Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 12 дек 2018 00:48

Ходих да им се оплача,казаха ми,че не виждали нищо смущаващо.След като ги повозих и им демонстрирах се съгласиха да им я закарам в понеделник/17.12/ ,но трябвало да седи минимум 2 дена.Ще видим каква ще я сътворят.Вибрациите според мен са от нецентрирана раздатка.или
гуменото каре. Клупането и аз мисля,че е от тампон или щанга.Ще изчакам да видя резултата. Интересно,че докато е студена не се усеща .Като мина десетина километра започва при превключване или леко подаване на газ да клупа.При по дълго каране прогресивно се увеличава до момент
в който почва да дразни и започвам да я карам с чалъм и мнооого нежно със съединителя.Дано я оправят ,че започват да ме налягат черни мисли.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 12 дек 2018 17:49

Хубавото на нивата е, че ако не я оправят там ще се намери къде да се оправи. Не знам дали работи още сервиза на Елва. Аз бях доволен от тях.

karl
Регистриран: 05 август 2017

Мнение от karl » 13 дек 2018 14:06

Чета по отзивите в Русия, че сменят веднага проблемните части без обяснения. Дразнещо е, че базовия вариант там включва климатик а тук искат още 2800 лв! Даже ако сложиш мито, ДДС и транспорт там Нивата излиза по-евтино... :(

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 13 дек 2018 18:44

Ти остави тези 2800 лв, по-дразнещо е, че купуваш нов автомобил и някой "специалист" в България започва да го разглобява за да монтира климатик, централно заключване или радио. И както каза колегата подсветката на радиото е с различен цвят от тази на уредите и бутоните по таблото.

Според мен тези от НАР въртят някакви далавери, може би им излиза по-евтино да поръчват колите оголени и после да монтират екстри.

Чувал съм, че италианците са правили подобни далавери с новите коли на времето (може би и сега), тъй като имат съответните "екстри" тяхно собствено производство.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 16 дек 2018 12:14

Колега LADA-2107 », - напълно си прав.Това го заподозрях още преди да я взема,ама какво да направиш.Вметнах го ,но жената там взе да ме убеждава ,че от всички дилъри те печелели най малко на продадена кола.Както и да е- иначе колата ми харесва и ми пасва макар със своите недостатъци.Своенравна е, като пример- сигнализацията за незакопчан колан работи една седмица и после ненадейно спря.Тая сутрин отново оживя.Плафона за осветление на багажника не е светнал до ден днешен , а в инструкцията нито дума за него и бутона монтиран на задния капак.
Същото е и за подгрева на огледалата.Пише ,че го има ,но как се управлява нито дума. Досетих се ,че най вероятно е вързан с друга функция.
Оказа се, че работи с включването на реотана на задното стъкло.Ще се опознаваме още за напред явно.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 16 дек 2018 12:20

amitko написа:
12 дек 2018 17:49
Хубавото на нивата е, че ако не я оправят там ще се намери къде да се оправи. Не знам дали работи още сервиза на Елва. Аз бях доволен от тях.
Колега и сам ще си я оправя,ама е в гаранция и не дават да пипам нищо по нея.Дори ме изнудиха те да ми монтират подкалниците.
Купих и занесох рапидки от неръждавейка да ги захванат с тях.И това ми отказаха.Сега трябва една по една да ги подменям
Ще видим утре като им я закарам какви ще ги дробим.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 16 дек 2018 15:25

Естествено, че ще искат те все пак пари ще печелят от теб. Винаги имай едно на ум като ти обяснява дилърката в София, че не всеки път е баш вярно.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 16 дек 2018 17:48

djenevas написа:
16 дек 2018 12:14
Ще се опознаваме още за напред явно.
Тя нивата е доста своенравна рускиня, ама като свикне с нея човек...преди две години като се оглеждах за нова кола доста си мислех дали да не сменя старата нива с нова, ама това, че те слагат климатика и аудиото ме отказа. Иначе моята я купувах от Елва и там нямаше проблеми с това да занеса нещо и те да го сложат, например радиото и нещата поктай него аз си ги занесох и стоях и "досаждах" докато ги слагаха, защото имах някакви изисквания, но нямаше никакви ядове. Единственото което отказаха е да пробиват ламарините за антена и затова ми сложиха вътрешна...в интерес на истината си е ОК стана 11 години.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 22 дек 2018 22:44

Така колеги.....,закарах я в НАР и нещата се случиха както и предполагах.Отбиха номера.Казаха ми първоначално,че ще се наложи да оставя колата за около два дни ,но я закарах в 10 ч. и в 11,30 ми позвъниха да ходя да си я взема.Направихме тестово каране и разбрах,че няма почти никакво подобрение.Попитах какво точно са правили и приемчика ми отговори,че са притегнали тук там и центровали раздатката.Попитах го дали мога да я карам така -отговори,че няма опасност и че те си били така.Нищо по-вече не може да се направи на този етап.Съгласих се с уговорката,че карам така и ако се счупи нещо ще подменят с ново.Увери ме ,че нищо няма да се счупи.Инстинкта обаче ми подсказва ,че това тресене при определени обороти на С.К. и раздатка не е съвсем нормално.Сетих се за един приятел който преди години купи нова Нива- 2005г и го помолих да пробвам неговата.Ми има тресене ,но значително по слабо и бих казал дори,че за неопитен техник не би го забелязал.Незнам все си мисля че проблема се крие в промвала и в часност -несъосност на С.К.и раздатка.В това число и гумено каре.Явно ще се заемам сам.Иначе си и посвиквам и май си допадаме.
Колега питаше специално за Урбана. -- Преди да се навия за него четох доста коментари, презентации ,както наши така и руски и западни.
Разгледах и всевъзможни тихнически документи и с днешна дата напълно се съгласявам с мнението на безпристрастните руски коментари.
Доста осъвремена,излекувани са донякъде основните проблеми,доста по приятна за каране,но остават все още някои конструктивни недомислици които обаче са лечими.С две думи ,ако очаквате съвременен глезав автомобил ще бъдете разочаровани.Ако обаче сте технически грамотни и ви се пипа по колата ще сте напълно удолетворени.И все пак за толкова пари -толкова.За мене лично - не съжалявам,че я взех.Мисля че като си отделяме нужното внимание един на друг ще имаме доста приятни изживявания.
Негативи които ми се навират в очите до момента:- Плащаш като екстра имобилайзер който реално не искат да го активират и контролния ключ остава в тях.Колата е абсолютно незащитена.Бензина винаги могат да ви го източат.Няма никаква ключалка нито на капачката нито на люка.
Конструкцията на задната врата е безумно архаична с брава монтирана на купето и задължава собственика да остави багажа си на земята ,да отключи колата и отвътре да издърпа дръжката и посредством телено жило да освободи ключалката на вратата ,която в по-вече случаи се отваря само на първа степени налага повторна процедура .Амортесьорите на същата са еднопътни и при затваряне не задържат и ако не я задържите следва затваряне с такъв трясък, че ви заболява сърцето,а комшиите си мислят,че вече съм я намразил до дъното на душата си.Същото е и с предния капак. При пускане на парното започва да се усеща една особена миризма ,която в крайна сметка ви заставя от време на време да отваряте някой прозорец за кратко проветрение.Липсата на зумер за забравени фарове може да изненада неприятно по разсеяни водачи.
Така монтирания плафон за осветление на багажника се обезмисля напълно.Оказа се ,че свети само когато е включен габарита въпреки ,че
има бутон за осветлението на задната врата който не реагира в никое положение. Значи когато карате на фарове той свети абсолютно ненужно през цялото време,а когато спрете и изгасите колата отваряйки багажника той си стой безполезен и тъмен ,а вие трябва да притичате отпред и
да включите габарита и след като приключите отново отпред да го изключите.Тези недомислици ме озадачават защото Руснаците я рекламират с градска насоченост.
Добрите изненади: - Сигнализацията за не поставен колан свети на таблото придружен със звуков сигнал.След около три минути ако не го закопчаете спира натрапчивия звук и остава само лампичката на таблото.Ако го направите три пъти по ред се изключва напълно.При следващо палене и закопчаване на колана се активира отново.
С щатните гуми( Пирели Скорпион АТ) колата се държи много прилично и в сняг и не дълбока кал.
Двата вентилатора за охлаждане на двигателя заедно с големия радиатор си вършат чудесно работата.
АБС също се представя добре.
За сега толкова мога да споделя,защото имам твърде скромен пробег с нея./450км/
Нямам претенции да съм голям разбирач,или корифей в жанра,но ще се радвам и други собственици на Урбан да споделят своя опит и мнение.
За сега ,ако трябва отново да взимам решение - не бих се колебал .Взимам я.
Последна промяна от djenevas на 25 дек 2018 21:45, променено общо 1 път.

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 23 дек 2018 15:36

По отношение на плафона е багажника, на всички Лади е така, като започнеш от Жигули 2101, Лада 2103/2106, при 2105/2107 и дори при Самара изобщо няма плафон, там осветлението на номера е на капака на багажника и осветява багажника когато капака е отворен. Но на всички модели осветлението на багажника и свързано директно към габаритите.

При старите Ниви 1600 мисля, че има ключалка на багажника и можеш да отвориш капака с ключ. Явно при новите са решили да я икономисат. Винаги можеш да замениш жилото с машинка за централно заключване и да монтираш аларма с възможност за автоматично отваряне на багажника от дистанционното.

Урбан-а е толкова градски колкото и обикновената Нива. Едни пластмасови брони, едни джанти и това е, според мен още 2-3 хиляди лева хвърлени на вятъра.

Иначе по първоначални данни раздатката е трябвало да бъде само диференциал, без бързи и бавни скорости и без блокаж на междумостовия диференциал.

Точно защото така наречените "екстри" се монтират тук в България и са пълна пародия, аз бих поръчал автомобила с базово оборудване и след изтичане на гаранцията бих го оборудвал по мой вкус или дори бих прежалил гаранцията. Като чета какво е обслужването в НАР, изглежда няма да загубя много.

Отговори