Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 29 авг 2019 10:44

Продължавам си мнението от по-горе и защо ги наричам така.Някой човек решава да инвестира в кола и то не стара барака за 5 10 хилки, а чисто нов автомобил и основната цел за това не е нещо друго , а именно чрез такава покупка да си обезпечи сигурността и липсата на ремонти, които биха предизвикали автомобилите втора употеба. А сега какво ?Ще му наливат от девет кладенци вода ,че някои напълно неприемливо шумове и вибрации видиш ли били нормални ,те така правели .Ами ако е така те споделят ли на клиентите си това преди всяка покупа "То ръмжи трещи вибрира ама споко ,ще я оправим като изтече гаранцията , ама пак не е сигурно."Предполагам,че проблемите на НАР могат и да идват от там ,че могат от завода да не им признават определени гаранции , но ние клиентите не ни интересува техните правни и бизнес отношения. Ние даваме една не малка сума за една купчина ламарина и изискваме според договорите ,а и морални ако щете разбирания нещата да се оправят,защото може още дълго да съществуват теми като тази ,а можеше и хората да решават смело напред да си купят желания автомобил ,защото знаят че техните интереси ще бъдат защитени и автомобилите , които са купили напълно изрядни от самия тъговец, защото покупката иначе на нова кола се обезмисля напълно...

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 29 авг 2019 16:34

А на мен са ми казвали, че има вариант да се откажеш от гаранцията. При това положение и цената на автомобила е по-ниска. Обслубваш както и когато поискаш, с каквото поискаш. Не се занимаваш с ..... хора.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 29 авг 2019 18:27

Със всяка една кола можеш да се откажеш от гаранцията никой не те задължава, ама това с цената не е вярно.

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 29 авг 2019 23:21

Колеги, благодаря за съпричастността.До днес не са ми се обадили.Колата е при тях,а аз стоя смирено и чакам.Може пък да пипнат тук-там,
да сменят туй -онуй.....и току виж от Ладата станала кола :o
Чета негативни мнения за НАР София,но все пак мисля ,че разбират за какво става въпрос . Май нещата не зависят само от приемчика и монтьора.Не съм от хората които се заяждат или непременно трябва да е тяхното.Просто ми е жал слушайки техните " инструкции" безмълвно
да наблюдавам как безсмислено съсипваме нова кола. Неминуемо след известно време този проблем ще рефлектира дълбоко в моя джоб.
Дано не им е това целта.Следващите им действия ще наклонят везните в някоя посока.Просто чакам .
Последна промяна от djenevas на 30 авг 2019 22:43, променено общо 1 път.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 30 авг 2019 00:20

Негативни мнения можеш да чуеш от потърпевши, но не и във фейсбук там има цензура.

Пешо
Регистриран: 05 март 2016
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от Пешо » 10 сеп 2019 21:45

djenevas, Какво стана с Нивата

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 12 сеп 2019 21:27

Ми какво да стане.На следващия ден ме извикаха ,че е готова.Отидох и попитах какво са правили. Приемчика ми обясни,че са центровали раздатката при 80км-. и била вече добре.Попитах го на подемника ли са го правили и ми отговори положително.
Без да я паля му заявих ,че нищо не са направили.Качих се и в неутрална на раздатката и на трета скорост пуснах съединителя и всичко заподскача.Веднага се съгласи и каза да я оставя.Поговорих ме и го помолих ,ако ще я центроват на крик да е с изсключена раздатка без да върти кардани и всичко останало.След два дни ме повика и ми каза ,че и той и шефа са я карали и сега била значително по- добре.Запалих я и действително имаше подобрение.Взех си я и в движение отново показа вибрации на определени обороти и при намаляване по инерция м/ду 30 и 40 км има едно клатене и на купето което с намаляване на скоростта затихва.
Явно да стане както трябва ще се заемам сам.

Пешо
Регистриран: 05 март 2016
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от Пешо » 13 сеп 2019 10:23

Отстрани ха ли неприятния удар,при превключване на скоростите

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 сеп 2019 14:06

Дали проблема изобщо е в раздатката? Да няма нещо криво (дефектно от завода) по карданите или там където раздатката се свързва към скоростната кутия. Там с гумено каре ли беше, какво беше.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 13 сеп 2019 21:05

Нищо не са оправили. Според мен това трябва да направя:

Нищо криво няма.Качвах я на подемник и я въртяхме всякак.Видимо има биене в пром. вала,но не искат да се занимават.
Дори още като я взех имаше крив спирачен диск и при спиране клати цялата кола. Като им казах отговора беше -: сигурно си го прегрял.
Не исках да се разправям.Не стават----.

Отговори