Проблем с оборотите на ГАЗ

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
FoXBoY
Регистриран: 04 май 2008

Проблем с оборотите на ГАЗ

Мнение от FoXBoY » 04 апр 2010 13:30

Колеги имам един проблем който не мога да разбера от къде идва.
Значе когато колата е на място и е на свободна си държи добри обороти.Но примерно ако е в движение дори с 30-40 км и освободя от скорост колата гаснее.Нещо не държи обороти.Къде може да е проблема?Някои има ли подобен проблем?

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Re: Проблем с оборотите на ГАЗ

Мнение от Денис И. » 04 апр 2010 13:59

Качеството на сместа. Отиди на газаджия да я настрои или сам си я настрой от винтовете ако знаеш как.
Не е лошо преди да пускаш теми дето са дискутирани да пробваш да потърсиш в търсачката:
Живков @ Поставяне на плочка за газ на карбуратор от Самара - как ?" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
duf
Регистриран: 22 май 2008

Мнение от duf » 04 апр 2010 14:00

Притока на въздух и и два в повече. Регулирай си сместта.

FoXBoY
Регистриран: 04 май 2008

Мнение от FoXBoY » 04 апр 2010 14:41

Колеги от къде се регулира сместа?От винта които се намира на изпарителя или от двата винта които са извън изпарителя?

Потребителски аватар
jujoracing
Регистриран: 16 февруари 2008

Мнение от jujoracing » 04 апр 2010 19:32

От този на изпарителя.

Потребителски аватар
rado enduro sport
Регистриран: 03 юни 2009

Мнение от rado enduro sport » 04 апр 2010 21:37

Сместа се обеднява в движение ако тавата на въздушния филтър е нагласена да смучи отпред.На място като я нагласиш си работи и като тръгнеш започва да вкарва въздух в филтъра от скоростта и тихите обороти се губят.Това можеш да пробваш на голямо надолнище,спираш колата и я оставяш на обороти без да пипаш нищо и се спускаш по инерция да видиш дали ще угасне.Ако си с вакуумен изпарител вакумната мембрана изпуска,това можеш да провериш като извадиш тънкото мъркуче за вакуума от колекторните тръби и го засмучеш с уста ако ти залепне муркучето на езика за 10-тина секунди значи мембраната за вакуума е добре.

Потребителски аватар
Cvetomir
Регистриран: 25 ноември 2009

Мнение от Cvetomir » 04 апр 2010 21:47

И аз имам същия проблем. Сложих си изпарителя януари месец, като си го ремонтирах сам, смених му мемраните. Цяла зима в студа никакъв проблем, като палех на бензин, обръща водата и прехвърлям на газ - 1000 оборота заковава и в движение и на място. Тук от известно време имам същия проблем като на колегата, развил съм 3-4 оборота винта на изпарителя, което според мен е мн, но на място държи 1000-1100 оборота, колкото по-бързо се движа, толква повече падат оборотите. Забелязах обаче скоро, че ми искрят всички кабели и лули, незнам дали има нещо общо с оборотите. Какви кабели ще ме посъветвате да си взема и колко горе-долу струват?

Потребителски аватар
Cvetomir
Регистриран: 25 ноември 2009

Мнение от Cvetomir » 09 апр 2010 09:49

За да не пускам нова тема, отново пиша тук. Проблема с оборотите го оправих, беше от филтъра - като е отворен да "диша от вън" му идва много въздуха, вероятно обеднява сместа и затова няма тихи, завъртях го пак и сега добре, също така смених кабелите с Тесла. Забелязвам обаче, че разхода на газ ми се качи много напоследък. От 8.6л./100км. (това съм го засичал с точност, винаги толкова си гореше), сега на 10.5л./100км. Единсвеното нещо, което съм пипал по газта е винта на изпарителя, както споменах по-горе - развил съм го, защото ми паднаха оборотите, след известен пробег с новите мембрани. Винта на тройника ми е завит до край. Дайте съвети как да си върна предишния разход.

Потребителски аватар
DJ_Mintsata
Регистриран: 25 март 2008
Контакти:

Мнение от DJ_Mintsata » 09 апр 2010 12:15

върви на газаджия да ти настрои газовата уредба

Потребителски аватар
rado enduro sport
Регистриран: 03 юни 2009

Мнение от rado enduro sport » 15 апр 2010 18:43

Колега Cvetomir когато променяш нещо по въздушния филтър например смяна на такъв или промяна въздушния поток от къде да диша мотора се налага да търсиш оборотите от изпарителя наново.Значи когато нагласяш наново оборотите от болчето на вакуумен изпарител и те идват с развиване на болчето трябва да намаляш от утката/много по малко/щото разхода расте и обратно.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”