Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Наблюдения за гуми КАМА и нужда от върешни гуми

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
auto_forum
Регистриран: 21 март 2008

Мнение от auto_forum » 24 апр 2016 23:06

В Дианата ако ги купиш гумите онлайн ползваш отстъпка около 30%.

Потребителски аватар
Crazzy_Lada
Официален фотограф на ЛКБ
Регистриран: 30 декември 2011
Автомобил: ВАЗ 21051
Контакти:

Мнение от Crazzy_Lada » 12 май 2016 10:28

Аз ги купих през ИАГ в Диана с една схема, доста по-евтини, както и да е. Иначе взех КАМА И-511 и реално вътрешните гуми си се оказаха в комплект с тях. Така че всичко е точно и съм доволна. Сега остава само да направим един трип с offroad и да ги тестваме:)
Лудите нямат спирачки!

Потребителски аватар
BaiLamarin
Регистриран: 25 юли 2008
Контакти:

Мнение от BaiLamarin » 19 яну 2018 17:54

Стара тема, но нека уточним- вътрешната гума не е непременно отживелица! Особено ако е истинска. Вече почти не се продават гуми, които не стават за безкамерен монтаж.. Но пък много важно е състоянието на джантата! Особено на борда. Друг момент е при ремонт на външната гума- дупка, скъсване- ако е нова и не са разкъсани важни слоеве си струва. Слага се вътрешна.Особено ако и гониш максималното натоварване. Отделно за коли които не се карат всеки ден- също е резонно, особено ако и гумите са поостарели. Друг важен момент е поведението при спукване на безкамерна и гума с вътрешна. Първото е наистина травмиращо усещане. При втория случай имаш време и за реакция. Относно кама- отдавна не съм карал. Но пък в момента други марки гуми от Русия са разумен избор в ниския ценови сегмент. Някакво островче в морето от "маркови" боклуци с неясен произход и състав..
п.п. е, алуминиева джанта с вътрешна ще е малко прекалено все пак де. :) (hiro)
Мненията са като задниците всички ги имаме ,но не ги показваме. :whistle:Преди да се мъчите с тюнинг и да гледате клипчета теория на ДВС си припомнете това:http://www1.znam.bg/zmonres/edu/himia%2 ... text6.html :cheers:

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 19 яну 2018 19:01

4 колела имах на колата. 3 от гумите постоянно ремонтирах, само тая с вътрешната беше чук! Балонче въздух не пусна!

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 20 яну 2018 10:11

При теб беше различно! Разширявани джани с неясно количество ръжда по борда, 100 годишни ниски, широки, вдървени гуми. Лесно е да се предположи, че ще създават проблеми.

Потребителски аватар
0gn

Мнение от 0gn » 20 яну 2018 16:19

Какво му е различното? Още има въздух.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 22 яну 2018 08:56

Този спор сме го водили много пъти. Имал съм ниски и широки 13-ки гуми на джанти ATS класик, за периода през който крах с тях не са създавали проблеми. Имал съм и няколко комплекта 15-ки на 50 също не е имало проблеми.

Потребителски аватар
0gn

Мнение от 0gn » 22 яну 2018 17:27

Знам, даже не ми е ясно защо повдигна въпроса. На тебе ти е ясно на мене ми е ясно. Ай да осветлим и другите? Желязна джанта боядисана с нормална боя е с висок риск от бъдещи проблеми (banned) . Затова най-добре пясък и прах отгоре и'. И проблема не са гумите, които особено задните не са били вдървени! Тия гуми, дето още са и у мене с джантите, са 100 пъти по-гума от евтините боклуци, особено тия ''''оригиналните' високи балони. 10000000% че ще я вкарам и изкарам от завоя с по-висока скорост, пък нищо че предните бяха забравили кво е грайфер и кога са родени.

Потребителски аватар
mitaka_bg_pd
Регистриран: 20 април 2008

Мнение от mitaka_bg_pd » 28 яну 2018 07:53

Понеже чете мнения,който се са по темата,реших и аз да се включа.На скоро (ноември месец) си купух зимни гуми за БМВ-то Кама.Купих от човек който ги внася в България от Варна е човека.Цената на 1 брой е 72 лв за 195/65/15 .Гумите са отлични,като грайфер са адски меки,не са много шумни и имат отлично сцепление на сняг.Единствено на мокро трябва да се внимава с тях.Другото което не ми харесва е че в тези топли дни 8-10-12 градуса бързо се износват.За по продължителен период е хубаво под 0 градуса да се кара.Ако някой има въпроси ще съдействам :cheers: :)

Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от kopaiko » 28 яну 2018 10:09

Колега би ли споделил кой е вносителя на руски гуми във Варна?Обикновено не се предлагат руски гуми по магазините. Като търсих гуми за Нивата намерих голям вносител с богат асортимент гуми за офф роуд но в Горна Оряховица.

Отговори