Купувам Самара, какво да гледам при огледа?

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 26 яну 2015 18:33

А дали са читави като модел? В смисъл от таксиджиите (предимно те ги караха преди) не съм чул хубави думи за Лада. Не знам защо, но минаха на измислени Шевролети и Дачии.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 26 яну 2015 18:40

:crazy: Това сериозно ли?
Много добър модел си е според мен. Просто като навлезнаха никой не знаеше как да ги газифицира и нашите майстори ги унищожиха с побългаряване. Прочети темата на Милен за неговата за да придобиеш представа > ВАЗ 2110-4 - curse_m
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 27 яну 2015 15:33

Интересно ми е за тази новата от обявата, пише, че е 2004 г. Пък на 30-тина хиляди километра. Пише, че човешка е починал и не се кара. Ако не е карана да кажем 5 години, може ли нещо по инжекционa да се е скапало. Ако беше карбуратор боли ме.... разглобявам, чистя и карам, но от инжекции нищо не разбирам.

Иначе другите неща като спирачни маркучи и други такива не ми е проблем да ги ревизирам.

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 28 яну 2015 08:57

Жалко, че си далеч - щях да те пусна да врътнеш кръгче с моята и да придобиеш представа за модела. Аз от Самара се прехвърлих на този модел и съм доволна.

А тази обява вчера ме депресира да обява моето комби за продажба. Това е страхотно попадение - поне на външен вид. Не знам в коя част на София се намира колата, но ако си я харесаш можем да се комбинираме с още някой желаещ и да отидем да я видим на място
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

curse_m
Регистриран: 16 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2110

Мнение от curse_m » 28 яну 2015 09:54

Нели това са реалностите.
Все пак си купуваш кола да я караш ,а не да мислиш за колко пари ще я продадеш. :) Въпреки че преди години по този метод купи-продай доста хора успяха да надскочат собствените си възможности в пъти и да карат няколко пъти по скъпи коли ноФ внос. Ама тая далавера умря.
Като ти писне или не ти трябва я продаваш, ако я караш прекалено дълго отива на скрап. :D Аз не съм видял в други държави да са умрели от депресия че Гоуфа дето са си купили нов се е е обезценил 10 пъти за 10 години, и да обясняват на всеки купил си нов че е тъп. :D У нас за толкова години ни се изкриви мисленето към тотално мизерническо. Съжалявам ако някой се чувства обиден, ама си е така. :)

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Nelly » 28 яну 2015 15:50

Миленски, абсолютно съм съгласна с теб. Казах го на майтап, до вчера не ми беше минавало през главата да си продавам комбито, но се замислям (ладата се върна при мен преди 6 месеца). Ако някой ми даде 2500 за моята - му я давам да си я кара със здраве, но се съмнявам, че ще й ги взема. Чудя се да я карам ли още 5 години, докато Влади стане на 16г. или да я продам :D
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

curse_m

Мнение от curse_m » 29 яну 2015 14:07

Еее, твойта е комби. Само да мигнеш и ще си я продала. :)
Ние със седаните да му мислим :D въпреки че съм успявал да набутам в нея разглобено детско креватче от тия люлеещите се със шкафчета отдолу и отстрани, и матрака за него и всички врати и прозорци, и багажника затворени. :D

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 29 яну 2015 14:40

Те ЛАДИТЕ са разтегателни, учудвал съм се по колко багаж мъкнат.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 30 яну 2015 22:57

Аз съм разочарован,над половин тон почва да опира в тампоните :D
DSC_2351.jpg
А колкото за Самара,шанса ти на намериш читава клони към 0 по-скоро би изровил някоя запазена Класика от някой гараж по селата,просто самарата е сравнително рядка като кола в България.Послушай колегите и си вземи от новото поколение,само гледай да е от по-късна година и да не е от гниещите,че от първите съм шокиран кола на 10 години беше с изгнил таван по снадките и то изгнил почти до дупка.

curse_m

Мнение от curse_m » 31 яну 2015 00:27

А бре не знам, ама днес се загледах по тротоарите в София солта още не се е стопила. :D Та софийските коли получват яко гърч все едно са в Австрия и Германия... и после има теми, изгниха ми и тръбичките на спирачките. Внос от тия държави мисля сте виждали в оригинален вид. :D Това последното не е майтап. :D Поне още не съм чул за Лада да изгние чак дотам. :D Но поне другите ги кърпят по старателно. :D Е, все пак 2110 от лето от предния век едно на ум, ако има останали неизгнили. :D

Съдбата на всяка кола в крайна сметка, при желание се ползват ускоряващи реагенти:
Erste-Hilfe-gegen-Korrosion-474x316-6cdd66a2e803f53d.jpg

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”