Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 09 ное 2018 17:52

Не си се объркал.Все пак колкото и да е хубава старата кола - хората са казали "Хвали старо - карай ново"и май са доста прави.
Колеги, вече задействах нещата и поръчах Урбан с радио и климатик.Благодаря на всички които бяха съпричастни.До две седмици може да се похваля с новата придобивка.Темата ще има продължение.
С приятели с които споделих идеята,обратно на моите очаквания болшинството ме подкрепиха...... та каквото сабя /Лада/ покаже.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 10 ное 2018 19:17

Може и така да е, но японска джип-ка от класа на Нива-та, примерно Витара или какви бяха тези.....Джимни, втора ръка ще е на 1/3 от цената на нова Нива.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21213
Контакти:

Мнение от bgbul » 11 ное 2018 20:50

Това е вярното решение- нова Нива. Каквото и да говорят колегите- Нива е незаменима и несравнима с друг западен джип от такъв клас.
А пък нова Нива- съвсем няма смисъл да се сравнява със стар дрънгел от 1990-2000 г.
Колега - Нива с климатик е идеално решение. Имам две такива и повече без климатик не гледам въобще. А твоята ще е с новия модел климатик- скрит под таблото. Остава да си я стопанисваш със здраве и да и направиш каско.
Урбан е по-красива визуално. Вече са с цял лагер на предните главини, с подобрени кардани(не че старите са лоши), но съвсем утихва.
С инжекцията на Бош нямаш грижи, а двигателите на Лада са си безпроблемни. Единствено погледни ДАЛИ компютърът е с буксата НАДОЛУ обърнат. Ако е така - добре, ако не е така - обърни го с буксата надолу.
Ръждата - забрави я. Последните 3-4 Ниви които имах освен малко ръжда на заден капак друга ръжда не съм видял. И това е, защото някак си е влезнала вода там (отвътре на задния капак). Ако го омаслиш там- няма и да се появи ръжда.
Та- честито за вярното решение!
И да се похвалиш със снимки след получаване на новата Нива Урбан...завиждам ти малко.
Поздрави!

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 12 ное 2018 13:39

LADA-2107 написа:
10 ное 2018 19:17
Може и така да е, но японска джип-ка от класа на Нива-та, примерно Витара или какви бяха тези.....Джимни, втора ръка ще е на 1/3 от цената на нова Нива.
Това мисля,че го коментирахме колега.1/3 от цената е около 7000 лв.Виж за тия пари колко годишно Джимни можеш да вземеш.Ако се завреш отдолу и го разгледаш бързо ще ти се изпари ентусиазма.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 04 дек 2018 20:19

Здравейте колеги, вече се сдобих с Ладата.Преборихме се с всички бюрокращини и вече съм полусобственик на синя Лада Урбан.
Поръчах я с всички екстри и представете си - работят .Първи впечатления:Двигателя леко притриса, вече отказа измиването на задното стъкло
/може да е замръзноло/ не знам предното тръгна по някое време.С увеличаване на скороста се чуват все по отчетливо шумове от раздатката и незнам още от какво.При подаване на газ колата започва да тегли на една страна и при отпускане обръща посоката - не знам дали е нормално?
При скорост 80 км започва един шум като свистене на вятър,при изключване от скорост не изчезва.Под 70 км вече затихва.Не мога да кажа над
80 км- не съм вдигал /разработва се/.Най - ме дразни,че при потегляне отдолу се чува и дори усеща едно клупане като че ли обира някакви огромни луфтове по трансмисията.Същото се получава и превключване в движение.Особено когато паркирам на полусъединител имам чувството,че ще се разглоби.Е това вече ме съмнява да е нормално.Замислям се да им я закарам в Дружба да я погледнат.
Сега малко за убавинките.Седалки твърди,но удобни.Радва подгрева.АБС- сработва,ел огледала ,ел стъкла, климатик-като истинска кола.
Волана симпатичен ,но много хлъзгав.Май ще се наложи обличане.Приборно табло - симпатично,четливо с два дисплея/показва час,външна температура,заряд на акумулатора/.Приятно изненадва хидравликата на волана, същия има доста свободен луфт,но в предвид,че не е с рейка
- приемаме за нормално.Осветлението на таблото и бутоните е в приятен зелен отенък,само недоумявам защо радиото трябва да е в натрапчиво червено и стои като чуждо.То си е чуждо, защото до колкото разбрах заедно с климатика се монтират тук.Смущаващо е,че същия модел на Сони
се предлага и със зелена подсветка.За сега това ,само ще помоля другите колеги с Лада 4х4 да споделят основателни ли са ми опасенията.

Потребителски аватар
Денис И.
Председател на ЛКБ
Регистриран: 01 март 2008
Автомобил: ВАЗ 21099
Контакти:

Мнение от Денис И. » 05 дек 2018 09:46

Колега, направо я карай в НАР Дружба, не ми звучат нормални тези неща.
http://www.ladaclub-bg.com - новини, статии, полезна информация, рекламни материали

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 06 дек 2018 19:45

От така изброените проблеми само шума над 80 е нормален ако наистина е от вятъра
Със старите кардани също се чува едно тропване при по-рязко тръгване, но ако се заслуша човек. При новите не би трябвало да има такова нещо. На мен ми прилича на откачена раздатка. Преди да я заведете в нар ако има възможност я погледнете от долу.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 07 дек 2018 00:54

Със сигурност само успях да установя причината за свистенето.Оказа се пак безумно решение - антената на радиото е монтирана на предна дясна колонка и между двете се получава просвет от 12-15 мм по цялата дължина и с повишаване на скоростта си е живо кавалче. Поне без да гледам уредите знам кога достигам 80 км.

karl
Регистриран: 05 август 2017

Мнение от karl » 10 дек 2018 23:13

Очаквам продължение на одисеята. Аз също харесвам Урбан, а не мога да намеря отзиви в България въпреки многото продадени автомобили!

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 11 дек 2018 20:59

Братушките само не са затегнали нещо. Промяната на посока при подаване и отнемане на газ е от надлъжните реактивни щанги, клопането е от карета.... Ех петък, петък
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Отговори