Тропане при спиране....

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Re: Тропане при спиране....

Мнение от milev86 » 21 яну 2009 13:00

Прегледах всичко по задното окачване-в изправност е. Не съм свалял барабаните...просто защото не можах да ги избия...клеясала работа...butaloto. си спомня едно лято как се мъчихме с него над тези неща :lol: И тъй като нямах време да се занимавам, отлагам ремонта за след няколко седмици. Попринцип не скърца като спира, а баш си тропа и цялата кола вибрира все едно ще се разпадне! И аз съм склонен да се съглася с предположението на peterco, че барабаните може да са износени....при леко движение и натискане на спирачка се чува "ЧАГЪРТ ПАУЗА ЧАГЪРТ ПАУЗА" (tease) ... вероятно трие някъде...после е протрито и пак трие....какви са цените на барабаните...явно ще се взимат нови... (scared)

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 21 яну 2009 13:09

Това се води провлачване на материала- в случая със барабанните спирачки се изразява в образуване на елипса. Ако не си счупил накладка и не си унищожиил барабана- най-вероятно може и да се пристърже. Ако оправиш само единия ще започне да ти спира неравномерно! И новите барабани- задължително с нови и хубави накладки- сметни и това като разход преди да почнеш. А за избиването- зависи дали е запекло в главината или задържа в накладките- има лек и за двете! Най- важно е да не го правиш на вън под нулата... :D
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 21 яну 2009 13:40

Да, именно нулата ме стресна :lol:
Добре а цена приблизително и марка все пак...

МОД: Не цитирай предходното мнение !!!

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 21 яну 2009 16:51

Ами за барабаните звънни- ама не са много евтини. За задни накладки- аз съм любител на феродо/около 40 лв. задни комплект/, но като правих моите нямаше. Сложих на ТИР /руски- ковах ги/, но не са върха на сладоледа- спират добре, но в тях има и парчета гума. Абе руска работа... Най- добри бяха червените българските азбестовите- не ядат барабана, ама са минало... За задни на другите коли- слагам обикновенно различни италиански аналози. Всичкте са се държали прилично. При предните е по-важен материала- те и спират основно. Хайде преди да калкулираш свали барабана и виж- има си размер до който може да се пристъргва /обикновенно поне 1мм. по диаметъра/ и това не му влошава якостта. Естествено внимавай да не го счупиш при свалянето- тая сплав е бая крехка... :)
п.п.zdraveca -само да вметна, че при отлепяне на обръча е задължително да се смени! Пристъргва се само, ако е надрана повърхност! Естествено при спазване на макс. допустимия диаметър
Последна промяна от BaiLamarin на 22 яну 2009 10:41, променено общо 2 пъти.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
zdraveca
Регистриран: 28 август 2008

Мнение от zdraveca » 21 яну 2009 18:52

ЗА свалянето на барабаните може да пробваш с двигателя да ги отлепиш(ако не знаеш как ще казваме)като го свалиш вариантите са 2
1.Накладките са боклук и са оставили някво гадно черно което се мие с бензин или разредителии и върви с покупка на нови накладки
2.Спирачките са прегрявани примерно минавал си балкана от там металния обръч на места се е разлепил (то си личи)и образува елипса.Може да пробваш да престържеш на струг но тва си е временно решение.
Вариант разлепено феродо не го коментирам то е ясно

Потребителски аватар
Cnupo
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Cnupo » 23 яну 2009 12:28

За да не отварям нова тема, ще питам тук. Значи от известно време когато покарам повече колата и загрее хубаво се появява едно дърпане на ляво и блъскане във волана, като блъскането във волана се увеличава правопропорционално на скоростта. Дали може да е от въздух или е нещо по-сложно?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 23 яну 2009 12:32

Крива джанта, крив диск ... при спиране тресе ли?

П.П. По-добре си отвори нова тема. Тук обсъждаме барабаните.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Pekata
Регистриран: 22 януари 2009

Мнение от Pekata » 28 яну 2009 16:49

За барабаните:аз имах същия броблем,смених си накладките и всичко е ок! :)

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 30 яну 2009 23:34

Леле днес 5 часа си играх и не можах да сваля барабаните! Първо тези два водещи болта не искаха и не искаха да се отвият с глух 12....12 влиза пасва и явно болта е изяден и при по-силен натиск-изхлузва! И двата водещи болта явно бяха клеясали и ги избих с чук и длето...нямаше начин да се отвият, щом главата е разбита.....оттам започна 2-3 часова битка с барабаните, които не искаха да паднат! От чукане отчупих малко от крайчицата на барабана, но не е проблем навярно....Чуках с длетото в основата...падна доста ръжда...но барабана така и не падна! Пръсках спирачна течност- НИЩО! Кажете как става това с двигателя...едно време съм гледал от баща ми, но не помня точно. Май се вдигаше колата на два крика от двете страни отзад и ГАЗ-СПИРАЧКИ....обяснете...май накрая ще отида на сервиз-там да се занимават-писна ми!...

Потребителски аватар
zdraveca
Регистриран: 28 август 2008

Мнение от zdraveca » 02 фев 2009 00:52

Ако си скъсал болчетата не е добре, сега ако превъртиш барабана нали се сещаш че те са заравнени с него т.е. те си седят вътре в него и с газ и спирачка няма да стане те ще държат барабана да не се превърти.Така и така си ги бастисал сега ги разпробий ,че да не ти пречат.

Отговори