Самара със СОЛЕКС забива муцуна на бензин ?

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
otoyol
Регистриран: 25 декември 2009

Мнение от otoyol » 09 ное 2020 10:17

Колеги, изброявам какво съм направил до момента:
- Свалих карба, разглобих всички мембрани и гарнитури, всички гумени о-пръстени и чаркове, накиснах го в коресилин 1 ден и го продухах на компресор;
- сглобих го с нови мембрани и гарнитури и нова човка на ускорителната помпа;
- изолирах сервото, понеже беше заподозряно, че вкарва въздух;
- сменен горивен филтър и изчистена цедка на карба;
- проверено ниво на горивото в карба - и преди и след ревизията му;
РЕЗУЛТАТ: пали перфектно - и топла и студена. Перфектен празен ход. Човките на ускор. помпа ВИДИМО си пръскат и двете. При ниски обороти и по-рязко натискане на газта ЗАБИВА МУЦУНА, ХЪЛЦА 1,2 пъти и тръгва да набира. Изрязва се яко и върви под товар и над 4000 4500 об. Има мощност. Свещите са сухи, жълто-оранжево керемидени. Хлабината между електродите е 0,8 мм.
ДАЙТЕ МОЛЯ ВИ СЪВЕТ къде да търся причината? Сменени са двете гарн. на плочката долу при монтажа на карба. Не смуче от другаде въздух.
СЪМНЯВАМ СЕ В ПРЕХОДНИ СИСТЕМИ НА 1 и 2 камера !!! Как да ги почистя ? Какво още да направя ? Има ли ефект от почистващи добавки за бензин /например БАРДАЛ/, някой има ли впечатления ?

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 09 ное 2020 10:31

Пробвай без въздушен филтър. При мен правеше същото заради филтъра Filtron. След това сложих Man и нямаше проблеми.

Потребителски аватар
otoyol

Мнение от otoyol » 09 ное 2020 22:21

Същата работа е.

Потребителски аватар
SkyNet
Регистриран: 09 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21083
Контакти:

Мнение от SkyNet » 10 ное 2020 06:05

А вакуумния компенсатор на делкото работи ли?
Защото ако не си дава предварение на богатата смес нормално да забива.
Да направиш добър и мощен атмосферен двигател е най-скъпия начин да си бавен !!! (victory)

Потребителски аватар
otoyol

Мнение от otoyol » 10 ное 2020 09:49

Работи си !
Вакуумният коректор на ъгъла на изпреварването на запалването доколкото аз знам служи, за да НАМАЛИ леко този ъгъл /т.е. да намали "аванса"/ именно в момент на рязко отваряне на дросела, понеже тогава заради ускор. помпа сместа моментно е ПО-БОГАТА! А по-богатата смес гори по-бързо, следователно иска ПО-МАЛКО "АВАНС" ! Изброеното дотук е ЧАСТ от ролята му, разбира се ! В установени режими при по-големи обороти и по-отворена дрос. клапа ДОБАВЯ още "аванс" към общия ъгъл на изпреварване на запалването. Поправете ме ако греша !

Потребителски аватар
tojaga
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 10 ное 2020 21:31

otoyol, споевд мен там ти е проблема, в преходната система, Провери дали си сложил праволно пружинката под триъгълното платно. Провери жигльора, дали не е запушен. Другият вариан е ускорителната помпа, платно.

Потребителски аватар
otoyol

Мнение от otoyol » 11 ное 2020 15:32

Сменил съм всички платна, вкл. това на ускор. помпа !!! Ускор. помпа пръска в двете камери !!! Пружинката на триъгълното капаче няма как да я объркаш - слага се МЕЖДУ КАПАКА и ПЛАТНОТО ! Зад платното има камера със съчмичка/клапанче и жигльорче, където като беше разглобено проверих и си капеше бензин. ЩЕ опитам с добавка за бензин... не ми се сваля карба пак, а то и да го сменя освен пак да го накисвам и продухам няма какво друго да направя.

Потребителски аватар
///Mechov
Регистриран: 19 септември 2019
Автомобил: ВАЗ 2106

Мнение от ///Mechov » 14 ное 2020 23:37

Провери си клапана и жигльора на икономайзера на мощностните режими. Ако не ме лъже памет той е 40. А богатата горивна смес не гори по-бързо , а по-бавно. Прегледай си центровката на запалването.

Изпратено от моят POT-LX1 с помощта на Tapatalk

Потребителски аватар
otoyol

Мнение от otoyol » 23 ное 2020 10:55

Колеги, центровката на началният ъгъл грубо е около +8 .. +10 гр. преди ГМТ, а по заводски данни трябва да е +1 гр. с допуск +- 1 гр. Така върви на бензин прекрасно, а вакуумният коректор си работи! Нямам никакви детонации на бензин и никога не съм имал. Съмнявам се за забиването в преходната система на 1-ва камера, защото ускор. помпа си пръска добре в двете камери. След като отмине това хълцане - забиване тръгва да ускорява добре. Смених и сервото с ново, понеже вкарваше въздух и смущаваше празния ход. Сега ПХ е перфектен, като и това хълцане/забиване след смяната на сервото с една идея намаля, което ме навежда на мисълта, че проблемът е бедна смес! Нивото след ревизията на карба пак го проверих и пак е наред. Можете ли да ми кажете преходната система на 1-ва камера от къде се захранва с гориво - от жигльора на ПХ зад ел.магн. клапан или от друг жигльор ?

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 23 ное 2020 14:33

Самаровия двигател е с по-голяма степен на сгъстяване в сравнение с класическите Лади със задно предаване. Затова работи с по-малък аванс/предварение на запалването. Ако караш на газ може да дадеш 1-2-3 градуса повече аванс от заводско предписания. Ако караш на бензин направи настройки каквито са предписани от завода.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”