Проблем с пръскалка за чистачки на Лада Самара

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
petarlp
Регистриран: 27 юли 2009

Проблем с пръскалка за чистачки на Лада Самара

Мнение от petarlp » 09 авг 2011 09:55

Здравейте. В неделя няколко часа се борих с пръскалките на Самарата но не можах да се справя. Проблема не е в помпичката , губи се захранването до помпата. Когато включа помпата едното реле "изцъква" , но до помпата се губи захранването. Появяват се някакви 1-2волта което е много странно. Понеже явно Самарата е имала пръскалки за фаровете и има още 2 малки помпи. И за тях отделно има кабели. Явно предния собственик е правил някакви преработки :-) . Защото няколко кабела са изключени . Плюса се взима от единия, минуса от друг. Измервах всичките кабели но няма 12в. Появяват се за малко и изчезват. Не е проблема с лостчето измерих го с мултицет и няма проблем. Та общи линии ако не ви затруднява ме интересува възможно ли е проблема да е в релето . Кое точно е точно то и евентуално може ли да направите една снимка с кабелите и точното им разположение.

Благодаря ви предварително.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Re: Проблем с пръскалка за чистачки на Лада Самара

Мнение от Денис И. » 09 авг 2011 09:59

http://www.ladaclub-bg.com/multi/126-multi2109" onclick="window.open(this.href);return false; тук има интерактивна ел. схема. Има всичко, което ти трябва.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
viktor marchev
Регистриран: 23 април 2008

Мнение от viktor marchev » 09 авг 2011 10:05

Твоя модел е с един по голям мотор(едната моя Самара и тя е така) и два по малки ама те не са две по малки помпички а сва електромагнитни клапана единия ти е за предното стъкло другия за задното най вероятно те не отварят затова не сработва.Пробвай без тях и премини на по добрия вариант или оригинално самарско казанче с две помпички външни боднати на казанчето или си преправи стойката на казанчето и си насади руско ладово казанче.Ако вече на помпата волтажа ти е слаб има много причини.Изключи моторчето и измери на кабелите къв волтаж има.Голяма болка са им ръждалаците които тръгват.Може и от тоците да ти е белята ама невярвам.

petarlp

Мнение от petarlp » 09 авг 2011 10:49

Ясно благодаря за информацията.То тези 2та клапана са си изключени още от предния собственик :-) явно са правили проблем . А аз си мислих , че са помпички :-). Проблема е в тоците със сигурност. Тези 1-2 волта ги меря директно на кабелите . Мен ме съмняваше някое реле да не дава проблем

Потребителски аватар
SkyNet
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21083
Контакти:

Мнение от SkyNet » 09 авг 2011 11:25

Може и проблема да е от таблото с бушоните , ако се е окислило вътре прави доста мизерии. Виж по-този кабел да зачистиш всички връзки , и може да се оправи. На мен ми прилича като ,че ли има лош контакт някъде .
Да направиш добър и мощен атмосферен двигател е най-скъпия начин да си бавен !!! (victory)

Ясен
Регистриран: 09 март 2008

Мнение от Ясен » 09 авг 2011 16:16

Клапаните правят проблеми, да. А ако вместо тях се постави казанче с 2 отделни помпички (или 3 ако и фаровете имат чистачки) нещата потръгват.

Потребителски аватар
viktor marchev
Регистриран: 23 април 2008

Мнение от viktor marchev » 09 авг 2011 16:45

Ако със сигурност твърдиш че волтажа е слаб...тръгни назад по веригата за ...профилактично напръскай си таблото с бушоните отвън и отвътре със спрей за подобряване на контакта(самия спрей е излоатор) и много от проблемите могат да изчезнат.При тебе волтажа може да ти показва 1-2V щото мериш спрямо маса а тя като не е добра не е вече спрямо маса 12V а е спрямо нещо друго.Там масата е хваната ако не се лъжа на гредата дето са хванати клапанчетата.Ръждясва си там както трябва ..Пусни един кабел от - на акомулатора и така замери наистина ли а -1-2V

boy123
Регистриран: 25 октомври 2008
Контакти:

Мнение от boy123 » 09 авг 2011 19:44

И аз отдавна съм дал накъсо маркучетата от ел-клапаните - сега пръска едновременно и отпред и отзад,но не ме притеснява.Моторчето което хвърля водата е абсолютен боклук.3 пъти съм го отварял и херметизирал,но след месец -два пак влиза вода и ръждясва.Купих ново - изкара точно 2 месеца и процеса се повтори.Приспособих си едно от Фолксваген (с гумени втулки за маркучетата,защото диаметрите не отговаряха)и вече 2 години съм забравил за него.
Моята препоръка - внимателно с една жичка от + на акумулатора директно към плюсовата клема на моторчето,за да си сигурен че се върти.После релето - мисля,че на него си е нарисуван прозорец с чистачки,така че лесно ще откриеш кое е.

petarlp

Мнение от petarlp » 11 авг 2011 12:19

Много ви благодаря на всички :-) Ще пробвам някои от съветите. В неделя дано остане малко време :-). Ще пиша резултата :cheers:

petarlp

Мнение от petarlp » 17 авг 2011 16:09

Проблема е решен. Точно таблото с бушоните беше проблема и конкретно голямата букса. След пръскането и с контактен спей и зачистване нещата тръгнаха. :D . Въпроса е до кога ли ще работи поради кофти избраното място за таблото от руснаците.Все от някъде по-малко вода се събира (hiro)

Благодаря на всички :locked:

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”