Проблем с разхода на Самара.

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Re: Проблем с разхода на Самара.

Мнение от viksanlg » 24 ное 2014 20:49

??? Извинявай колега това информативно просто така ли го написа,съвет за нещо ли търсиш или нещо друго....

Ивайло
Регистриран: 23 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от Ивайло » 24 ное 2014 22:46

ами да ако може нещо да ме посъветвате. Сменил съм свещи, изпарител ловато, филтри, но на дълго колата гори доста 8.5 газ

Потребителски аватар
viksanlg
Контакти:

Мнение от viksanlg » 25 ное 2014 21:13

Незнам колега какво точно очакваш да ти помогнем с такова като цяло минимално завишение на разхода.Такова минимално завишение може да бъде както от едно нещо така и комплексно от десет други такива.Първо не се знае каква ти е компресията на колата(замервал ли си я), до колко новите ти свещи са наистина читави, защото се сблъсках с едни бош на един авер дето се оказаха пълен ментак с абсолютно слаба и немощна искра,което не е малковажно за качественото изгаряне на горивата,а на газ е доста важно.Друго, което се сещам да споделя е сигурен ли си, че настройката на газ е идеална и имаш ли проблемни гърнета или продънени тръби, които влияят на газорапределението ,мощността и разхода.Този разход който си постигнал от 8 и половина газ с каква средна скорост си карал да не се окаже ,че е нормално ,защото да кажем си карал със 110-120, а ти да искаш да ти гори като дизел.Друго, което е важно е от коя газостанция зареждаш и пробвал ли си в други вериги да сравниш разхода за да не се окаже че хвърляш ресурси на вятъра за излишни каузи.Сменял ли си скоро въздушен филтър на двигателя ,защото и той влияе на завишението на разхода.Да не говорим,че не малко оказва влияние и как е поставено газовото и марката изпарител.
Общо взето може да се окаже че трябва да вложиш не малко пари за да се опиташ да оправиш нещата и да няма за съжаление особен резултат.Понякога се оказва за съжаление ,че кола с кола(макар и един модел независимо от марката ) нямат много общо...;(

Ивайло

Мнение от Ивайло » 25 ное 2014 21:41

Гърнетата са ми чисто нови, филтъра, свещи дензо.Сменям газстанцийте, но все си гори. Бях я водил на газ анализатор, но без промяна. Мотора е на 60 000 км гаражна. На дълго 90, 100 си я карам даже старата по я натисках. Мирише по някога на неизгоряла газ. Може ли да е от гумите ? До скоро карах с оригиналните и след като ги смених ми се струва, че смесения разход ми падна от 10 на 9- 9.5 л. Но на дълго не съм я карал. Този разход смесения е само на газ до работа и обратно.

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 25 ное 2014 21:45

Аз да допълня, може мнозина любители на помиите да им се стори странно, но за разхода има значение и маслата които са сипани в мотора и скоростите.
Кабелите на свещите ако са си оригиналните отговаря донякъде защо понякога мирише на газ.
Гумите също имат значение.

Ивайло

Мнение от Ивайло » 25 ное 2014 21:52

Ами да кабелите са оригиналните. Маслото на скоростите също е фабричното. Трябва да видя с други кабели, но определено не изгаря добре газта пък и съм я удушил.

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 25 ное 2014 22:14

Е ми масло в скоростите синтетика или полу 75W90 GL-4 или GL4+5.

Потребителски аватар
viksanlg
Контакти:

Мнение от viksanlg » 26 ное 2014 16:27

Ееееееее ами с миризмата на газ трябваше да започнеш.Това означава или да си погледнеш искрата или настройката (по вероятно за мен)на газовото или някакъв пропуск около изпарителя или в самия изпарител ако е стар или със стари платна.

Ивайло

Мнение от Ивайло » 26 ное 2014 16:43

Проверих го със сапунена вода няма балончета никъде но най странното, че само по някога намирисва не недоизгоряла газ. Мирише когато работи мотора.

Потребителски аватар
viksanlg
Контакти:

Мнение от viksanlg » 26 ное 2014 16:57

Мирише когато работи мотора, защото тогава електромагнитния клапан на газта е отворен иначе по съвременни стандарти, ако до няколко секунди не запали колата на газ би трябвало да се прекъсне захранването и да се затвори притока на газ.Ако си сигурен че нямаш оттечка на газ аз немога да споря, защото несъм бил там и незнам ,но тогава остава съмненията за много богата смес (лош реглаж) или калпави токове!

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”