ГТП с новите еко стикери

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Polad112
Регистриран: 08 август 2022
Автомобил: ВАЗ 2101

ГТП с новите еко стикери

Мнение от Polad112 » 09 авг 2022 15:16

sataN написа:
23 авг 2021 23:55
Всичко си е по старо му. Няма кола която неможе да мине преглед. Тези неща които ги говорят по телевизията са панаир. Ауди а3 1.8т по талон евро4 с премахнат катализатор му слагат стикер 3та категория.
Много правилно, с малко мангизи всичко става :whistle:

naidenzgoshev
Регистриран: 19 август 2022
Автомобил: ВАЗ 2104

ГТП с новите еко стикери

Мнение от naidenzgoshev » 19 авг 2022 16:31

Само в парите е разликата пичове. Уж с тези еко стикери щеше да има някакви режими на движение в центровете на градовете, но май няма да го прилгат. Само по-скъпи станаха за съжаление...

Nivata
Регистриран: 24 август 2022
Автомобил: ВАЗ 2101

ГТП с новите еко стикери

Мнение от Nivata » 24 авг 2022 22:41

Вчера минах преглед. Нямам катализатор, естествено. Накараха ме да пусна фаровете, дългите и каквото може там да товари алтернатора, за да се натовари и двигателя. От там паднаха емисиите и влязох в норма.

С пича обсъждахме стикера, докато ми го лепеше. Каза ми, че само за тази лепенка дава 10 лева на някакъв посредник. А този посредник купува от фирма, която по официални данни е изкарала над 200000 сами от тези стикери и трудно ще се откаже от тях.

Нищо, че вътре има един чип като тези, които слагат на саламите в магазина, за да не ги крадат. Правете си сметка колко реално струва, щом го лепят на салам за 5 лева.

abc
Регистриран: 20 май 2021
Автомобил: 2104

ГТП с новите еко стикери

Мнение от abc » 07 окт 2022 21:54

Nivata написа:
24 авг 2022 22:41
Вчера минах преглед. Нямам катализатор, естествено. Накараха ме да пусна фаровете, дългите и каквото може там да товари алтернатора, за да се натовари и двигателя. От там паднаха емисиите и влязох в норма.

С пича обсъждахме стикера, докато ми го лепеше. Каза ми, че само за тази лепенка дава 10 лева на някакъв посредник. А този посредник купува от фирма, която по официални данни е изкарала над 200000 сами от тези стикери и трудно ще се откаже от тях.

Нищо, че вътре има един чип като тези, които слагат на саламите в магазина, за да не ги крадат. Правете си сметка колко реално струва, щом го лепят на салам за 5 лева.
Бях чел, че 4лв струва стикерът. Тоя вероятно е поизлъгал за 10лв за да не се задават въпроси защо толкова е поскъпнал прегледът. Там където ходя беше 25лв със старите стикери и 45лв сега. Едни 10лв са изцяло измислени на принципа "сега ни се е паднал повод да надуем".

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

ГТП с новите еко стикери

Мнение от LADA-2107 » 10 окт 2022 08:22

Какви са тези прегледи за 25 лв? В Стара Загора бяха по 40 лв, след промените станаха 50.

abc

ГТП с новите еко стикери

Мнение от abc » 11 окт 2022 22:45

Карате по софийски цени. Да не ходиш в пункт на СБА? Че там заради отстъпките с карти първо надуват цените да не се прекарат с намалението. И само 10лв повишение ли има на новите прегледи със стикера?

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ГТП с новите еко стикери

Мнение от LADA-2107 » 12 окт 2022 10:58

За мен това е поредната българска глупост. Прегледите са задължителни, наложени от държавата, но в същото време ги правят частни фирми. Държавата не налага контрол или не е заложено да налага контрол, конкретно на цените. В следствие на което всяка фирма слага цена каквато тя реши. Какво значение има дали прегледа се прави в София или в някой малък град. Процедурите са едни и същи.

abc

ГТП с новите еко стикери

Мнение от abc » 12 окт 2022 19:44

LADA-2107 написа:
12 окт 2022 10:58
Какво значение има дали прегледа се прави в София или в някой малък град. Процедурите са едни и същи.
Що за въпрос какво значение има. Чувал ли си, че в София заплатите са средно двойно по-големи от тия в останалата част на страната или за пръв път го научаваш? А частните фирми го правят, защото държавата не може да открие 20-30 хиляди сервиза само за да прави ГТП. Простотията е с тая малоумна лепенка:

1) Лепната по средата на стъклото, уж за да се чете автоматизирано, само че май ги няма четците още.
2) Има камери с разпознаване на номерата - много близко до ума е същата система да прави връзка с данните за еко-категориите, а не да се монтират стотици четци за да разчетат категорията.
3) Ако все пак лепенките ги има, можеше да са 4-5 различни цвята, за да се вижда от 1 поглед коя категория е, а не да се заглежда къде точно е дупката. Ясно е, че освен за физически контрол (гледане на лепенката) друга полза от тях няма.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

ГТП с новите еко стикери

Мнение от LADA-2107 » 13 окт 2022 14:11

Първо - ако може малко по-културно. Нито съм ти приятел, нито роднина, че да ми говориш така.

Второ - държавата няма нужда нищо да открива. Едно време прегледите се правеха в КАТ. Дадоха тази дейност на частни фирми за да може парите да отиват в наши хора, не в държавата. Което може да е за добро или за лошо в зависимост от гледната точка. Ако прегледите се извършват толкова строго, колкото са се извършвали на времето половината бараки които се движат по пътищата нямаше да минат преглед. Сега нивото е занижено, защото всеки пункт се стреми да прекара повече коли, за да вземе повече пари. Ако на даден пункт му се разнесе славата, че "се запъват и връщат коли" никой няма да ходи там.

Ясно ми е, че в София заплатите са високи. Не си единствения който знае това. Не живея в София и не обичам София, но не разбирам каква е тази завист и злоба на живеещите в "провинцията" към "големите пари" които вземат софиянци. Всеки е свободен да напусне работа, да продаде имотите и да се премести в София - ако му стига смелостта.

Тук в Стара Загора цените на всичко са високи, заради работещите в комплекса Марица изток (ТЕЦ-ове и рудници) и заради общоприетото схващане, че там парите ги раздават неброени. От това страдат хората които не работят в комплекса.

Стига си се запъвал за тези лепенки или както ги наричаш "стикери". Плюс/минус 5-10 лв за една година надали ще ти разрешат всички финансови проблеми и няма да забогатееш с тях.

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

ГТП с новите еко стикери

Мнение от auto_forum » 13 окт 2022 21:23

Въпросните стикери отпаднаха, но за 1 година някой направи бая пара.

Отговори

Върни се в “Класика”