Тропане при спиране....

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Тропане при спиране....

Мнение от milev86 » 15 яну 2009 21:53

Имам подобен проблем...споделял съм го с вас. Дори доста хора имат подобен проблем и винаги си мислехме, че проблема е я криви дискове, я кофти шарнири.....днес си направх един експеримент. Дръпнах ръчната плавно и ИЗНЕНДА....тропането се появи....и то определено е отзад...тук въпросът ми е от какво може да е тропането отзад и какво може да се направи...мерси! (tease)

Потребителски аватар
MOTOMX
Регистриран: 09 май 2008

Re: Тропане при спиране....

Мнение от MOTOMX » 15 яну 2009 21:57

При мен имаше нещо подобно както си карах.. и нещо взе да "тропа" чегръта бие като спирам и се оказа , че феродото на едната накладка се беше отлепило/железната подложка ръждясала и вследствие/ а накладките бяха на около 6-7 месеца от монтирането им..

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 15 яну 2009 22:30

При барабаните части, които могат да се счупят и да тропат - бол (пружинка, феродо, пластина). Отваряш и гледаш.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 16 яну 2009 12:07

Сваляш барабана и гледаш какви са пораженията.
И при мен имаше скърцане (не мога да го определя като тропане), причина за което се оказа отлепено феродо от задна накладка. Започна да трие метал в метал. Скапани ментета...
Само един съвет - ако решиш да сваляш задните накладки ги изваждай прецизно без много сила, че аз едната я извадих заедно с водещия щифт. :D После игра електрожена естествено...
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 16 яну 2009 15:00

butaloto.какво си заварявал не разбрах? :) Барабана може да се пристъргва до определен размер. Свали и виж. Първ оот там където чуваш тропането- ако е паднала накладка или пружина и опасно да се кара така...
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
butaloto.
Член на Лада Клуб България
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 16 яну 2009 15:27

Водещия щифт около който се движи накладката (нали се изважда по него, движенията около накладката са пак около него). Чакай да се опитам да намеря рисунка някъде. :)
http://www.butaloto.snimka.bg/album.php ... id=5204599" onclick="window.open(this.href);return false;
Ето за този говоря, около който накладката извършва джиженията си (около центъра на оста й). Извадих я със все този щифт (на другото колело)... абе няма значение. :D
Сети ли се?
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Panay0t
Регистриран: 17 май 2008

Мнение от Panay0t » 16 яну 2009 17:32

Аз когато не съм карал дълго време колата и като спирам първите минути след като тръгна стърже леко и после всичко изчезва :D Предполагам,че е нещо износено (отделно трябва да обезвъздушавам,защото едната държи с много повече от другата и като натисна по разко се досещате какво става ;) - не е хубаво това което правя ),но ще гледам и поправям като се стопли аз сега не карам.

Потребителски аватар
BIO-Motor
Регистриран: 19 април 2008
Контакти:

Мнение от BIO-Motor » 16 яну 2009 18:46

Най-лесния начин - сваляш барабана и гледаш. Аз имам биене и леко тропане когато дръпна ръчната плавно или спирам много рязко но аз знам че задния ми ляв барабан е крив...

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 16 яну 2009 20:02

Panay0t- това е нормално . И предните дискове и барабаните отзад ръждясват като стои и трябва да се поизстържат в началото. А колкото до неравномерното спиране- обезвърдуши, да и ако продължи да не спира някое колело потърси друга причина освен въздух :)
BIO-Motor- защо не го пристържеш този барабан? При тебе ефекта вероятно се засилва от доста изнесените ти фланци :)
п.п. как е новата полуоска? Там ли е още? :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
zdraveca
Регистриран: 28 август 2008

Мнение от zdraveca » 16 яну 2009 20:10

Я за всеки случай прегледаи всички щанги и тампони по задното окачване + амортисьорите + лагерите на кардана.За да изключим окачването и да останат спирачките.

Отговори