Мъкааа...

Интересни клипове и снимки взети от мрежата или собствени такива.
Потребителски аватар
le4ko
Регистриран: 14 април 2008

Мъкааа...

Мнение от le4ko » 13 мар 2017 19:53

Доста запазено Жигули,качено на платформа за скраб.Предполагам,че е било гаражно и стопанина .....Жалко!
Прикачени файлове
IMG_7394.JPG

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мъкааа...

Мнение от Frysco » 14 мар 2017 10:02

Абе така отдалече трудно може да се каже колко е запазено.Ако не си го видял отблизо и отдолу, не го жали.Пък и би било полезно да се знае в кой пункт отива, евентуално да се взимат дефицитни части от него, ако има запазени-брони, лайсни, решетки...

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мъкааа...

Мнение от LADA-2107 » 14 мар 2017 10:42

Така е, Радо е прав. Колко пъти съм пътувал по 500 км на ден за да видя някоя Лада/ЖИГУЛИ, които на снимките изглеждат перфектни, но на място реалността е друга. А и според мен трябва да престанем толкова да се вманиачаваме. Товa са просто коли, просто железа. Направени са за да се карат известно време и след това да се изхвърлят. Колко милиона ЛАДИ са произведени? Не могат да останат всички. Оцеляват само тези които са уникално запазени, а за да бъдат такива осначава, че почти не са карани. Това пък осначава, че тези коли не са ползвани по предназначение, тоест, че някой е служил на колата си, вместо тя да му служи на него, което е грешно.

Като знам колко пари съм дал за глупости, силно се замислям за една нова Лада от магазина, да я взема и да си я карам като всекидневна кола, без да я жаля, да и навъртам километри и да си гледам живота.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мъкааа...

Мнение от Денис И. » 14 мар 2017 19:36

Абе Сашо, много си си противоречиш. :smiley:
LADA-2107 написа:
14 мар 2017 10:42
Товa са просто коли, просто железа. Направени са за да се карат известно време и след това да се изхвърлят.
За съвременния автопром съм съгласен. Иначе защо си тук? За повечето тук това не са просто коли или купчина железа. Защо самия ти реставрираш вече не знам кое поред Жигули? За истинските фенове това е хоби, начин на живот, любов към механиката или както искаш го наречи.
LADA-2107 написа:
14 мар 2017 10:42
Това пък осначава, че тези коли не са ползвани по предназначение, тоест, че някой е служил на колата си, вместо тя да му служи на него, което е грешно.
Почти всички коли могат да те откарат от точка А до точка Б, но коя ще ти достави най-голямо удоволствие си зависи от самия теб.

Почти винаги си краен в мненията си и въпреки това отваряш тема след тема за поредния реставрационен проект и поредната кола, която си купил/заменил. Всяка кола, в която човек влага по нещо от себе си е специална за самия него. Това не могат да го разберат хората, които ползват колите само за транспорт от точка А до точка Б.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мъкааа...

Мнение от LADA-2107 » 14 мар 2017 23:40

Не могат да бъдат спасени всички стари коли. Дори и да си я реставрирал не трябва да бдиш над нея все едно че ти е дете. С ненормални изказвания като на.... няма да го казвам, той си знае кой е: "Някой ако ми блъсне ЛАДАТА трябва да го пребия/убия!".

Да имал съм много ЛАДИ и ЖИГУЛИТА, но само синьото има истинска стойност. Правя ги, карам ги, но не съм готов да бия, убивам, ако някой ми повреди колата. Не е една, нито единствена. Хората са тези за които трябва да се раздаваме, защото някой ден като остарееш колата няма да те храни и да се грижи за теб.

Потребителски аватар
m_g
Регистриран: 12 март 2008
Автомобил: ВАЗ 2101

Мъкааа...

Мнение от m_g » 24 мар 2017 09:50

Някога - преди 10+ години активно ходех по вторичните. Именно в този период - 2000 до 2007-8г. изхвърлиха основното количество соц коли в София.
Жалко, че тогава нямах цифров фотоапарат или телефон с прилична камера. Появяваха се много интересни и запазени коли.
Ето малко снимки от 2009г. в с. Търнак, белослатинско. Тогава из провинцията още се караха масово Лади. Сега са опели, бмвта и фолксвагени - и на пътя, и на вторични.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Потребителски аватар
m_g

Мъкааа...

Мнение от m_g » 24 мар 2017 10:03

Ето още снимки от тогава.
Изображение

Тази червената беше от първите внесени в България, произведена 1971г.
Изображение

Изображение

Ето една дърварска. Явно е била на пенсионери преди това предвид Видинките, с които е обута.
Изображение

Хиляда и петстотин:
Изображение

Тази беше на оригинална боя.
Изображение

Ето пак 1971:
Изображение

Ето малко снимки от автоморга Монамур - с. Копринка. Пак е преди поне пет години:
Изображение

Кое - какво е?
Изображение

От тази взех броните.
Изображение

Изображение

Ето един почти нов Москвич 2140Д на оригинална боя и минимален пробег. Вътре миришеше на ново.
Изображение

Аз пак бях на лов за Варшава:
Изображение

Един от любимите ми камиони от детството - Шкода Мадара.
Изображение

Самара:
Изображение

И този 403 го поразглобихме:
Изображение

Потребителски аватар
m_g

Мъкааа...

Мнение от m_g » 24 мар 2017 10:12

По-младите колеги сигурно не са виждали подобна картинка в София. 90-те беше напълно обикновена.
Два зарязани запорожеца:
Изображение

Изображение

Изображение

Този стоеше до тролейбусно депо Надежда. ЗАЗ 966 - понастоящем много рядък автомобил от втората половина на 60-те:
Изображение

Изображение

Малко черни номера. Софийските коли от някъде 1977 до 1986 бяха с регистрационни номера, започващи с "А" - от А, през АБ, АВ, АГ до ААВ и АВС (Аз съм вече софиянец!).
Изображение

Изображение

Който има интересни снимки на изоставени и изхвърлени автомобили, нека качва. Аз обичам да гледам такива снимки, предполагам и много от вас, също.

Потребителски аватар
m_g

Мъкааа...

Мнение от m_g » 24 мар 2017 10:28

Като стана сума за коли с "А", ето малко снимки от Бургас, началото на септември на 2006г. Ходих на море с Жигулата и даже си спретнахме среща на соц автомобилите на ММЦ - Приморско.
Подозирам, че много от тези коли вече не съществуват. Дори 2007 ги нямаше.
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един Преслав с първите частни номера за товарни автомобили:
Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Изображение

Един Иж със старите държавни товарни номера Б....ТВ