Шум в ск.кутия или лагери на главините. Не мога да го определя, навсякъде е!

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
коко келеша
Регистриран: 15 януари 2015

Мнение от коко келеша » 16 фев 2015 13:54

Предполагам, че едно регулиране на привода ще ти помогне, а маслото е трябвало да го смениш още когато си подкарал колата. И все пак да не се забравя, че задната е без синхронизатор.

ivan19822
Регистриран: 30 ноември 2013

Мнение от ivan19822 » 22 фев 2015 21:12

Аз имам 600 000 км на седмица като такси и от *ОРИГИНАЛНИ РУСКИ*съединители свалянето и ремонта на кутията ми бяха за добро утро сложих хубав и естествено скъп съединител(реклама на марки няма да правя) и забравих за кутии и съединители.Така, че от опит твърдя, че 95 процента проблемите с кутиите са от съединителя другите 5 процента са от безотговорни водачи като каране без масло или с каквото масло има от най-евтиното и т. н.

Потребителски аватар
otoyol
Регистриран: 25 декември 2009

Мнение от otoyol » 23 фев 2015 19:26

Колеги, при мене също има шум. Появява се при отпуснат педал на газта при включена предавка и в режим на ускорение. По-отчетлив е шума, при ускорение, още в началото, при ниска скорост. Респективно при намаляне на скорост, колкото са по-високи оборотите на дадена предавка (предимно 3-та и 2-ра), шумът е по-силен. Самият шум мога да го оприлича на високочестотен звук като стържене, а при ускорение - нещо като ръмжене, мъркане. И в двата случая звукът е отчетлив, високочестотен, "тънък" звук... С две думи - появява се при напън (дали ще е при ускорение или намаляне на скорост с отпуснат педал на газта, все тая...). При ускорението съм забелязал, че е по-силен шумът, колкото повече газ давам, т.е. моторът напъва повече. Всичко това е абсолютно същото и преди и след смяна на всичко по съед. Автомобилът е на 120 000 км., кутията не е оставала без масло, сменено е преди 1 год. Дайте някакви предположения !?

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”