С какви крушки на фаровете сте на вашата 2103

Ремонти и обслужване
2101 • 2102 • 2103 • 2104 • 2105 • 2106 • 2107
peterroumian
Регистриран: 07 август 2008

Re: С какви крушки на фаровете сте на вашата 2103

Мнение от peterroumian » 09 юни 2009 22:57

Магазина се намира на ............ улица, номер....... (моля попълнете празното (tease) ).

ПП. Говорим за р45т нали?

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 10 юни 2009 11:06

Моите не са пипани, даже едната ми крушка е още от 76та :D Така си карам и не ми дреме.

peterroumian

Мнение от peterroumian » 10 юни 2009 11:21

Е да нямаш очи на котка... Моите са малко слаби затова ми е наболял проблема.

Потребителски аватар
The source code
Регистриран: 20 май 2009

Мнение от The source code » 10 юни 2009 11:33

Котка не котка не пипам нищо по колата. Правилото ми е всичко да е в оригиналното му състояние.

peterroumian

Мнение от peterroumian » 02 авг 2009 21:42

Сле доста премеждия днес най-накрая стигнах до тез пусти фарове. Сетих се да им измеря напрежението което се подава на крушките. Преди да кажа направо смехотворните данни ще кажа че установих че имам релета и на късите ама...:
напрежение в акумулатор при пуснати къси - 13в
напрежение на късите - 10в :lol:
напрежение на акумулатор при пуснати дълги - 12.5в
напрежение на дългите КАКТО И НА КЪСИТЕ - 11в (защо е повече от на само къси?!?!)
напрежение на акумулатор без натоварване - 13в.

От моето любителско ниво - явно цялата система от релета е З Л Е. Опитах се да проследя някакви кабели с цел да намеря проблема - греда! Леле кабелите в тая кола са по зле от пистите в процесор - не мога и след 5см да кажа къде е кабела.

Извод - ще си слагам собствена система от релета. Имам малко познания но ще се радвам ужасно много ако ми дадете схема за свързване какво и да ми препоръчате релета които да нямат такова контактно съпротивление като ладовските. Е.. може и ладовски ако предположим че моите 33 годишни не стават.

ПС. Пробвах да разменя релетата за къси и дълги (нали са еднакви) - данеби да е развалено някое - без промяна.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 03 авг 2009 10:25

Виж сега, няма такъв термин "ладови" релета! Това са стандартен тип релета с 4 или 5 крачета в зависимост дали имат и НЗ контакт. Пъпките- особено пък на старите руски може и наистина да имат сребро. На новите ментаци- едва ли. Наистина и тези релета нагарят, но рядко, а и се почистват. Щом си ги разменил- явно не е от това. Търси лошия контакт другаде- много е вероятно да е от клемореда на бушоните- чистене, смазване с техн. вазелин или друго подходящо контактно мазило. Ако не е от там продължавай към фаровете. Мери и на междинни точки- да видиш от къде е пада на напрежението.
п.п. имай в предвид, че този клеморед изглежда добре, но поради богатия слой от патина на крачетата за бушоните ток може и въобще да не минава или да се явява като съпротивление, свалящо напрежението. Но това важи за всяка лоша връзка. Обикновенно зеленясват крачетата и буксите на релетата и дават ядове, вътре трудно прегарят, обикновено правят пъпки.
Разбира се, че когато даден кабел е трудно да се проследи в снопа по-лесно е да се тегли нов. Но в случая са два- къси и дълги. Не разбрах, защо са ти нови релета, но ти си преценяваш- всеки случай е специфичен.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

peterroumian

Мнение от peterroumian » 03 авг 2009 13:43

Благодаря за обадеждаващата информация обаче в тая кола конкретно има следния проблем - има модификации по електрическата система от преди 33 години - никой не ги знае какви са. По едно време и чезнеха токовете - беше на куп майстори никой дори не можа да проследи един кабел :lol: . Добре че се оправи от самосебеси. Буквално не си струва времето да търся на участаци и накрая да открия че е някъде където не мога да го проследя след 2 дни..
Направо слагам допълнителни релета ама от голфорезачката - бях гледал схема във форума им и си гледам кефа. Верно ще стане като коледна елха обаче - 8 релета :Д

ПС. Направо е невъзможно да проследя схемата защото - Хванах един дебел уж "черен" кабел. По едно време избледя до лилав и накрая стана зелен. Е това ако го проследиш ти давам Нобелова награда Шерлок Холмс (hiro)

Потребителски аватар
Jiguli
Регистриран: 14 юли 2010
Автомобил: ВАЗ 2101

Мнение от Jiguli » 26 юли 2017 11:22

Да питам в тази тема, та да не отварям нова. Някой ползвал ли е такива крушки:

Изображение

Изображение

https://www.osram.com/osram_com/product ... =ZMP_61176

До колкото разбрах това е халогенна крушка с цокъл R2 12V 45/40W P45T. Въпросите са:

1. Дали ще грее повече от балонните крушки? За Н4 крушките четох, че греят 3-4 пъти повече, та ме е страх да не ми замине рефлектора ...

2. Ще пасне ли на дължина във фара на 2101? Н4 знам, че са малко по дълги, но тези ...
ВАЗ 2101 Жигули - 1973г.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 26 юли 2017 15:18

Съдейки по вида на цокъла това е крушка същата като Н4, но предназначена да се монтора на рефлектор за балонна крушка. Предполага се, че в завода са съблюдавали крушката да не опре никъде, както и положението на нажежаемите жички за къси и дълги светлини да са на правилното място за да се насочва светлината където трябва.

aippmp
Регистриран: 20 май 2015

Мнение от aippmp » 26 юли 2017 20:33

На моята Жигула сложих рефлектори от Трабант(пасват перфектно) с крушки Osram H4 Night Breaker - резултата беше умопомрачителен. :)

Отговори

Върни се в “Класика”