Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 07 фев 2019 22:54

Ще я карам така - все пак е в гаранция.
На 5. 02. се наложи да се кача до хижа Мургаш.Сняг, кал,мъгла, порой. Ми справя се машинката.
На 3.02 ходих до Свищов и се върнах. 70км. градско, останалото магистрала и междуградско- даде разход малко над 9.5 л.
Извън града скорост - 100км. Заводско и дават смесено 10.8 л.Мисля,че и от страна на разход се представя добре.
Пътувахме 2 човека и около 60 кг. багаж.Път- сух, време- лек ветрец.Много бензин изяде на връщане в задръстването на тунелите.
IMG_20190205_154127.jpg
IMG_20190205_163137.jpg
хижа Мургаш - в ремонт

karl
Регистриран: 05 август 2017

Мнение от karl » 17 авг 2019 21:16

Колега, добави нови отзиви независимо положителни, или отрицателни. За всички ще е полезно...

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 26 авг 2019 00:36

Колеги, колата е вече на 7200 км.Осезателно се развървя.Разхода на извънградско падна.С моята съпруга направихме едно мини пътешествие.
Тъй като бяхме само двамата свалих задната седалка и се отвори доволно място за по-вече багаж.Поехме през Златишки проход-Ямна -Черни
Вит-Тетевен - х.Вежен- вр.Вежен.След това, Сопот- х.Добрила- вр.Амбарица. После Златоград-вр.Голям Перелик -Доспат -Юндола-София.
Златишки проход и пътя Етро Поле-Ямна- Черни Вит са затворени и не се поддържат,но за Ладата нямаше никакви затруднения.Климатика и вентилаторите на радиаторите се справят отлично.Нямах никакви проблеми с колата /очудващо и с жената/.
Остава това досадно тресене на определени обороти.Забелязях в последно време ,че при загряла кола с работещ двигател на место при отпускане на съединитля се чува шум.Нанискам- изчезва,отпускам пак се чува.При другите ми Лади се е оказвало - лагер на първичен вал на С.К.
Други ден 27.28.2019 сам я записал в НАР за рекламация и този път ще ги гоня до край това да се отстрани.Според мен ,/а и не само/ тресенето се дължи на пром. вала,защото всякакви центовки на раздатката се оказват безрезултатни. Ми това е за сега.
Ето и няколко снимки.
Прикачени файлове
IMG_20190618_150830.jpg
IMG_20190620_182829.jpg
IMG_20190622_125629.jpg
IMG_20190620_112351_1.jpg
IMG_20190622_125322.jpg
IMG_20190619_105126.jpg

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 26 авг 2019 08:29

Гледал съм клипове руснаците монтират някаква допълнителна подрама, която от една страна защитава раздатката и скоростната кутия при шофиране извън пътищата от друга страна раздатката се закрепва вече не към купето, а към подрамата. Уж автомобила съавал по-тих и вибрациите изчезвали, ама....,

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 26 авг 2019 23:44

LADA-2107, изгледал съм всичко по въпроса,но важно е да се отстрани причината ,а не да тушираме проблема.
Отделно,че колата е още гаранционна и едва ли ще направят нещо такова.Пак ще повторя,че раздатка в нуетрална и на скорост още при пускане на съединителя и трите лоста започват да играят.при подаване на газ тресенето си остава само сменя честотата си.В случая единствения външен въртящ елемент е пром. вала.Причината е или голяма разлика в съостността на С.К. и раздатка или биене в пром.вала. Лошото е ,че при по дълги пътувания като слезна от колата ми тръпнат ръцете. При определена скорост огледалото за обратно така трепти,че е невъзможно да
видиш каквото и да е.Това означава че тия вибрации се предават и на купето.На предишната рекламация ми казаха,че са центровали раздатката
и всичка било в норми.След моето възражение ми обясниха,че за тези коли това било нормално,с което аз категорично не мога да се съглася.
Още по- вече ,че през това време тествах още две Ниви и се оказа ,че при тях няма такива проблеми.Собствениците им настойчиво ме посъветваха да я рекламирам веднага ,като предположенията им бях същите.Утре съм в НАР.

Пешо
Регистриран: 05 март 2016
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от Пешо » 27 авг 2019 22:04

Колега какво направиха в НАР

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 27 авг 2019 22:52

Направихме поредното тестово каране и я приеха.Следобеда ми се обадиха,че е готова ,като ми обясниха,че са проверили съостността на С.К
и раздатка.Наново центровали раздатката.Запалих и на место им демонстрирах,че отново лостовете подскачат и дружно се съгласихме,че е по зле от преди.Оставих им колата и утре ще видим какво ще излезе.И те и аз знаем ,че проблема е в биенето на междинния кардан /пром-вала/,
и понеже е много работа да се сваля и центрова или евентуално да се замени с нов,вероятно пак ще ме успиват,че при тия коли е така или ,че
нищо по-вече не може да се направи. Хайде да не бързам току виж нещата вземат изненадващо добър обрат.....дали дали ,ама надали.
Утре ще видим.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 29 авг 2019 05:39

Ейййй. Тцтцтц с такива цигански номера как човек да отиде да си купи Лада.Те колите не са лоши ама представителите са големи олигофрени.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 29 авг 2019 09:18

С нар се работи трудно, никога не падат по гръб.

Потребителски аватар
viksanlg
Регистриран: 26 октомври 2010
Автомобил: Лада Калина
Контакти:

Мнение от viksanlg » 29 авг 2019 10:12

То и за това продажбите им са толкова "колосални".

Отговори