Проблем със съединител, скоростите хъркат.

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 13 мар 2015 14:28

LuK оригинален само ако е, а такъв в БГ за Самара трудно ще намериш. Мога да ти кажа къде има, но цената няма да ти хареса. Взимай оригинален от BHV.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 13 мар 2015 17:06

LuK ще ти е малко по-твърд,поне в Класика и нива се усеща по-твърд,хем са с хидравлика.Оригиналния никак не е лош,а износения колкото и да го регулираш,следващите стъпки от реглажа са да си прецакаш скоростната кутия и маховика.Ако проблема е в привода на скоростния лост и на място няма да влизат скоростите на изгасен мотор.

коко келеша
Регистриран: 15 януари 2015

Мнение от коко келеша » 14 мар 2015 19:04

Виж тук http://www.offroad-bulgaria.com/showthread.php?t=43470 Ако ти изнася цената, пусни ЛС, за да се пребориме за отстъпката:).

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 14 мар 2015 20:12

Благодаря на всички. Натегнах жилото на съединителя и усетих огромна, положителна разлика. Педала стана по-твърд и скоростите влизат много по-лесно. Ако оправя и луфта на скоростния лост ще е супер.

А някой знае ли варианти за шорт-шифт изпълнения за Самара, но нещо което може да се направи в домашни условия.

Потребителски аватар
Kiril

Мнение от Kiril » 14 мар 2015 21:31

Карданчето което ти казаха,другото е добро регулиране на механизма,не си усложнявай живота

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 15 мар 2015 07:57

Просто си мислех, че щом така или иначе ще чоплят по този механизъм, защо да не го направя по-съвършен, тоест с по-къс ход на лоста.

Потребителски аватар
Kiril

Мнение от Kiril » 15 мар 2015 14:18

Само да ти напомня щом казваш че жилото е било обрано до край,сега след регулировката замъчи колата на 2-3та да тръгнеш от място,за да си провериш съединителя,да не сменяш после син маховик,че съединители много,бог знае каква комбинация е направена и дали в момента не държи на нитове.От моята кола съм свалял диск на начало с оригинален притискател и лагер,който успешно беше износен до край за 50 хиляди километра извънградско,ментета всякакви.Лоста каквото и да го правиш,като на жигулито няма да стане,аз до сега не съм карал заводска кола с толкова точна и бърза кутия като 4 степенната на ладите.

коко келеша
Регистриран: 15 януари 2015

Мнение от коко келеша » 15 мар 2015 16:44

Kiril написа:.....Лоста каквото и да го правиш,като на жигулито няма да стане,аз до сега не съм карал заводска кола с толкова точна и бърза кутия като 4 степенната на ладите.
Определено :) !

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 15 мар 2015 20:49

http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 16 мар 2015 23:40

Оказа се, че жилото не е обрано съвсем до край и имаше още мегдан за натягане. Дори след натягането му остават още 4-5 мм резба. Съединителя ми не боксува. За толкова години каране на Лада поне това мога да усетя. Е сега се връщам от Бузлуджа, по тия баири, все щеше да се усети.

Днес най-после минах КАТ и колата официално е моя, със "СТ" номера. Обаче тъкмо си харесах по-подходящ за мен автомобил - 2101 от 1975 г. и май ще се наложи да се разделя със Самарата. Така, че ако има мераклии да пишат или да звънят. Ще пусна и тема за продажбата с подробна информация.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”