Тропане при спиране....

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Re: Тропане при спиране....

Мнение от BaiLamarin » 07 фев 2009 11:17

Буталото? Не знаеш ли как ги развиват тенекеджиите? :) Рязан ключ задължително, но доста от тях са боклуци /от ключовете- уточнявам :) /! И недей да обвиняваш ладата! При всички коли на тези години е така, особено пък немските :) Има си начини при сглобяване да се избегнат такива проблеми за в бъдеще. Но това е дълга тема... Имай в предвид, че след греенето с оксижена всичко трябва да се смени! Сменял съм тотално изгнили тръбички на западни коли под 5 години, така че не е това критерий. Правят и медни по размер ако те интересува, но те се стягат по-леко и по-внимателно от стоманените.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
zdraveca
Регистриран: 28 август 2008

Re: Тропане при спиране....

Мнение от zdraveca » 08 фев 2009 16:28

Ми пробвай да развиеш от троиника цялата тръба ,една теъба е 3-4 лв.И си купи рязана десятка за да не заобляш гайките за в бъдеще.
1 Не вярвам да тропа от цилиндърчето няма логика поне за мене.
2.Каза че от др страна ти се е разглобило цилиндърчето, убеден съм че ще протече всеки момент, ако вече не е протекло, наблюдавай го (най -добре е да го смениш).
Виж жилото на ръчната по специално часта с пружината която е вътре в барабана, понякога тя опира в самия барабан и издава странни звуци.

buckstabu0
Регистриран: 19 октомври 2017
Автомобил: ВАЗ 2101

Тропане при спиране....

Мнение от buckstabu0 » 16 юни 2019 23:29

Тъй като вече ми писна и се уморих да се разправям с простотии първо ще питам по умните от мен преди да свалям гумата... От нищото ония ден се появи някакво тропане отпред в ляво като натисна педала на спирачката (чат,чат,чат- все едно трака барабана отзад заради дълги болтове) Накладки на около 700км (колата много спира)
Отлепено феродо, камъче, водачи или там какво може да е... спирачната система беше най-изрядното и ново нещо в тая кола и сега това излезе...
моля ви не ме нападайте :cry:

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Тропане при спиране....

Мнение от LADA-2107 » 17 юни 2019 08:11

Най-добре е да свалиш колелелото и да огледаш. Иначе само гадаем.

buckstabu0
Регистриран: 19 октомври 2017
Автомобил: ВАЗ 2101

Тропане при спиране....

Мнение от buckstabu0 » 21 юни 2019 19:42

Свалях гледах чистих... и нищо и нема... Не съм я карал, че нямам преглед... Давах напред и назад и май се е оправило :)
Сега да попитам за друго тропане... Повдигах гумата със щангата и разбрах, че ми лопа горния шарнир - Тоя шарнир може ли да тропа при по рязко тръгване напред или назад? Първо си мислех че е тампона на скоростите после забелязах че се чува при гумата и днеска разбрах за шарнира
Благодаря предварително

Отговори