Задни сВетлини на Самара

Ремонти и обслужване
Самара • Самара 2 • 2110/11/12
nighteagle
Регистриран: 06 юли 2008

Задни сВетлини на Самара

Мнение от nighteagle » 14 дек 2008 11:45

Вчера забелязах, че като включа на задна не ми светват белите лампи, тъй като и двете не светят си мисля, че проблема трябва да е в прекъсвача. Прегледах ръководството, но не го намерих и не знам къде да го търся т'ва нещо.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Re: Задни сшетлини на Самара

Мнение от BaiLamarin » 14 дек 2008 11:48

Ами на скоростите- виж с една пробна лампа къде изчезва тока. Като дадеш на късо двата края на прекъсвача и трябва да светне /на контакт естествено! :) /
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Re: Задни сшетлини на Самара

Мнение от auto_forum » 14 дек 2008 11:51

Позиция 6 на картинката това ти е датчика http://www.autoprospect.ru/vaz/2109-sam ... s/kp02.jpg

nighteagle
Регистриран: 06 юли 2008

Re: Задни сВетлини на Самара

Мнение от nighteagle » 14 дек 2008 13:11

Разминах се с малко. Размърдах една жица, дето влизаше в скоростната кутия и светнаха.

Потребителски аватар
BaiLamarin
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 14 дек 2008 13:57

Оправи си кабелните обувки или виж да няма прекъсване на кабела! Защото пак ще те изненада някой път- там кал вода и сол са ежедневие... :)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
DJ_Mintsata
Регистриран: 25 март 2008
Контакти:

Мнение от DJ_Mintsata » 05 мар 2009 22:58

Моите отдавна не светят и съм се отказал да ровя по кабелите. трябва да намеря достатъчно време да разровя тъпото табло с бушони защото съм сигурен че там се крият 99% от всичките ми беди с електрониката по колата

Потребителски аватар
jujoracing
Регистриран: 16 февруари 2008

Мнение от jujoracing » 07 мар 2009 11:59

2лв. струва тоя датчик!

Потребителски аватар
DJ_Mintsata
Контакти:

Мнение от DJ_Mintsata » 10 мар 2009 23:08

Повярвайте ми, че при мене проблема е е в тъпото табло. Завършил съм транспортен техникум и последните 10 години се занимавам с електроника като 3-4 от тях съм се занимавал с авто електроника, но вече ме мързи и то много.....

Потребителски аватар
BaiLamarin
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 10 мар 2009 23:27

Вярваме ти! Но къде пък тука електроника? Три кабела. Като те мързи опъни нови- та и с външен бушон даже... :)

Потребителски аватар
DJ_Mintsata
Контакти:

Мнение от DJ_Mintsata » 10 мар 2009 23:36

По съм склонен да замостя кабелите за задната светлина с усиленият габарит, но ми трябва малко време предполагам, че до събора ще съм пооправил доста от нещата.

Отговори

Върни се в “Самара / Самара 2 / Десятка (семейство)”