Молба към колегите от Варна.

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от kopaiko » 10 ное 2019 19:35

Здравейте.Стана близо година и немога да разреша проблема на Нивата ми.На празен ход като работи на място при загрял мотор започва да прекъсва леко претриса мотора.Сменени са всички датчици,дебитомер,свещи неколкократно,кабели бобина.Само детонационния датчик не е сменян.След многократни проби със смяна на различни датчици бобини и кабели няма подобрение.Междувременно и ремонт на главата се направи с нови клапани и т.н.Компресията е еднаква на четирите цилиндъра.Виждам разлика само като сложа нови свещи но за кратко.Проблема е както на газ така и на бензин но на газ е по осезаем.Не мисля че е от газовия инжекцион,след многократни ходения и корекции прекъсванията останаха.Само компютъра не съм сменял та молбата ми е ако някой в района е с такъв B121EN16 21214-1411020-10 BOSCH и има желание да пробвам с неговия ще съм благодарен.Изображение

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 10 ное 2019 20:00

Като повишиш оборотите нормализира ли.Като пускаш на скорост по наклон припуква ли в ауспуха.

Потребителски аватар
kopaiko
Регистриран: 26 юли 2013
Автомобил: ВАЗ 21214

Мнение от kopaiko » 11 ное 2019 19:54

На обороти не усещам някакви аномалии.Преди ремонта на главата припукваше но сега не се чува.Проблема се усеща като спра на светофар и не е постоянно да прекъсва а през някакъв интервал който е различен.Не винаги се се получава и както писах при загрят двигател.

Отговори