Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Клапа за студен въздух - не се затваря напълно

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
djeki
Регистриран: 28 януари 2016
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от djeki » 25 сеп 2016 21:15

Здравейте колеги имам едно питане относно клапата за затваряне и отваряне на студения въздух, тази която се намира в двигателния отсек, при мен неиска да затвори напълно, т.е. да спре подаването на студен въздух от капака на двг, та въпроса ми е така ли трябва да бъде или не , при затворено положение от салона като погледна при двг и има разтояние от 2 да 2,5 см. да затвори напълно, като я натисна принудително седи под напрежение в задния край на клапата, няма нищо което да и пречи като боклук или нещо подобно, всичко е изчистено и така, ако някой знае или не му пречи да погледне на негова как е ще съм изключително признателен, благодаря предварително

Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013

Мнение от kopaiko » 21 окт 2016 19:50

Колега,не разбрах добре откъде гледаш клапата от купето.Мисля че не трябва да се затваря докрай,за да има циркулация на въздух през радиаторчето на парното.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 16 ное 2016 19:25

Погледни да не ти прищипва маркучето за чистачките,ако и това не е трябва да свалиш и да раздвижиш,пантичката е направена по малко идиотски начин,понеже е отворена от горния край и всички боклуци попадат в нея,след като я раздвижиш я уплътни с силикон в горния край и смажи оста с масло,повече няма да имаш ядове.

Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013

Мнение от kopaiko » 11 дек 2016 19:03

Вчера се занимах по сериозно с въпросната клапа че радиаторчето на парното беше натъпкано с листа .Смазах жилото и пантата на клапата но въпреки това остава около 5-6мм отворена. Както казваш има някакво напрежение,при натискане се затваря но после пак се повдига.По ръба на клапата има залепен дунапрен ,който при нова кола може би уплътнява .

djeki
Регистриран: 28 януари 2016

Мнение от djeki » 11 дек 2016 21:09

Здравейте колеги извинявам се за късмния отговор, но след разглобяват на пластмасата в двигателния отсек забелязах следните нередности
1-Не пантите ами едни гърбици които са продължение на пантите се бяха изкривили явно от много напъване
2-жилото което отваря и затваря клапата в една посока се движи добре и докрай, в едната посока а в другата не т.е. който ще прави ремонт на въпросната клапа трябва да обърне внимание и на жилото, след като нагласите клапата да прилепва хубаво докрай трябва така да регулирате ширмовката на жилото че и във двете посоки да се движи лесно от край до край без напрежение иначе в противен случай продължението на пантите пак ще се изкриви и пак същото упражнение, надявам се да съм помогнал, благодаря ви за отзивите и лека и безаварийно от мен.

Отговори