Парно на 2110

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
ivan19822
Регистриран: 30 ноември 2013

Парно на 2110

Мнение от ivan19822 » 19 окт 2014 05:20

Здравейте колеги,сигурно ви е писнало от мен но няма към кой да се обърна.Значи проблема е следния:Пускам парното на някакво положение без значение на колко градуса прави го във всяко положение на лявата врътка.Духа топло само на самотек в момента в който пусна вентилатора топлото започва да отшумява и за една минута става хладко.Когато вентилатора не е пуснат и съм в движение духа направо горещо и ако пусна дори на най-бавната степен веднага топлото изчезва.Очаквам вашите съвети вече не се занимавам с гаражни майстори даже и на ладите не разбират.

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Re: Парно на 2110

Мнение от curse_m » 19 окт 2014 08:37

Това надявам се да е от полза:
http://лада2111.рф/repear/248-remont-pechki.html
Цялото парно е достъпно откъм двигатления отсек което опростява живота значително. Виж дали имаш сложен филтър на купето, може да не е сменян дълго време, а може и да нямаш или просто някой да е решил че не е нужен. :)
Не е зле да си изтеглиш и това: http://www.ladaclub-bg.com/multi/132-multi2110-16v" onclick="window.open(this.href);return false;

п.п. Досега разбрахме че колата е жълта и това означава че изненадите за теб ще са всякакви.

ivan19822

Мнение от ivan19822 » 19 окт 2014 12:48

Колега,какво общо има филтъра дали да духа топло или не?Сякаш като се пусне вентилатора ИЗДУХВА топлото.Дали не е запушен радиатора?А,дали е възможно някоя клапа да си променя положението от по-силния въздушен поток защото като карам извънградско дори без вентилатор пак духа само хладко.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 21 окт 2014 01:18

На десятките не беше ли един гаден филм електрически за пускане на топло студено по отношение на парното.Не вярвам да е по никакъв начин запушен филтър ,защото ако беше трябваше да запотява здраво стъклата на колата.За мен е или ония смотан електронен блок за управление или по малката вероятност ,но не я изключвам,ако нещо са ровичкали по парното,я са пробвали да го сменят я нещо друго и има разкачени клапи ако да кажем колата е с климатик и е имало там проблем ,но за мен това е по малко вероятно.По често проблема прави електронния блок за управление.Миналата година един приятел баш посред зима яде хурката ама и за блока много пара му искаха от сервиза за купуване и смяна!!!Ако можеш да намериш от някоя морга поне да ти излезе по евтино поне няма да е зле.

curse_m

Мнение от curse_m » 21 окт 2014 08:05

Този контролер си работи прекрасно даже. И аз мисля че може и от него да е, но може и нещо около него да е разкачено. В горния линк е обяснено подробно. Аз един път не си сменявах филтъра над 20000км и парното направо спря да духа. Проблемите идват когато някой пишпан майстор започне да ремонтира, особено сервизен. Такъв контролер принципно има във всички нови модели Лада в топ версия на оборудване. При 2110 и Приора винаги се монтира даже, само при Приората не е разграфен с градуси и е малко по сложен, чудна работа.
По принцип този контролер струва оригинален 50-60лв, тук не би трябвало да минава границата от 100лв. Това че някой магазинер се опитва да удари печалба от тотото, защото видиш ли му търсят електронен блок е съвсем друга тема, само дето е сбъркал марката.
Аз затова подчертах че когато една Лада е жълта в общия случай се поддържа както всички са си свикнали да си карат Жигулите - М10Д, двигателно масло в скоростите и вода от чешмата, части от бакалията, пък после се трошили тия коли. (focus) И като я вземе някой друг остава изненадан. (scared)

п.п. А и не спомена колегата на колко километра и години е колата, в крайна сметка няма нищо вечно. :)
Последна промяна от curse_m на 21 окт 2014 09:48, променено общо 2 пъти.

Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Мнение от toneto66 » 21 окт 2014 09:04

Според мен има вероятност да е изкормен термостата, и от там да не загрява двигателя нормално.А е и възможно клапата да не се измества от стъпковото моторче което я задвижва;това го имаше като проблем в по стария модел 2110,като оста между стъп.моторче и клапата е превъртяло;съответно клапата е блокирала в затворено положение и няма достатъчно обдухване на въздох.

ivan19822

Мнение от ivan19822 » 21 окт 2014 20:11

Значи колеги беше термостата-ВЪОБЩЕ ГО НЯМАШЕ.Той предишния собственик ми даде един чисто нов елемент,но не ми каза че е махнал стария и не е слагал въобще друг.Аз знаех че е за смяна защото извън градско колата изстиваше,но не очаквах да липсва и да удари чак толкова в парното.А до колегата curse_m колата е 2004-та година и е на 375 000 км.поне по километраж де.Не е поддържана съвсем зле само едно-две глупави решения като със термостата.Ако може някой да ми даде телефони или някаква връзка за части,че искам да я обслужа нещо му нямам доверие на предишния че е обслужена преди 10-тина хиляди км.Тука нашите авточасти все нямали програми за лади и не намират ремъци ролки и т.н.от Севлиево съм.Имам за продаване една метанова уредба пълен комплект:бутилка-9 кг. изпарител зареждачка ако някой се интересува да пише остана ми от седмицата а тази сега и тя е на метан.

curse_m

Мнение от curse_m » 21 окт 2014 20:28

Тя тази Лада си е вече на преклонни километри. :)
Каталог на частите има в сайта тук:
http://www.ladaclub-bg.com/literature/120--2110" onclick="window.open(this.href);return false;
По тези номера точно се знае какво човек да търси.
Това е друг каталог на официално оригиналните в оригинална кутия:
http://www.lada-image.ru/products/catalog/" onclick="window.open(this.href);return false;

curse_m

Мнение от curse_m » 04 ное 2014 09:19

Понежете темата е свързана и водната помпа също, ето един стар тест за водни помпи за Лада:
http://xn--2111-43da1a8c.xn--p1ai/vybor ... pompy.html" onclick="window.open(this.href);return false;
От него излиза че най добрите помпи са оригиналните(в теста помпа марка ТЗА, този завод доставял за конвейра) В теста има и спрямо помпа HEPU, явно смисъла да се слага такава е нулев.
Според същия тест помпа Fenox е много зле на ниски обороти. :)

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”