Помощ за избор на амортисьори

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Ivan.Ivanov
Регистриран: 25 юли 2018
Автомобил: ВАЗ 21213

Мнение от Ivan.Ivanov » 03 сеп 2018 15:46

Здравейте колеги.
От скоро имам нива, не разбирам нищо :D .
Така значи, повдигнах я отпред с втулки, а отзад с тампон дето се слага над пружината. Но сега като вляза в дупка и има страшно удряне,дори и в малка дупка. Амортисьора се разпъва до края и няма достатъчен ход. Имам 3 приятели със същите тампони но без тези проблеми.. изглежда нивата е била обслужена с по къси.. та сега измерих разстоянието на амортисьорите в крайно положение и е 50 сантиметра. Майстора ми каза да взема такива дето се разтягат около 60 сантиметра за да нямам този проблем. Също ми каза, че амортисьори от УАЗ били ставали. Та от къде да видя за такива 60 сантиметрови амортисьори и ще си реша ли проблема с такива от уаз. Ако карам така ще се скъсат и ще направя някоя беля.. помагайте, че нито знам къде да търся в нета амортисьори нито нищо... първо джипче ми е за лов и работата ми е мътна още... търсих в някви сайтове но никъде не пише сантиметрите при максимално разтягане. Ще съм Ви Благодарен да ударите едно рамо. Поздрави

аа и нивата е 21213, 2000 година 1,7 - инжекция.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 06 сеп 2018 21:41

СААЗ е оргиналдъ има ги в НАР. Друг вариант за Закс, ТРВ, Боге, Билщайн. Монро -средна работа. Като тотални боклуци са Фенокс и Каяба, както и разните бюджети на търговците на части, но пък те са евтини.

Закс 170 579 = 217мм преден
закс 170 578 = 315мм заден
другите са с 2-3 санта по къси (за Закс говирм)
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Excellent
Регистриран: 21 юни 2016

Мнение от Excellent » 25 сеп 2018 17:54

Привет, който каквото иска да ти каже, ето това е решението, или се заваряват едни тръби към долният край на амортисьора, които се режат от друг счупен амортисьор, или от тръба! Аз съм с такива удължители и няма никакви грижи. Карам със стандартни амове купувани от БХВ.
Прикачени файлове
nl-prostavki_pod_ammy_2121.jpg
Проставки амортизаторов задних НИВА, до 2010 г.в. (нижние)
nl-prostavki_pod_ammy_2121.jpg (40.08 KиБ) Видяна 2516 пъти

Ivan.Ivanov
Регистриран: 25 юли 2018

Мнение от Ivan.Ivanov » 26 сеп 2018 15:27

Отрязахме ушите на стар амортисьор, заварихме сложихме удължител 4 сантиметра и след това ухото от стария и така сега нямам проблеми, докато не заминат амортисьорите. След това гледах някъде се продаваха планки които повдигат 4 сантиметра самия амортисьор отдоло и когато станат за смяна ще взема да сложа едни такива, за да не заварям наново новите амортисьори. Планките са подобни на тези. Благодаря за помоща! :cheers:

Отговори