Борба с корозията

Интересни клипове и снимки взети от мрежата или собствени такива.
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от Viper » 14 яну 2020 12:12

Колеги, попаднах на едно интересно видео от един от каналите които следя,
както знаете всички сме във вечна борба с корозията по автомобилите ни и всеки си има различни методики на справяне, кой налива горяло масло, кой специални битумни грундове, кой нещо друго.
Като цяло винаги съм гледал недоверчиво към повечето антикорозионни препарати и съм пълнил всичко що може с горяло масло, както е правил баща ми и дядо ми, и т.н. и т.н.
Ето едно видео което ме накара да се замисля доста над темата и как ще процедирам за в бъдеще, като цяло целия канал на пича е супер готин.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
Georgi Samarata
Регистриран: 12 март 2018
Автомобил: ВАЗ 2108

Борба с корозията

Мнение от Georgi Samarata » 14 яну 2020 23:34

Да Project farm има интересни клипове..

милен
Регистриран: 21 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21061

Борба с корозията

Мнение от милен » 15 яну 2020 18:10

Моля някой да преведе с няколко думи за нас рускоговорящите, кой препарат на кое място е според класацията в клипа, за да направим изводи кой е най-ефикасен.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от Viper » 16 яну 2020 13:22

Авторът на видеото е направил графики, от които ще ти стане по-ясно, не виждам връзка с това да си руско говорящ и да не разчиташ графики.
Както Георги каза, в канала има много интересни и адекватни видеа, който го прегледа, няма да сбърка.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21214
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от bgbul » 18 яну 2020 10:20

Колеги, аз като взема Лада винаги я мажа със смес от бензин/горяло масло.
Горялото масло (старото от двигателя при смяна) е сигурно, че не съдържа вода. За разлика от новото. Бензина го слагам като разредител, за да мога да нанеса тази смес със спрей.
Взимам съд за пръскане на цветя от тези градинските с помпичка. На него се регулира дюзата каква струя да хвърля.
Пълня сместа и пръскам обилно да потече. Бензина се изпарява а маслото остава и действа дълго.
Евтино е, прониква навсякъде и слава Богу ръжда не знам какво е. Иначе търговски спрейове колкото щеш, но колко дълго траят не знам.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от LADA-2107 » 19 яну 2020 13:44

Народа е казал: "Където е блажно ръжда не хваща!". На времето ми баха казали доста миризлива "рецепта" - смесваш мазут и нафта едно към едно и наливаш в праговете.

Потребителски аватар
Viper
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от Viper » 19 яну 2020 19:43

А за това мога да потвърдя, че работи, проблема е високата запалимост обаче и че ще смърди с месеци... някаква по разредена грес или масло тип нигрол, също би свършила добра работа. Против бензина съм, защото той няма никакви свойства, които предпазват от корозия, погледнете си резервуарите ако не вярвате. Сега като се замисля, горялото масло е по-добре от нищо, единствено на поръвхности които не са изложени на преки атмосферни условия - подкалници, прагове... и дори от масло до масло, ще има огромна разлика, защото както знаем, след определен пробег, маслото оксидира, а киселиността единствено ускорява корозията. В същия канал, който публикувах в темата има доста видеа и по тази тема, нови и стари масло, различни видове масла, дори нековенционални "масла".
До сега винаги съм пълнил с горяло масло, но преди 2 години, започнах да използвам спрейове на парафинова основа за кухини и не мога да се оплача.

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Борба с корозията

Мнение от LADA-2107 » 21 яну 2020 14:34

За две години какво да се оплачеш, тя не е имала време да изгние. Аз до сега никога и с нищо не съм пълнил и пак не се оплаквам. Ако човек иска да ползва масло, не е задължително да е отработено. Има и евтини наливни масла като М10Д, М16Д, а ако се напрегнеш може и по-евтино да намериш.

Потребителски аватар
NikShtain
Регистриран: 20 януари 2020
Автомобил: ВАЗ 2105

Борба с корозията

Мнение от NikShtain » 22 яну 2020 01:42

Използвам съм доста от продуктите по клипове. Значи има значителна разлика за къде се прави даденият продукт.
Както каза един приятел който беше ходил до Китай. За един и същи продукт на една и съща поточна линия има 27 различни стандарта.
Работил съм със спортен филтър от щатите и европа.
Случайно един приятел беше взел за неговата кола и решихме да направим тестове.
На дино и на реален път със закачен компютър.
На дино американският филтър k&n даде 7,1 коня повече - докато европейския закупен от Испания даде 5,4
Горовим за абсолютно еднакви условия. Не е била на различна температура на двигателя и прочие.
Докато в реални условия и двата бяха сравнително по слаби
Американския 5,2 срещу 3,5 за европейския.
По принцип човека се старае да ни покаже кое дали и как работи. Но за някой продукти има просто разминавания. За това и патим с някой продукти.
Аз имах тежката съдба да работя с "Ресурс" от Ем комплекта и се оказа, че ако не се кара 3-4 месеца автомобила двигателя запича. Което ми беше отворило доста проблеми...
Каждый делал то, что мог, либо. Я просто совру, сказав что здесь был выбор. У меня была мечта и никаких ёбаных игр. Я всего лишь хотел воплотить её

Отговори

Върни се в “Видео и снимки”