Изхъркване в стартера

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Re: Изхъркване в стартера

Мнение от BaiLamarin » 26 сеп 2012 16:51

Евгени, това е най- лошото на това решение с втулка в СК. А и живота и е по- кратък. Но пък сега разглобих стартер без предна втулка. Още по- странен. Да не смееш да попиташ за цени на частите. :D Той ще провери тези 2 неща и ще си прецени дали да сваля СК. или не. :cheers:
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
tojaga
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 23 февруари 2008
Автомобил: ВАЗ 21083

Мнение от tojaga » 26 сеп 2012 17:05

Определено си е тегава история, особенно с венеца. Тези неща са кажи речи стотинки, ама определено си е доста хамалогия, ако реши човек да си ги прави сам. Не, че не става, то аз нали сменям по два пъти мотор на година и още толкова пъти скоростна кутия, че тези дреболии минават покрай другите като консуматив.;) ;) ;)

Потребителски аватар
otoyol
Регистриран: 25 декември 2009

Мнение от otoyol » 26 сеп 2012 20:32

Ами той проблемът като се появи, на второто включване на стартера си включва без проблем, не го прави последователно няколко пъти ! Втулките не са сменяни никога. Сега е на 103 000 км. Мисля, че една ревизия на стартера вече е нужда /втулки, четки/.

Ивайло
Регистриран: 23 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от Ивайло » 23 ное 2014 21:25

На моята първа Самара хъркаше от време на време при въртене, но не и обърнах внимание малко след това ми се износи втулката в кожуха където влиза ротора. На втората Самара два пъти ми се случи след това свалих стартера намазах върха на ротора и от тогава не ми се е случвало да хърка. Иска периодично да се смазва втулката. Огледах зъбите не бяха наранени.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”