Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Гуми Нива в Пловдив

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
mathematician
Регистриран: 14 март 2010

Гуми Нива в Пловдив

Мнение от mathematician » 21 мар 2013 13:20

Здравейте, колеги,

Скъсах се да търся в Нета и никъде не видях от къде мога да взема гуми за Нивата в Пловдив. Освен 2-3 сайта онлайн. Предпочитания към руските гуми, щото са по-евтини. Разни Бриджстоне излизат с подобни размери - ама те са 200 лв.

Проблемът е следния. Колата е на 7 годни и е с оригиналните гуми. Имат си приличен грайфер все още, щото няма 30 000 км изминати за тези 7 години.

Обаче явно от стареене каучука е позагубил свойства и вчера в гората "стъпих" на едно отсякано стърчащо малко дърво - малко по-дебело от палец и стърчащо на 10 см от земята. И гумата много брутално се разпра. И вече за нищо не става. Първа авария с тази кола. За радост крик, ключ, резервна гума, етц. се оказаха ОК и успях да я сменя и да се прибера.

Та сега ми трябват нови гуми. Явно ще ги сменям и 4-те. Поне така прочетох в коментарите в други подобни теми във форума, че е добра да са еднакви.

Понеже колата се кара малко и главно лятото - предпочитанията ми са за летни или всесезонни (или с такива с каквито дойде - само дето не ги знам какви са - летни или всесезонни). Оригиналните гуми се водят с обикновена шарка - не са със специална шарка и добре вършеха работа. Главно се кара по асфалт, но и по черни пътища и горски терени. А зимата много рядко се кара. В общия случай селска кола е и се кара като има работа на къра. :)

Размерът на гумата е 175/80 R16. Евентуално други подходящи размери.

В Пловдив ако някой знае къде да питам, да отида.

И друг въпрос има ли вътрешна гума или не - модел 21214, преди 7 год. купувана.

Благодаря предварително и се извинявам ако има някъде дискутирани магазини.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Re: Гуми Нива в Пловдив

Мнение от kiril_bulgaria » 21 мар 2013 13:27

Колега, виж тук:
http://kama-balkan.com/" onclick="window.open(this.href);return false;

Но съм сигурен, че довечера колегите с 4х4 ще ти кажат откъде най-изгодно купуват гумите.

philipp
Регистриран: 10 юли 2012
Контакти:

Мнение от philipp » 22 мар 2013 20:07

Купи си Lassa OK-144 - това според мен са най-добрите гуми за Нива, а и никак не са скъпи. Колата става и значително по-висока. По проходимост няма база за сравнение с щатните - колата става звяр през калта. Недостатъците са, че са много шумни на асфалтов път. Много! :) Ето тук можеш да видиш как стоят на моята кола. Задължително трябва да ги караш с вътрешни гуми (но твоите джанти тъй или иначе нямат борд и си с вътрешни, нали си все още с щатните).

И да, правилно си се насочил - задължително 4 еднакви (най-добре нови) гуми.

loveca5
Регистриран: 02 декември 2008

Мнение от loveca5 » 08 апр 2013 20:18

http://bhv-bg.com/bg/product-view/308.html" onclick="window.open(this.href);return false;

philipp
Регистриран: 10 юли 2012
Контакти:

Мнение от philipp » 08 апр 2013 22:22

Тези са чисто шосейни. При това на стандартните джанти няма да станат добре - джантите нямат борд.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 09 апр 2013 11:06

Аз карам с такива стана една зима... никак не са лоши. Стават на стандартните джанти без вътрешна гума. За извън пътя вероятно не са особено подходящи, но за шосе са чудесни. По тихи са от щатните. На дълбок и пръхкав сняг са по добри от щатните, на лед също. На мокро и двете са еднакви.

Отговори