Въпрос относно запалката

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
ipohom
Регистриран: 21 ноември 2008

Въпрос относно запалката

Мнение от ipohom » 07 мар 2015 15:11

Запалката(или по-точно контакта за нея) се държи странно.Запалката за цигари(реотанчето) си загрява до червено,дето се вика можеш спокойно да си запалиш папирус :lol: Имам компресор за помпане на гуми,който като включа в контакта работи безотказно.Но... Преди няколко дни включих телефона да се зарежда-не работи.Зарядното е USB,но с обикновен конвенционален накрайник.Викам"а,тука нещо стана".Включих реотанчето пак-работи.После за проба свалих навигацията от буса,включвам-не работи.Пуснах реотанчето-работи.Пуснах компресора-работи.Значи зарядното и навигацията не получават ток.На пръв поглед накрайниците на кабелите са еднакви,но компресора бачка другите кабеля-не.Ако сменя контакта на запалката дали ще тръгнат или работата е друга.Ако някой колега е патил-моля да сподели опит.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Въпрос относно запалката

Мнение от Денис И. » 07 мар 2015 18:23

Дали не са ти прекалено плитки зарядните и да не достигат контакта в дъното. Имал съм такъв "проблем".
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Въпрос относно запалката

Мнение от Дрон » 07 мар 2015 18:38

Добре дошъл в света на Лада :) запалката на ладите си е само запалка ;) различава се съвсем малко, но достатъчно за да не можеш да я ползваш за други неща. Може да имплантираш запалка от западна кола :)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Въпрос относно запалката

Мнение от Денис И. » 07 мар 2015 18:58

Чакай сега Саше, той говори за Самара, там си е човешко и европейски направено.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
ton4o
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 11 април 2008

Въпрос относно запалката

Мнение от ton4o » 07 мар 2015 19:07

Точно това е. Къс е "+" на зарядното. Аз ги удължавам с щифт от щепсел "Шуко" и си го режа колкото ми е нужно.

Потребителски аватар
wolfram
Регистриран: 17 юни 2009
Автомобил: ВАЗ 21093

Въпрос относно запалката

Мнение от wolfram » 07 мар 2015 21:03

ipophom пробвай да включиш и други неща с букса за автомобилна запалка и виж как работят. При мен имаше нещо подобно с Мр3-радио-трансмитер. Единия при всяко влизане в дупка се изваждаше, защото се разваляше добрия контакт (както Денис е казал) защото беше късичък, а другият, понеже беше по-дълъг малко, правеше стабилен контакт и безотказно работеше. Може самото зарядно за тел да е дефектно, а може и да има някакъв проблем с волтажа.

Desert Ant , каква западна запалка е подходяща да се "имплантира" на Самара, имаш ли нещо конкретно предвид? От любопитство питам :P
Тодор Живков написа:Характерно за тази марка е, че може да бъде основа за стаж на млад шофьор. Дори е задължително, човек да мине през руската школа. Да види, да усети,как стоят нещата в живота. За това,че лесно няма и ежедневно трябва борба.

Потребителски аватар
vol+
Регистриран: 13 юни 2012

Въпрос относно запалката

Мнение от vol+ » 07 мар 2015 21:24

Аз съм с такава, всичко си работи с нея(навигация, компресор и т.н), универсална се води
Прикачени файлове
48862.jpg

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Въпрос относно запалката

Мнение от Дрон » 07 мар 2015 23:20

Нямам идея. Ладата беше с инвертор директно вързан (през бушон) към акумулатора. 220в даже си имах разклонител. Кеф ти кафе, кеф ти лаптоп, телефон :) Даже съм захранвал шкаф на мегалан, че един път не можаха да събудят нощната смяна :)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”