Тропане при спиране....

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
verde
Регистриран: 25 април 2008

Re: Тропане при спиране....

Мнение от verde » 02 фев 2009 01:28

Можело е да се опиташ да развиеш тези болтчета с тръбни клещи, вместо да ги сечеш! А ексцентриците отпуснати ли са?

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Регистриран: 19 май 2008
Автомобил: ВАЗ 21079
Контакти:

Мнение от milev86 » 03 фев 2009 18:44

Дааааа....единия барабан го махнах днес...попрегледах всимко е ок. Направих глупоста да натискам спирачка при непоставен барабан и ми се пръсна цилиндърчето, но разглобил всичко и го поправип...сложип му изкочилите неща...та единия барабан с накладките е ок....
Другия е ад! Наистина и двата водача са изсякани, единия е изсякън мъдро, без да захмаща барабана, а другия го е сякъл май един майстор преди и е захванат точно за барабана....е блъсках днеска още час по него...спирачна течност в основата, въртене на колелото, спирачки...не помръдва! Блъсках барабана от вътрешната страна, белким го избия-НЕ! На няколко места се счупи връхчета от барабана, но същия така и не помръдна....явно болта е проблема...как да го разпробия....какво ще ми е нужно?! А има ли шанс без премъртане на барабана да го сваля?!

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 03 фев 2009 20:49

За да не се чупи чукай с дървено трупче- от твърдо дърво или с месинг. Ами- така и така се е начупил, една петдесетарка замина... Удряй по-здраво...Като слагаш намажи с грес м/у барабана и полуоската, следващия път да не е така. За разпробиване- една бургийка 6- 6.5 мм, машина с плавен ход и нерви в излишък. Не е кой-знае какво. Като завиваш тези болтове топни ги в боя. По принцип в техните дупки се навиват болтове М-10 и барабана излиза. Но в твоя случай резбата няма да издържи. Накисни го със спирачна течност, като постои ръждата трябва да отпусне. Успех!
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 04 фев 2009 09:08

Само не разбрах кои болтове да накисвам и развивам?! Идеята е, че и двата водещи са изсечени и от тях не става нищо. Не я ли пъхам бургията в дупката, където е съсечения болт и дупча докато не направя дупка...тоест болта да излезе на люспи....

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 04 фев 2009 10:50

Киснеш там където ръждата е захванала барабана- в основата на полуоската. Точно това е целта на дупченето, но не на люспи- с по-малка бургия, защото на ръка никога няма да си точно в центъра и ще прекараш резбата. Това, че ще остане няколко десети материал не е проблем да го отчупи и самия барабан, после се маха от резбата- при самото пробиване обикновенно и ръждата изпуска. Ако си прежалил барабана избий първо неги и се опитай да отвиеш парчето с клещи преди варианта разпробиване...
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 04 фев 2009 16:29

Pkd'r барабана не мога да го махна по никакъв законен начин! Нали ти казвам...вчера съм го блъскал повече от час....ушите ми станаха на понички...и то точно в средата мазах го с тормозная житкость, блъсках го по средата с длетото....газ спирачки, газ спирчки...не ще и не ще! Падна доста ръжда и пак не ще! Голяма трагедия е! Ще пробвам с боргията, но незнам дали ще стане....то май друг вариант няма. А барабана нява да го сменям....отчупен е малко в краищата...писна ми да давам пари! Надявам се да не го разцепа, а да го сваля цал!

Потребителски аватар
ton4o
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от ton4o » 04 фев 2009 17:48

Дори и с по-голямо свредло от болта да пробиеш, няма проблем. Все пак ще махаш болта от барабана само. В полуоската има 1 см. резба за него, пък и после може да не сложиш водещия болт. Вдигни колата на крик, запали я и включи на първа. С шкурка хубаво изчисти ръждата между барабана и полуоската. Ама хубаво. Послу я кисни с препарати. За всеки случай навии и болтове в отворите с резба в барабана, но не ги напъвай много. Чукай по периферията на барабана и леко притягай болтовете, все ще охлаби. Ако и така не стане развии болтовете и чукай по барабана навътре към диференциала, все ще се спука запеклото отнякъде. Сложи препарат и в отворите за болтовете на гумите със спринцовка.
Ах как не ги обичам барабанните спирачки.

Потребителски аватар
milev86
PR на ЛКБ
Контакти:

Мнение от milev86 » 06 фев 2009 22:37

Махнах барабана с разпробиване-нямаше нищо откачено, накладките са добре, нищо не се е отлепило или е криво...според мен само едната част на цилиндърчето натиска накладката, а другата-не. И мисля, че от това идва тропането....реших да сменя цилиндърчето...но...ново 20! Гайката, която държи тръбичката, влизаща в цилиндърчето е с глава номер 10....с тоя ключ той се превърта и не иска да се отвие...вероятно главата е прецакана, а с номер 9 не става...какво да правя...писна ми!!!!!

Потребителски аватар
butaloto.
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2103
Контакти:

Мнение от butaloto. » 06 фев 2009 22:58

Сега разбираш защо ни гонят лададжийте от сервизите, нали? :D
Имах подобен проблем като теб, обаче при мен беше отпред на спирачните тръбички... направих клеясалата глава на болта кръгла (hiro) . Намерих водопроводни клещи, набих една тръба на единия край на клещите (опитах се да симулирам нещо като 'дълго рамо') и със стискане опитах да го развия, но неуспешно... бях мацал с WD-40 и всичко стана на мазало. Няма значение... и аз се мъчих като теб, и аз се отчаях... Така е със всяко едно болтче по ладата, с всеки един детайл... всичко е клеясало.
Много правилно каза Фриско в миналия форум - ако нещо не се е счупило, не го пипай, но ако нещо се счупи - сменяй всичко! :D (или нещо от този род беше).
Но да се върнем на темата - аз проблема си го реших като закарах ладата при тенекеджията, а както всички знаем тези хора имат златни ръце (или по-точно голям набор от всякакви груби инструменти). За мое голямо учудване успя да развие болта, който го бях направил кръгъл (бях се приготвил вече да ходя за цял нов спирачен апарат :mrgreen: ). Тази услуга ми излезе 9 лв. тогава (толкова имах в дънките :D ). Ти го знаеш тенекеджията, ходихме с теб преди около 2 години при него. Тук ще намериш повече инфо за въпросния човек Краят на една любов или може би не?" onclick="window.open(this.href);return false;
П.П. Купи си 'рязан' ключ 10 и 12 . ;)
Две неща никога няма да забравят сетивата ми - уханието на хубавата жена и мириса от старата Лада.

Потребителски аватар
ton4o
Регистриран: 11 април 2008

Мнение от ton4o » 06 фев 2009 23:55

Или с раздвижен ключ / френски /, или с водопроводен / мокс /. Ако и това не стане, нова тръбичка. Понеже и от другата й страна ще е така, отрежи я близко до тройника и я развий с камък от гедория.

Отговори