Самара 2 - заглъхва при натискане на педала на газта

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
kretio74
Регистриран: 05 май 2015
Автомобил: ВАЗ 2115

Мнение от kretio74 » 01 юли 2015 19:32

Здравейте колеги. Карам Ваз2115 като такси. От около 2,3 дена ми прави странен проблем. Пали добре, работи добре, НО като натисна педала на газта повече от половината заглъхва и стои на окол 2500оборота. Понеже колата е на газ, тръгнах от испарител, филтър и т.н. с 3 испарителя прави едно и също. Пробвах и на бензин, същата работа. Понеже имам много резервни части смених цялата дроселова клапа с тпс и стъпковия мотор, отново нямаше резултат. Смених бобината и датчика за детонациите. Никайъв ефект. Разкачих гърнетата (мислех за запушен ауспух) пак нищо. Дайте идея, че вече се изчерпах. Взех си елм за диагностика, но не мога да намеря пиновете на буксата та да я закача на диагностика.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 01 юли 2015 23:49

В датчик за температурата на входящия въздух ли беше това или с дебитомер? Ако е с дебитомер аз залагам на него.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 02 юли 2015 08:02

Аз да се възползвам от темата моята Лада е 2108 с двигател 21083 (1500) обикновен карбуратор и всичко стандартно. Паля и карам единствено на газ. Проблема е, че като натисна педала до едно определено положение ускорява, а след това си променя звука и сякаш тъпче на едно място. Къде може да е проблема? Евентуално обедняване на сместа при отваряне на дроселните клапи до край? Кранчето за газ НЕ Е затегнато за икономия. Отрязал зъм онази металната част от филтърната кутия на която се слага тройника, защото ми пречеше да монтирам изпарителя близко до карбуратора. Сега на филтърната кутия отвора е по-голям. Дали не влиза повече въздух и сместа да беднее?

kretio74

Мнение от kretio74 » 02 юли 2015 09:55

При обикновеният мотор виж за недостиг на газ, затиснат филтър, тръба, прецакан изпарител. При мен е с електроника но пак започнах от там

kretio74

Мнение от kretio74 » 02 юли 2015 09:58

Денис И. написа:В датчик за температурата на входящия въздух ли беше това или с дебитомер? Ако е с дебитомер аз залагам на него.
Както писах по горе, смених дебитомера с 100%работещ същата история. Дайте идея как да я кача на диагностика, че местните майстори гледат като бик у ....

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 02 юли 2015 10:16

Не виждам да си писал, че си сменял дебитомер.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 02 юли 2015 14:05

kretio74 написа:При обикновеният мотор виж за недостиг на газ, затиснат филтър, тръба, прецакан изпарител. При мен е с електроника но пак започнах от там
Филтъра е на около 4000 км, маркучи и тръбички притиснати няма. Недостиг на газ и повреден изпарител как да ги проверя?

Тройника е с един кран който отговаря за двете камери. Дали това може да е приблем?

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 02 юли 2015 19:49

По въпроса за Самара 2 с високите обороти аз също залагам за смесването на въздух гориво.Щом имаш дебитомер и си го сменил значи би трябвало да имаш и кислороден датчик на катализатор.Ако той дава грешка е възможно нещо колата да се шашка .Щом имаш ТПС би трябвало да имаш и стъпков мотор.Погледни го дали гнездото му е зачистено .Виж дали не ти засмуква от някое гадно место малко въздух.Имам предвид да кажем сервото на спирачките.Може да пробваш като махнеш маркуча от смукателя и го запушиш с пръст да речем и да видиш дали има ефект.Не съм запознат много с електрониката на Самара 2 и за това са разбира се мои предположения,но моята кола си я познавам перфектно.

kretio74

Мнение от kretio74 » 02 юли 2015 23:21

Проверих сервото още в началото. няма катализатор сменях ТПС дебитомер и стъпковия мотор. Има перфектни тихи обороти и до половината газ работи идеално. Като натисна повече от половин газ заглъхва и седи на 2500об.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 03 юли 2015 07:45

Колега, ти с газова инжекция ли си или с обикновена газ и плочка? Щото моята като я взех беше с 16 клапановата глава, но с обикновен изпарител и плочка, и реално оригиналната електроника се ползваше до толкова, че да управлява запалването.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”