Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014

Мнение от bgbul » 10 авг 2020 00:45

Получава се някакво недоразумение, но както и да е.
Поздрави!
Последна промяна от bgbul на 11 авг 2020 17:59, променено общо 1 път.
Когато човек е глупав, той не знае това.

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 10 авг 2020 10:30

Не , не е недуразумение.Разбрах те прекрасно.Не намесвам постоянно УАЗ, а го споменах в момента в който стана дума за отцепване на преден мост, въпреки,че и ти сам казваш че такъв няма.Просто лишиш ли я от перманентното предаване на предните колела тя става като УАЗ.Това имах впредвид, като го споменавам.Ценното на нашите животинчета е именно това постоянно предаване към 4 те колела.Не знам какво толкова очакваш да се промени с тяа "екстра", след като пишеш,че икономия не те интересува , а относто шума няма кяк да намалее драстично след като при движение всичики чарколъци продължават да се въртят. Не съм го правил ,но се позовах на Руски" експериментатори"- чието мнение е подобно.
Да за урбана в предишен пост писах какви изменения има ,но това не присъства и съм сигурен,че заводски няма да го направят.
В модела за 2020 г има още изменения , но отново са само в интериора ,като отвън има само добавени халогени като на Бронто.
Хареса ми и обмислях вриянт да върна тази и да взема " новата",но вече няма как да стане,освен да ида да си я докарам сам.
Та накрая мнението ми за тази промяна остава същото - не си заслужава.Ти ,ако ришиш да го направиш ще се радвам да споделиш практически
мнинея.
Поздрави.
Последна промяна от djenevas на 14 яну 2021 22:25, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 10 авг 2020 22:36

Не те разбрах! По начина по който си го написал излиза, че демонтираш ли предния кардан става едва ли не неуправляема по завоите или?

Как така един куп автомобили със задно предаване (между които моделите на ВАЗ 2101 - 2107, както и представители на реномирани Марки като Мерцедес и БМВ) могат да се управляват, само Нивата не? А ти карал ли си Нива с демонтиран преден кардан да видиш какво е или пак пишем нещо което ме прочели, без да сме ги пробвали?

Потребителски аватар
bgbul

Мнение от bgbul » 11 авг 2020 15:16

Има един отрязък от време, когато човек живее със заблудата, че всичко е прочел, изгледал и знае. Това време е по-дълго, когато автомобилът е нов. Но колкото и дълго да продължи усещането за " знам всичко " все пак идва осъзнаването, че "това дето го пише в книгите не расте на нивата". И тогава всичко прочетено и изгледано придобива различен смисъл. Затова сме в недоразумение.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 11 авг 2020 18:55

Колеги ,незнам защо ме приехте като някой новобранец.Аз съм израснал и учил на руска техника.Това завърших и това съм работил,включително и като конструктор.Пенсионирах се като началник цех в, няма да пиша в кой гигант на България ,с много добра репутация точно в техническите и практични дисциплини.Ако мислите че на тези позиции се назначават "заблудени" жестоко се лъжете.
Не го пиша за някякво свое оправдание ,защото всички които ме познават са на много противоположно мнение от Вашето и нямам нужда от оценка на хора които дори не са ме виждали.Темата беше за съвсем друго ,но Вие решихте,че някъкъв лаик е тръгнал да ви учи, и в писанията взе да се усеща открита неприязън.Дразните се ,че пиша че всичко в НЕТа съм изчел и гледал.Така е, като нещата които се повтарят или са ми добре известни съм ги игнорирал.Колко нови неща мислите ,че има изписани за добре познатата Нива.Чел съм не за да я опознавам тепърва а,защото исках да знам как стоят нещата към днешна дата.Идеята на темата беше някой да сподели впечатления за НОВА Лада Урбан.Никой нищо не писа.Реших,че темата може да бъде полезна за някой следващ покупател,но тъй като от миналата година няма внос,вече е безмислено.
Отцепвайте,зацепвайте подобрявяйте вашите Ниви направете ги и самолети ,ако щете на мен и такава ми е добре.
Бъдете здрави.

Потребителски аватар
bgbul

Мнение от bgbul » 11 авг 2020 22:50

Веселба. Грешката е вярна. Извинявай, че не се вслушах в съветите ти! Сега, като знсм, че не си новак...може да променя позицията си и да спра да пиша. Недоразумението и отношението явно дойде от отправените съвети към мен във всеки пост
1. Не съм запознат с конструкцията на Нива.
2. Да не бъркам Нива с УАЗ
3. Да пробвам без преден кардан
4. Да не се заиграеам с комплекти.
Благодаря за съветите!
За близо 2 год. колко км навъртя на нивата?
Поздрави!

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 14 авг 2020 20:53

Виж сега,достатъчно съм се сблъсквал с всякакви хора.Тия язвителни коментари не ме вълнуват много.Ще ти отговоря по точки както си ми изписал:
1.Ввъпреки,че и аз ти писах и колегата amitko ти отговори,че Урбана има абсолютно стандартна трансмисия,ти упорито твърдеша,че незнам колко позиции има лоста и,че не съм обърнал внимание какво точно карам.Това ме навежда на мисълта,че имаш някои пропуски огносно актуалните модели.

2. Относно УАЗ ти обясних защо точно го споменах. Разбра ме, но изтри съответните изречения от поста си.

3 Какво като свалиш кардана за проба, ще се обърне по таван ли ??? Сам пишеш,че в аварийна ситуация може да се прибереш спокойно и без преден кардан.Тя темата беше за поведение на джип с изключен преден мост.....ама

4 Би ли ми дал линк на магазин в България който продава такъв комплект?

Само ще добавя,че когато човек изказва мнение по даден въпрос не бива непременно да се квалифицира като задължителен съвет.
Пиша ти това не с лоши чувства, а защото усетих , че страстите на са само технически.......
Каня те най добронамерено ,ако имаш желание и случай ела в София, или пък ако не ти е удобно може и другаде да се срещнем и да си поговарим,защото ти имаш според постовете ти богат практически опит с Нивата и може пък да научим нещо един от друг.
Извинявай,ако нещо сам те засегнал,не е било нарочно.
Темата вече е безпредметна и мисля да я приключим вече.

Потребителски аватар
bgbul

Мнение от bgbul » 15 авг 2020 01:03

За пореден път - недоразумение.
Аз се заглеждам да взимам Урбан. И затова попитах ДАЛИ е вярно и ДАЛИ са го внедрили това изключване. Нито съм казал, че знам, нито твърдя, че са го направили. Попитах те за да науча кое е вярното. Ти имаш Урбан и аз те питам. ПИТАМ!!!
В НАР Хасково ми обясняват, че стандартната Нива има усилено окачване. Това ме озадачи, защото Нива има САМО ЕДНО окачване и усилено го смятат, защото полоските от 24 мм (до 95-96г) ги удебелиха на 26 мм. Или имат друго предвид? Така и не разбрах...
Предлагам да започнем на чисто. НИКОГА не съм мислел да обидя колега! Бъркаш ме с някой!
Извинявай!

Карал съм и без преден и без заден кардан. Голямо ДЪРВО. Тъпо е.
Но ако кардана си е там ...вероятно ще е различно? Ще бъде като Тойота или Чероки, или друг западен джип.
Затова те попитах, за да науча ДАЛИ е различно. Аз всеки ден се уча. И не се срамувам от това.
Поздрави!

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 15 авг 2020 15:44

Добре, забравяме.
Ако си добре с руския виж това:
[urlhttps://www.youtube.com/watch?v=eUuF_RwbSYg][/url]
Радикални изменения няма,но има редица подобрения и наглед неособени изменения,но това води до разлика и в резервните части.
При покупка на такива трябва да се внимава-не стават със старите.
Има някякви наченки на усилване,но сам прецени....

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 10 дек 2020 18:14

Колеги още малко информация както обещах.Два дребни проблема които ме дразнеха много.Анемичния клаксон и ниските фарове.
Първият се разреши,като намерих една изостанала ел. тромба от еспейса и я включих последователно с оригиналната.Стана по гръмогласен и доста по -мелодичен.Събраха се идеално зад решетката.
Втория проблем се разреши,като си изработих на струга две полиамидни вложки и ги нанизах на стеблото на регулатора на фара.Поиграх си докато уцеля верния размер ,но стана много добре и Нивата светна.Пиша Нивата, защото Автоваз вече си откупиха обратно името НИВА.
Направих и снимки,но напоследък нещо не мога да ги качвам във форума.Снимка бг и тя нещо се бъгна,но ако някой , го интересува мога да му пратя размерите на вложките.
Последна промяна от djenevas на 10 дек 2020 23:27, променено общо 1 път.

Отговори

Върни се в “Нива 4х4”