Самара.Трудно палене на бензин

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
ipohom
Регистриран: 21 ноември 2008

Мнение от ipohom » 29 дек 2014 12:44

В студовете е добре колата да пали на бензин.Обаче точно в студовете се развали. :D При първото завъртане,което е на смукач пали и веднага гасне.После върти,върти-не пали.Щом превключа на газ,пали от раз.Веднага след това прехвърлям на бензин-работи без грешка.Карам докато постопли и прехвърлям отново на газ.Постегнах маркучите по които идва бензина,да не би да има въздух и да не държи,обаче не се оправи.Може ли карба да се бъзика нещо?Не съм го ровчил досега да видя как е ,но досега и проблеми не съм имал.Иглата е отговорна за задържането на бензина,доколкото си спомням или поплавъка беше? Карбуратора ми е една от не съвсем ясните материй така,че не се заигравам с него,докато не стане неизбежно :lol:

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 29 дек 2014 14:56

Клапана преди помпата дали не се е прецакал и бензина да се връща в резервоара? Прозрачен ли ти е горивния филтър да видиш дали има бензин като палиш? При мен е прецакан клапана и ако седи повече от един ден трябва ръчно да подкача бензин с палчето на помпата.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

ipohom

Мнение от ipohom » 31 дек 2014 11:49

Да,това е логично.Прозрачен ми е филтъра.Утре сутринта може да проверя.Весело изкарване на празника на всички колеги и колежки!

ipohom

Мнение от ipohom » 02 яну 2015 20:53

Днеска я погледнах за малко...на първо четене забелязах,че бензиновия клапан включва около 5/6 секунди след като съм дал контакт.Това малко бърка нещата,защото до това време бенза от карба вече е изгорял,а няма ново подаване.После при следващото въртене тепърва почва подкачване,а аз вече съм се изнервил и съм превключил на газ...

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 03 яну 2015 00:04

Колега, тоя клапан не е електрически, той въобще не трябва да връща бензин в обратна посока. Нито пък помпата е електрическа. Значи имаш проблем с клапана и връща бензин и оставаш без гориво докато бензиновата помпа подкачи нов.
Сменяш клапана и си решаваш проблема. Струва стотинки.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

ipohom

Мнение от ipohom » 08 яну 2015 20:55

Става въпрос за клапана,който затваря входа на бензин в карбуратора,когато колата работи на газ.Той е електрически.Когато колата е угасена тоя клапан е затворен.Когато се включи контакта,ако копчето отвътре е в положение"бензин"клапана отваря и пуска бензина да ходи в карбуратора.Е точно това отваряне при мен става 10-ина секунди след като са светнали червените лампи.(контакт)А трябва да е веднага.Оттук следва и непаленето на бензин,защото преди да забележа забавянето въртях стартера без да чакам.Те това е.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Контакти:

Мнение от Денис И. » 08 яну 2015 22:37

Ясно, но виж и другия клапан, който пък държи бензина да не се връща в резервоара, защото и той често сдава багажа.

boricha
Регистриран: 20 декември 2011

Мнение от boricha » 08 яну 2015 23:29

[ref]ipohom[/ref],
Здравей колега. Мисля че проблема е в копчето на платката в купето.Снимката е примерна http://boricha.snimka.bg/automobiles/mo ... 0.32543535 Най лесния начин за проверка е да закачиш една пробна лампа на самия бензинов клапън и при подаване на контакт да видиш дали лампата ше светне веднага,ако не светне разклати копчето газ/бензин за проблем в копчето или слаба спойка на платката.
Проверка на клапана става като откачиш захранващия му + и му подадеш деректен + от акумулатора с парче кабел тогава ясно трябва да се чува едно цък от клапана при всяко подаване на ток от акумулатора.Ако цъкането се забавя както казваш с няколко секунди то проблема е в самия бензинов клапън.
Поздрави.

ipohom

Мнение от ipohom » 12 яну 2015 22:42

Да,то ясно,че нещо не е наред.Но сега като го почакам да цъкне и си пали.Може и така да кара засега..

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”