лада, прочети как се регулира карбуратора и запалителната система. Разчитай на себе си, не на майстори. Или намери човек който се е занимавал конкретно с Лади. Тези по сервизите само ще ти вземат парите и ще те размотават.

Отговори