Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Нова НИВА - читави ли са, заслужава ли си?

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
коко келеша
Регистриран: 15 януари 2015

Мнение от коко келеша » 07 фев 2015 12:47

Е, значи мненията ни съвпадат, а темата е именно за това - чисто нова Нива да или не.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 24 авг 2015 12:33

Малко снимки на Urban-a от Международната среща в Унгария
Прикачени файлове
20150822_181721.jpg
20150822_181729.jpg
20150822_181747.jpg
20150822_181813.jpg
20150822_181830.jpg
20150822_181836.jpg
20150822_181859.jpg
20150822_181904.jpg
20150822_181934.jpg
20150822_181756.jpg
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 24 авг 2015 20:50

Ммм, по план не трябваше да е така... трябваше да има плат по вратите, по елегантна централна конзола на таблото, трябваше да няма ръчки за раздатка и бавни...

Потребителски аватар
wolfram
Регистриран: 17 юни 2009
Автомобил: ВАЗ 21093

Мнение от wolfram » 24 авг 2015 23:46

Верно тая централна конзола на таблото е адски дървена, все пак си е Лада знам, ама... мааалко да го бяха поразчупили.
Тодор Живков написа:Характерно за тази марка е, че може да бъде основа за стаж на млад шофьор. Дори е задължително, човек да мине през руската школа. Да види, да усети,как стоят нещата в живота. За това,че лесно няма и ежедневно трябва борба.

Потребителски аватар
v_gelinski
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 15 септември 2011
Контакти:

Мнение от v_gelinski » 24 авг 2015 23:56

Мен пък си ме кефи, че всичко е взаимозаменяемо - прекъсвачите, лостовете за управление за парното... 40 години се произвеждат "като кренвирши" с малки изменения, по магазините се е заринало с части, дядовците по селата са кътали... От пиле мляко няма.
Тогда нажмут водители стартеры И по лесам, по сопкам, по воде....

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 25 авг 2015 06:07

Да де, ама това важи и за обикновенната нива.А тая трябваше да е по зализана... и всъщност, не че ми дреме какви са и копчетата по таблото, по скоро ме дразни, че пак обещават едни работи, а после тях ги няма.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 02 окт 2015 05:02

Сега пак се зачетох в темата. От снимките приятно впечатление прави упл. за заварки над радиатора. Предполагам щом там има и са помислили за това, вероятно и на други по-зловещи места също са обърнали внимание.

Интериора иначе е потресаващ ;)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 02 окт 2015 21:38

Мен ме дразнят пластмасовите тапицерии на степенката за левия крак на шофьора,този материал колко е фалшив и как се троши и прегаря не е истина,по добре да си бяха останали с простите гуми от жигулитата,те поне изкарват доста години преди да се прокъсат напълно,а сега има толкова много съвременни материали подходящи да се облече един джип.Централната конзола се разтраква,но това е поправимо,все си мисля че са можели да съберат копчето за климатика там,но предполагам това не е заводско изпълнение,защото ако е заводско говори много лошо за завода.Таблото и волана ми допадат много,както и новите пластмасови брони,дано да са познали пластмасата и да са го докарали откъм здравина и еластичност,нивата няма купе,което да носи големи метални брони,те са си за УАЗките.Не знам само защо технологичния напредък не им позволява да сложат диагностичната букса на място,което не налага разглобяване за да стигнеш до нея,както е при повечето нормални коли.Силно се надявам да са модернизирали антикорозионната обработка и да са подсилили захватите на предния мост,скоростната кутия и раздатката,за мене те са едни от най-болните места в една нива,верно оправят се сравнително лесно,но защо трябва да ги оправя собственика.

ВАЗ.21214.М
Регистриран: 02 декември 2015

Мнение от ВАЗ.21214.М » 02 дек 2015 07:12

Много ми харесват Лада 4х4. Доста са широки вътре и за стоящите отпред има предостатъчно място. Много хубав звук издават от гумите. Точно като джипка. Като се разхождам по улиците и като чуя този характерен за тях звук, и се обръщам да я видя. Гледам, докато се отдалечи. Много красива кола.

Потребителски аватар
bgaf
Регистриран: 05 март 2012
Автомобил: Renault

Мнение от bgaf » 11 яну 2017 14:13

Здравейте колеги,
от много време ми се върти една мисъл в главата и затова повдигам пак тази тема, че нещо сте я изоставили. :P
Ако щете го наречете носталгия, ако искате го наречете липса на здрав разум, но искам Лада Нива, 4x4М или Урбан. Идеята ми е тази кола да я купя нова и да я експлоатирам в изцяло заводския ѝ вид. Няма да се ползва за офроуд, освен в случаите, когато може да влезе някъде, без да се надраска боята. Просто от години си ме кефи това купе и искам да имам Нива, ако щете и от колекционерски подбуди. Максимумът, който ще стигна е да ѝ купя свястни гуми с джанти, да ѝ сложа някаква музика, газов инжекцион и евентуално някаква шумоизолация. Също така ще ѝ сменя всички масла и течности веднага след покупката. Другото нещо ще е да откажа всякакви гаранционни условия и поддръжка от всякакви сервизи от сорта на официалния вносител. Всичко ще си правя сам. Условия, знания и умения имам. Баща ми 33 години караше Жигули и му навъртя, включително и аз, над 700 000 км, та си имам понятие от руска кола. По една теория на баща ми, неговото Жигули е изкарало толкова много, защото не е ходило по майстори. (secret)
В този тон мисли, искам да чуя за опита на хора, които са си купили нова Лада Нива и я експлоатират като ежедневна кола. Разходът на гориво не ме интересува. Интересува ме как се държи този автомобил, чупи ли се с повод и без повод и повече ще се ремонтира или повече ще се кара?
Ако има колеги от Плевен, които имат Нива, също бих искал да се видя на живо с тях и да си поговорим за този автомобил.
Благодаря предварително за всички мнения, каквито и да са те.

Отговори