Поставяне на пласмасови подкалници на Самара

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
samarafan
Регистриран: 13 април 2008

Поставяне на пласмасови подкалници на Самара

Мнение от samarafan » 15 апр 2008 18:17

Здравейте,
  • Купих пластмасови подкалници за "Самара", но се оказа, че не пасват точно, а и трябва да пробивам сигурно калниците, защото не видях да има друг начин за закрепване. Колата ми скоро е пребоядисвана и не ми се иска да я дупча.
    Ако някой знае някакъв начин на закрепване на подкалниците, моля да го сподели.
Предварително благодаря.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Re: Поставяне на пласмасови подкалници на Самара

Мнение от Денис И. » 15 апр 2008 18:51

Дупчи се подгъва на калника. Няма даже да забележиш. За друг начин поне аз не се сещам. С винтове или нитове е най-сигурно. Все пак подкалниците ще поемат ударите на камъчета, пясък, кал и т.н., а зимата целия сняг по тях се събира и става доста тежко. Представи си, че ги залепиш с нещо ... давам им точно 2 дни и ще ги търсиш из банкета.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
jujoracing
Регистриран: 16 февруари 2008

Мнение от jujoracing » 15 апр 2008 22:11

Някои подкалници си имат място. Влизат в ръба на калника.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 18 апр 2008 18:25

С рапидки. Не се стеснявай да ползваш по-едрички. Сигурно е, а и можеш да ги развиеш при нужда.

Като говориш за място... тоест, хванати над подгъва - той си остава на бойното поле. Един, ,,минус``, ако има такива подкалници.

P_boy
Регистриран: 23 юли 2009

Мнение от P_boy » 04 авг 2009 16:29

Аз съм против подкалниците, защото се получава от тях конденз и калниците изгниват по-бързо, защото трудно се проветряват. На мой приятел, на Самарата му изгниха, с подкалници е, моето говедо никога не е имало, пребоядисахме я преди3 години и сега само на веждите има леки кафеви точици, които скоро си мисля да премахна... :)

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 04 авг 2009 16:36

Затова се мажат с грес отвътре за да не се задържа влага.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Мнение от Живков » 14 авг 2009 02:08

А, като ги бие вода, пясък, кал, луга и зимата мръзнат с месеци не гният нали? :idea: Особено Самарата, която задържа в задните вежди, какво ли не. И за това, всяка втора Самара е с гнили вежди - ъгълчето от към бронята. Две-три години каране без подкалници й стигат, за да потръгне чумата. После и да слагаш пластмаси, все тая.

Самарата на приятеля ти е страдала не от подкалници, а от тяхната липса. И тия пластмаси не затварят херметично, никъде. Проветряват се. А, накисването на калниците през подкалниците става, чрез сериозна борба с реки и езерни гьолове на пътя.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 14 авг 2009 11:47

Тодоре не му се карай, обясни му! :D За да не събира конденз се оставят процепи за проветрение. Който няма фантазия да взаимства от някоя с фабрични :) Има рапидки от неръждавейка, има и с какво да се уплътнят отворите да не гният. Без подкалници след петата зима котарака минава на всякъде през ладата. :D
Последна промяна от BaiLamarin на 14 авг 2009 16:19, променено общо 1 път.
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 14 авг 2009 13:37

Тия подкланици не спасяват чак цялата кола, тя пак си гние. Мойта Самара не е имала никога подкланици и най малко гнилото място по нея останало са калниците май. (hiro) Трябва си битка с ръждата при всяко нейно забелязване и да се кара колата по нашите главни пътища възможно най-малко през зимата и редовно миене. Друго спасение няма. Докато карах Самарата активно след всяка зима правех профилактика на всяка ръждичка и колата си беше добре, ама после като спрях да я гледам чак толкова и стана страшно. Но веднъж налази ли я стабилно ръждата после няма спасение, или поне не евтино.
Но определно от подкалниците има смисъл, само че аз не се бях сетил навреме. :( Все пак тая купчина ламарина не е речено че трябва да я караме цял живот само нея. :)

Потребителски аватар
McRae
Регистриран: 07 август 2009

Мнение от McRae » 14 авг 2009 13:48

Моята 'Самара' оригинално си има пластмасови подкалници,ама ръждите по калниците си избиват въпреки това.И подготовката на купето,и ламарините са им слаби.И плюс това седи в гараж като не се кара и пак си е същата.Може да съм случил на сглобка от понеделник все пак :D

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”