Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014
Автомобил: ВАЗ 21214
Контакти:

Мнение от bgbul » 02 апр 2020 12:38

djenevas написа:
04 дек 2018 20:19
...
1. Двигателя леко притриса, вече отказа измиването на задното стъкло.
2. С увеличаване на скоростта се чуват все по отчетливо шумове от раздатката и не знам още от какво.
3. При подаване на газ колата започва да тегли на една страна и при отпускане обръща посоката - не знам дали е нормално?
4. При скорост 80 км започва един шум като свистене на вятър,при изключване от скорост не изчезва.
5. Най - ме дразни,че при потегляне отдолу се чува и дори усеща едно клупане като че ли обира някакви огромни луфтове по трансмисията.Същото се получава и превключване в движение.Особено когато паркирам на полусъединител имам чувството,че ще се разглоби.
И така...пропуснал съм. Наваксвам:
1. Трябва добра центровка (газовата... сега сигурно си на автоматичната центровка, нали?) и оглед на датчиците за свободен ход (стъпково моторче) и другите. Не трябва да притриса!!!
2. Оглед от" разбирач" на тези възли. Не трябва да има шумове. Някаква дреболия е според мен.
Може и промеждутъчен вал да е за смяна. Това дето е в клипа с центровка на гуменото каре...не се занимавайте. Не е от него. Лично мнение!
3. Тампон на стабилизираща щанга или си със силиконови тампони на щангите...един бърз оглед ...
4. Уплътненията на вратите. Или на стъклата, а възможно е да е от огледалата? ...оттам свисти.
5. Отново отиваме на стабилизиращи щанги и тампоните. Меки са (силиконови) или имаш за смяна. Задния мост се усуква при потегляне ЗАРАДИ меки или скъсани тампони, натоварват се тампоните на раздатката и следват шумовете дето чуваш.
Не се притеснявай! Ще се учудиш какви дреболии ти пилят нервите. Успех!

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 03 апр 2020 22:13

Това което си копирал се оправи-явно не си чел всичко/не си и длъжен де/ свистенето е от антената на колонката.Клупането се оказа от незатегнати заводско щанги.Смяната на посоката на движение беше също от тях.Притрисането на празен ход си остана ,прави го и на газ.
Не е толкова фрапиращо,но мен ме дразни впредвид ,че карбураторни лади сам ги успивал с центровка.Една инжекторна 2107 ме измъчи и докато не и смених разпределителния вал не миряса,но там случая беше некъдърна компилация на "голем майстор".За ценртовката на гуменото каре мисля,че има смисъл,още по вече,че колега по-надолу след клипа писа,че го е направил и има доста осезаем ефект.
За тампоните мисля ,че моята е още доста пресна за такива поражения,пък и на оглед няма никакви признаци.
Ще почна от свещите,искам да и подбера подходящи"газови" и ще видя има ли промяна.Амортесьора ще си го сменя -тяхна цена 42лв.
Различни са от старите.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 06 апр 2020 20:44

djenevas написа:
01 апр 2020 21:34
Не последва никакъв коментар след което отиде взе ключовете на колата и ми ги върна.
Колега, приемчикът Бончо само това може - да вкара колата вътре в халето, после да я изкара и да ти донесе ключовете! Това е най-неадекватният човек в целия сервиз... А ето я и гаранцията в действителност по възли (специално за 4х4 става дума):
Lada 4x4 garantia.png
Lada 4x4 garantia.png (13.94 KиБ) Видяна 562 пъти

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 07 апр 2020 21:55

Така е колега, но всеки дилър има правото да променя условиятя спрямо ситуациятя в определената държава и разбира се и в свой интерес,
ако по договор не са задължени да спазват заводските условия.По нашия закон, обаче са длъжни да ги обяват предварително и да бадат достатъчно ясни за клиента.Не им знам договора с АвтоВАЗ,пък и едва ли ще ми дадат да го видя.Виждам,че дилърите на други марки предоставят при покупката отделен лист запознаващ клиента с всичко свързано с гаранцията на навия автомобил.Този момент за НАР е абсолютно чужд.Единственото което открих е написаното в преведената на български сервизна книжка в която с няколко реда е упоменато кои части от автомобила не попадат под гаранция.Това е достатъчно основание клиента да претендира за останалите да бъдат сменени или отремонтирани в рамките на предварително обявена двугодишна гаранция.Обяснението беше толкова наивно и прозрачно,че ме напуши на смях.Вече гаранцията на ама и дебитомера била година.Абе, като че ли сме в детската градина........
Вече за всяко ново оплакване ще изисквам протокол за това какво са направили или ненаправили по автомобила,защото другото си е говорилня.

xm_net

Мнение от xm_net » 08 апр 2020 11:15

Колега, истината е една - НАР бягат от гаранционни ремонти, като дявол от тамян! Дай им да сменят масла и филтри, това им е коронната дисциплина. Те и изобщо от ремонти бягат, хич, ама хич не им се занимава. Писал съм в моята тема - при последното обслужване се опитаха да ми спестят замяната на свещите (комплектът е 13-14 лв., нищо пари, пък и аз си ги плащам), защото видиш ли, те ги проверявали и ги сменяли само ако имало нужда. Това, че производителят е предписал задължителна смяна на 30к километра за тях не означава нищо. Мързи ги, та чак ги боли...!

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 09 апр 2020 13:49

А аз от колко години разправям ,че не стават и политиката им е некоректна ...,ама кой да слуша, някои хора явно обичат трудния начин!

xm_net

Мнение от xm_net » 09 апр 2020 21:53

А ти колега по кой начин стигна до твоя извод? По лесния ли?

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 09 апр 2020 23:15

Той защото е минал по този път ви казва какво ви очаква, ама вие не вярвате и предпочитате да се блъскате за да се убедите.

Отговори

Върни се в “Нива 4х4”