Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 18 дек 2019 23:24

Според мен ги отпиши. На един колега за газово на Веста искат 1800 лева с части които при друг монтажник ще ти излезе на половина.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 19 дек 2019 08:30

Чувал съм за същия вид отношение и при други марки. Не се чувствайте "специални"! Лада винаги е била кола с не особено високо качество и прецизност, и с проблеми които собственика трябва да разрешава сам. Явно през годините кой знае какво не се е променило. Още повече Нива-та е единствения от старите модели, който е останал в производство и кара на доизживяване с минимални подобрения.

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 20 дек 2019 18:33

Газовата вече я монтирах.По- натам ще пиша.Утре ще и направя сефтето надълго.Бутилката е под багажника и намерихме мисля най- оптималния вариант, като обем и размер.Ще направя опит за смяна на амортесьора по гаранция, пък да видим какво ще излезе.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 20 дек 2019 19:10

LADA-2107 написа:
19 дек 2019 08:30
Чувал съм за същия вид отношение и при други марки. Не се чувствайте "специални"! Лада винаги е била кола с не особено високо качество и прецизност, и с проблеми които собственика трябва да разрешава сам. Явно през годините кой знае какво не се е променило. Още повече Нива-та е единствения от старите модели, който е останал в производство и кара на доизживяване с минимални подобрения.
Колега , септември месец на братовчетката взехме ново Сандеро Степуей от Омникар.Извинявай,но отношението и отзивчивостта са на съвсем друго ниво.Някои неща се уреждаха дори само по телефона и пощата.Тя е такъв педант, съчетание с техническа неграмотност представи си какъв клиент е ,но изпалняваха всеки неин каприз с усмивка.На фона на това аз какво да кажа,като година след покупката чипа за имобилайзера още не ми е доставен с "компетентното" обяснение,че - „ много клиенти си блокроли мотора и за това чиповете стояли в Хасково„.
Съгласен съм с теб ,че нивата е стара конструкция,но все пак производството е 2018 г. продават ти я на 3 пъти по голяма цена откакто е излязла на пазара .Но не коментираме колата толкова ,колкото тъй наречения дилър.

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 23 дек 2019 08:34

Разбирам те напълно, но сам виждаш какво е. Ходиш, молиш им се, губят ти времето и накрая полза никаква. Или караш така докато изтече гаранцията и търсиш друг сврвиз със съвестни майстори или още от сега теглиш кръста на гаранцията и търсиш друг сервиз. Така или иначе от тази гаранция полза никаква. НАР работят като през социализма: "Ладите са само от нас, ако искате Лада ще чакате и ще търпите!". Това е. Аз нямам нерви да се занимавам с майстори и сервизи затова карам 30 годишна Лада която стягам сам.

Какво стана? Уж купи нова кола за да не си блъскаш главата с боклука на някого, а сега си блъскаш главата с "представителството".

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Мнение от 0gn » 23 дек 2019 17:07

LADA-2107 написа:
23 дек 2019 08:34
Аз нямам нерви да се занимавам с майстори и сервизи затова карам 30 годишна Лада която стягам сам.
:police: (focus)

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 07 яну 2020 13:33

Колеги ,обещах да пиша за газовата. Всичко стана както го исках.Бутилката е под багажника,щуцера за зареждане се чудех дали да е на бронята както ми предлагаха,но впредвид,че урбанските брони са уязвими предпочетох да е на калника. Гърнетата също станаха добре.Подават се около 4 см под прага но са по високо от мостовете.Сега съм без степенките,но като ги сложа ще останат над тях.Бутилката не провисва под контура на бронята и, ако не знаеш ,че е там няма да разбереш ,че е монтирана.Последното ми слезане от Алеко беше на отъпкан и заледен сняг и едва не се пребих с Пирелките.Наложи се да купя зимни гуми и ги монтирах на по-широки джанти.Да не обеснявам много ето няколко снимки:
http://djenevas.snimka.bg/automobiles/l ... 9.39218008

karl
Регистриран: 05 август 2017

Мнение от karl » 07 яну 2020 23:26

Много добре се е получило! Разкажи как се движи нивата по снега със зимните гуми! Дай още снимки! Сега е момента да и се изкефиш (victory)

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21214
Контакти:

Мнение от bgbul » 08 яну 2020 01:44

Красота! Със здраве да си я караш и само хубави емоции да си доставяте взаимно.
И правилно щуцера е на калника. Там е най удобно и безопасно. Гърнетата са станали перфектно. Няма да опират никога, спокойно. Всички ниви с бутилка под багажника са така. Особено внесените от Франция са точно както е твоята.Чудесна НИва!

Потребителски аватар
LADA-2107
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 08 яну 2020 09:11

Класическа конструкция! Има два въпроса:

- Колко литра е най-голямата възможна бутилка която се събира? Дължина, диаметър?

- С тази U-образна чупка на изпускателната система, не се ли затруднява изпускането на изгорелите газове? Наблюдава ли се някаква разлика в мощността/вървежа?

Отговори