Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Мнение от MOTO`manqk » 03 ное 2018 01:52

Въпреки че явно не сме връстници ще ти говоря на братле(по душа те усещам), аако сега ти е "паднало" както се казва...земи си Нова Нива, човек пенсионираш се, ако не сега кога мамка му?! Да си знаеш че и ти си счупил една, както казва колегата ако можеш да си я поддържаш, тя е нова... Се некф период (от години(според мен)) без сериозни ремонти ще има... Ако такъв си ти е късмета и нещо западно да отпочнеш(да поддържаш след някой(си)) стига е да се запуши я маслена магистрала, да засуши лявата глава на V6-така или там турбото...секи такъв ремонт е 1000+ лева, от джоба ти тоя месец... Нивата има гаранция брато, нова е... Ако не си видимо скачал от скали и ти е счупен мотора, ще го оправят...(предполагам...тука лизингоплащачите може да ме поправят, на нали уж за това е гаранцията).
Та, аз кво бих направил ако сега можеш да си я позволиш, земи си Нова, сложи и' едни джанти деветки и някви комбинирани гуми широки, да си я гледаш през терасата ква е мечка, руска, и из гората си цъкнеш снимчица със новата нива под дебелата сянка или във втория сняг :twisted: а тя лъскава и с хромирани джанти, на върха, "мухар" не ми се пише в Гугъл да вида кво е, ама мухи ли ловиш из горите, муха ли ти бръмчи в главата:
-Земи си Нова Лада Нива, всички щанги за задния мост(примерно) 70лева примерно... И при теб нищо няма да е ръждясало, ще е ново, като конструктор ниваЛего, разглобяваш пред блока стил...едва ли не, или в дворчето пред гаража, ет ти неделя слетобеда.... Ма тва с ремонтите по натам, отначало газ, веднъж се живее, стани един от нас карай Лада.. къв еспейс, ти до сега си бил с пенсионерска кола... Поздрави! :D

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 04 ное 2018 23:25

Благодаря за мненията,колеги.Нещата клонят към нов Урбан .Днес ми капарираха Туингото и образа на нова Лада се поизбистря.Имам вече и благословията на съпругата така, че тръгваме по лизинговите неволи.Ако е рекъл Бог до нова година може да ни огрее.Решено: За дълго и багаж - Куадрата. За чукарите Нивата.
За спорта:---до m_g. Минах през Фрийлендър,Субаро форестер,и Куадра.Първото пълно разочарование.Второто става,ама ръждата го изхруска.По-миналия месец го купи един тенекиджия, дано му направи изкуствено дишане и му продължи мъките с още някоя година .Еспаса ,/както му е правилното име/- 1 не гние, 2 много яко муле заводски- товароносимост 800 кг , 3 двигател - много приятелски настроен към газта и тегли доста прилично и 4 най простото двойно предаване. Може би ме разбираш,че не търся- " абе каквото и да е, само да е 4х4 и да струва минимум пари. "
,а просто- чиста механика.Сравняваш Дачията с Урбана ,но сигуро си се объркал.Цените които си гледал са за Дъстър с предно предаване..
4х4 са с 12-15 хиляди лева по- вече.Поста ти започва с предложение за бракувана Нива,но сега сигурно разбираш несъстоятелноста на това предложение.Да не се засегнеш нещо - просто коментирам. Сигурно и други колеги ще се изправят пред подобна дилема и може би ще им помогнем някак.
Последна промяна от djenevas на 05 ное 2018 00:32, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 05 ное 2018 00:12

До MOTO`manqk . " мухар" не ми се пише в Гугъл да вида кво е, ама мухи ли ловиш из горите, муха ли ти бръмчи в главата:"
Чакай сега - ще ти го обясня с леко разширение. Мухар е риболовен съкратен термин и се отнася за човек който лови на шнур и изкуствена муха.
Пръчката се нарича " мухарка" и от там "мухар".Ловят се предимно пъстърви,клен и някои други добичета.Такива риболовци търсят горните течения на реките, високопланински езера и язовири.В по-вече случаи липсват пътища и дори пътеки до там и се налагат дълги пешеходни дестинации.С Нивата се надявам да съкратя част от тези преходи.За мухите в главата си прав.Влизат и бръмчат яко,но и на мен някой път ми идват такива идеи,че се изправят на крака и ме аплодират бурно.С течение на времето са поукротихме и те и аз.
Сам разбираш,че не планирам някакъв екстремен офроуд ,а просто да стигна до възможно най- подходящия заход към целта.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 05 ное 2018 00:27

До Дрон :Ако ще взимаш нова Нива, задължително виж дали тия дето ги продават купето е обработено с катофорезен грунд
Би ли обяснил при огледа как да разпозная дали наистина е обработена с тоя грунд.
По руските клипове забелязах,че някои заводски са напръскани с черен антикор.Тия в НАР са сиво зеленикави с релефно покритие само по основните греди и само отделни зони са цапнати с черно.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 05 ное 2018 11:59

Тия с черния грунд бягай далеч. Предполагам може да погледнеш под мокет или стелка, кора и да се види. Покритието е сиво-зеленикаво. Не го бъркай със защитното гумено покритие (шагре), това си е просто грунд - гледаш вътре в затворените места, където не се боядисва с боя.
Примерно отворите за стоповете. Преди да въведат това покритие Нивата гние зверски. Не очаквай чудеса, качеството на метала предполагам също не е впечатляващо. В сравнение с японски/корейски автомобил, поне има парафин в кухините, хич не и пречи да има повече.

П.С. Според Ясен, Спаса е също толкова проходим като Нива (аз съм без мнение, нямам толкова опит 4х4) Вярно, не гние, но панелите просто почват да се чепят, ронят и разпадат... е поне "рамата" е поцинкована и деяни, като механика е някво божие наказание.

Относно Нивата, ако не смяташ да си поне 50-50 изъвн пътя, по-скоро се ориентирай към нещо по-комфортно за возене. От новите Лади според мен само Вестата си заслужава. Тва, че не е 4х4 не е от значение, 99% така или иначе от колите на пазара са предно с патерица, разни халдекси и помпи дето чисто и просто кола с по-голям клиренс ги прави смешни. Единствено торсена на АУди е приемлив, но там има други неприятности.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 05 ное 2018 21:27

Нивата си е ОК. Моята никога не е ходила извън пътя...ама поне по нашите пътища ядове не съм имал.
А и още нещо...Като се изключи механичната раздатка, всичко останало е като на 'западна' кола от преди 10г. Имам предвид - доста електроника, при това с не особено високо качесво (визирам разните датчици по двигателя, кабелите и т.н). Поне моята е с ЕКУ на Бош, на който пише made in france. Наличието на нещо като четец за ODBII е от съществена важност за липсата на ядове. Аз имам и бордови компютър - говорящ, и когато се появи грешка я съобщава, заедно с това какво означава. Например сега трябва да сменям датчика на разпределителния вал.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 06 ное 2018 18:54

Днес бях в Лада- Дружба.Една синя тъкмо я товареха за Монтана.На другото ремарке имаше две черни.Огледах ги хубаво отдолу ,но всичките бяха напръскани с черно.По техни обяснения това било някакво гумено покритие.Пипах го наистина стои малко меко.Тази която е изложена е сивкава отдолу, черно има само на места около болтовете.Питах ги кое от двете е по добро и ми казаха,че нямало значение и двете били надеждни .........?? Казах им ,че ми харесва синия цвят и ми предложиха изложената.Само като си помисля колко пъти са и блъскали вратите и капаците,колко пъти са пускали и вдигали седалките щракане на бутони и т.н. От друга страна пък не е пръскана с тая "гума" -- просто не знам.
Иначе отпред главините са на цял лагер,карданите не са с кръстачки , лагерите на раздатката били други въобще била доста по безшумна и надеждна .
За Еспейса не ми се пише тук.В Рено форума сме изписали сума и страници.Че е проходим, проходим е,но на пътя.Не е защитен отдолу и кардана му е карбонов,което значи ,че ако го чукнеш става на парчета.Иначе за мен си е Божие благословение,но за други които си мислят,че е джип може и да е наказание.
Иноче MOTO`manqk е прав като казва,че щом ми е паднало да взема нова кола да се метам. Едва ли с напредването на възрастта ще съм вече работоспособен и годен за "подвизи".Един път в живота си да изкарам нещо ново от магазина......
Последна промяна от djenevas на 09 ное 2018 18:03, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
MOTO`manqk

Мнение от MOTO`manqk » 06 ное 2018 19:01

Евала братле!!!!! (victory)

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 07 ное 2018 08:18

А аз ще ти кажа да не слушаш чужди акъли, седни прецени, премисли. Това е кола все пак, не е да си купиш вафла. Вярно, че никой няма да умре като изръсиш едни 20 000 лв, но на утрешния ден ако ти потрябват за нещо спешно няма да дойде колегата който те е посъветвал да се мяташ, да ти ги даде. Аз също обичам черните пътища, карам Самара на 30 години и на 170 000 км, леко захрабена с годините и когато някой клон или храст се отърка по колата сърцето ми се свива. Не си представям какво ще е ако вкарам там нов джип.

Потребителски аватар
MOTO`manqk

Мнение от MOTO`manqk » 08 ное 2018 19:02

Мхм... На врачка иди, ти каже бъдещето кво ти е приготвило и тогава.... Като чета заглавието на темата оставам с впечатлението че се двоуми нова нива или десетгодишна западна марка... А не да си купува ли кола или не, може да съм се объркал де :roll:

Отговори