Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Лада нива 4х4 - проблем с обороти

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Тереза
Дама
Регистриран: 29 януари 2014

Мнение от Тереза » 22 май 2016 12:53

Имам Лада Нива 1.7 инжекция 2003г. Карам я на бензин и на газ. Променя оборотите на двигателя по време на движение след като бъде изключена от скорост.Също така забелязвам това, когато превключвам скоростите и стрелката остава на високи обороти. Това го прави след като загрее двигателя. Има случаи, когато поддържа нормални обороти, но сама в един момент започва да клати стрелката на обортомера. Може ли да бъде от температурния датчик?
Ако някой има същия проблем или знае на какво може да се дължи това моля да пише!! Благодаря Ви предварително!

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 22 май 2016 18:13

Моторчето за празен ход.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 31 май 2016 01:39

Стъпково моторче ( дето казва колегата е същото, регулатор за свободен ход), датчик за положение на дроселова клапа или фазов датчик (на разпред. вал датчика).
Някой трябва да го прочете със машинката и да конкретизира кой датччик е?
Най-вероятно е стъпово моторче - около 40 лева. Сменя се доста трудно, че е на кофти място едното болтче и най-лесно става със сваляне на дросела.
Ето виж това : http://lada-niva.ru/niva/5-2-12.html

И това:http://lada-niva.ru/niva/5-2-13.htmlУспех!

Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от kopaiko » 23 авг 2016 19:16

Интересува ме какво се променя без тази направляваща пластинчата втулка в смукателния колектор ?Преди месец свалях колекторите да заварявам изпускателните и от вътре от смукателния излезе едно парче от въпросната втулка около една пета от цялата а другите части къде са не знам.Възможно ли е от случайните искри при палене на газ и гърмежите да се е строшила?

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 24 авг 2016 22:57

Аз карам без такава от 5 години и не мога да намеря разлика...би трябвало да оптимизира потока и да води до по равномерно разпределение ама...
Пр мен се счупи просто от стареене. Тя е от пвц и старее от температурата. Издържа 4 години. Не успях да намеря нова тогава, реших да си изработя една такава от тенекия, ама докато стане, се оказа че и така върви...и така си остана.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 29 авг 2016 12:54

Променяш от къде да дърпа въздуха - от двигателя (зимата топъл въздух) или отпред по хладен.
Нищо няма да се промени.

Потребителски аватар
Нивовъд
Регистриран: 17 април 2017
Автомобил: Нива+Жигула

Мнение от Нивовъд » 17 апр 2017 10:45

Здравейте! Повече от половин година моята Нива - 21214 има същия проблем с празния ход. Какво ли не смених - имам вече пет моторчета за празен ход, два датчика на дросела и един допълнителен дросел... и продължава да си дава сама газ по светофарите...
В сервиза на НАР в Дружба вече се крият като видят Нивата... а в сервиза на Семьоновско шосе са върло неграмотни - освен, че тестерния им компютър мълчи като партизанин на разпит, смениха бубината и свещите безпричинно... МОЛЯ, ДА МЕ НАСОЧИТЕ КЪМ ЧИТАВ СЕРВИЗ за любимата марка на територията на гр. София.
... и 300 коня да влязат под капака ;) зад волана - повече от едно магаре не може да влезе!

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 17 апр 2017 11:04

Някакви грешки дава ли?

Потребителски аватар
Нивовъд
Регистриран: 17 април 2017
Автомобил: Нива+Жигула

Мнение от Нивовъд » 17 апр 2017 11:15

Точно това е проблема - компютъра не дава грешка /и в двата горецитирани сервиза имат тестери/, а има проблем...
... и 300 коня да влязат под капака ;) зад волана - повече от едно магаре не може да влезе!

Потребителски аватар
amitko
Контакти:

Мнение от amitko » 17 апр 2017 11:44

Може отнякъде да засмуква въздух, или някой кабел да е откачен или прекъснат. Ама все си мисля, че би трябвало да има грешки. Другото, което е възможно е проблеми с ламбда-сондата (едната или и двете). Ако постоянно дават бедна смес. На газ ли е колата и дали го прави и на бензин.

Отговори