Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 20 яну 2019 21:01

Прочети поста от 22.12 2018г.

Пешо
Регистриран: 05 март 2016
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от Пешо » 20 яну 2019 23:56

djenevas,Тоест проблема не е решен? И при мен има някакъв луфт,и се получават удари при превключване но не всеки път.

Потребителски аватар
Дрон
Регистриран: 12 март 2009
Автомобил: Volvo 945
Контакти:

Мнение от Дрон » 21 яну 2019 00:59

Залагам на увеличен луфт в диференциала, а може и кутията. Гледам колегата е от София, да метне едно л.с.
После смерти плохие десептиконы попадают в Автоваз

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 21 яну 2019 15:12

Не е точно удар,ами както написах - клупане.В НАР ме убеждават,че това било нормално за Нивата.Раздатката била един вид "плаваща"
и при натоварване и разтоварване на трансмисията се получавало това.Лошото е ,че взех да и свиквам,но като слезна от Еспейса и я подкарам ме принуждава да карам в съвсем различен стил.За сега е в гаранция и не ме тревожи толкова, но все си мисля,че не е нормално такова поведение.
Забелязах и друго: в книжката с инструкцията за налягането на гумите пише -2.1 предни - 1-9 задни. Вчера ги замерих с три манометъра и се оказа ,че са 2.7.Така ли да ги карам,да ги поспадна ли малко.......?
Последна промяна от djenevas на 23 яну 2019 20:47, променено общо 1 път.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 22 яну 2019 13:46

Колега, май всички идват, като нови с препомпени гуми, не знам каква е идеята, но моите и двете дойдоха така! Като взех втората Веста, първата ми работа беше да направя гумите в норма.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 22 яну 2019 21:00

Нещо мерките да са им по- други.........обаче имам стар жигулски манометър и с него показва същото.В нашите задължения е да следим нивата и налягането пък ,че са дали по- вече въздух алал да ни е.Само,че и с бензина да беше така......... угасна ми на колонката на 500 м. от НАР,
маслото беше под половината :lol:

Пешо

Мнение от Пешо » 25 яну 2019 22:06

Карам със ласса144ок на сухо ги помпам на 2.2,на заледено ги връщам на2.0 за по добро сцепление.Не е нормално значи возил съм се във Нива която нямаше тракане при превключване.Когато купих моята втора употреба,бяха се саморазвили гайките на карето между раздатката и скоростите.Даже едната шпилка е превъртяла и я карам на три.Мисля че от там идва това тракане.

grendo77
Регистриран: 01 март 2015
Автомобил: ВАЗ 21213

Мнение от grendo77 » 01 фев 2019 19:44

djenevas написа:
21 яну 2019 15:12
Не е точно удар,ами както написах - клупане.В НАР ме убеждават,че това било нормално за Нивата.Раздатката била един вид "плаваща"
и при натоварване и разтоварване на трансмисията се получавало това.Лошото е ,че взех да и свиквам,но като слезна от Еспейса и я подкарам ме принуждава да карам в съвсем различен стил.За сега е в гаранция и не ме тревожи толкова, но все си мисля,че не е нормално такова поведение.
Всяка Нива го има, дължи се на раздатката, по точно на отвореният тип диференциал в нея. При потегляне или ускорение се сменя посоката на въртящият момент към задният или предният мост, в зависимост от където е по малко съпротивлението! В началото е тъпо хлопане, после става чукане. Запазена марка на Нива, но не прави други проблеми освен озвучителни!

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 01 фев 2019 21:18

И аз стигам до подобен извод........ да видим това "после" кога ще дойде. :(

Пешо

Мнение от Пешо » 05 фев 2019 21:59

При мен ще станат 100хил.км как я карам и още не е стигнала до ремонт.Но вярно е плашещ звука

Отговори