Какво ви е мнението за добавките.

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 15 фев 2021 15:57

Тя при мен алтернативата не е кой знае каква.Това може да се окаже и последната ми кола,така че не планирам продажба.Ше се опитам да я запазя възможно найдълго,така,че предлагайте и добри масла ако имате опит с тях.

Потребителски аватар
bgbul
Регистриран: 17 ноември 2014

Мнение от bgbul » 15 фев 2021 20:22

Всяко едно голямо представителство за коли има масла за своите автомобили, които продава.
Последна промяна от bgbul на 16 фев 2021 01:29, променено общо 1 път.
Когато човек е глупав, той не знае това.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 15 фев 2021 21:27

До колегата sataN- би ли казал каква точно разлика се усеща с Мотул.Понеже в трансмисията не се сменя често маслото ,склонен съм да го заменя и с Мотул ,ако потвърдиш,че е по-добро.Само за С.К. ли го препоръчваш или за цялата трансмисия.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Мнение от sataN » 15 фев 2021 22:17

Скоростите влизат по леко. Все едно караш друга кола. Сменено елф с мотул в кутия на Веста. Елфа беше на 40к като го източих.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 28 фев 2021 08:18

Мнението ми за добавките се е променяло през годините. Знаещи хора, на които вярвам, са ми казвали много хубави неща за добавките, които горе-долу се обобщават в следното: "ако не помогне, със сигурност няма да навреди". Имал съм проблемни автомобили с голям разход на двигателно масло. Пробвал съм добавките на Bardahl - нулев ефект. На друга моя кола пък реших да пробвам едно "революционно" американско масло - Политрон, активно рекламирано в някои форуми. Преди експеримента с Политрон колата имаше висок, но устойчив и предвидим разход на масло от 3 литра на 10 000 км. След първия месец с политрон автомобилът на два пъти издумка по литър масло за по-малко от 1000 км. Човекът, който ме омагьосваше със сладки приказки за Политрон, ме окуражаваше, че всичко е наред: "сега двигателят се чисти, маслото го лекува, продължавай..." Продължих още малко и стигнах до основен ремонт в сервиза.
Вече никога не бих използвал добавки и "революционни" масла на технически изправен автомобил, освен ако производителят изрично не ги препоръчва. Купувам само известни марки масла, само от големи обекти. Никога от гаражни сервизи за смяна на масла или онлайн на съмнително ниски цени. Ако пък някой близък приятел или роднина се връща от бяла държава - Германия или Франция например, винаги си поръчвам няколко литра масло, директно закупено оттам.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 01 мар 2021 20:19

Благодаря колега,но и твоя опит е с износени двигатели.Смисъла на добавката е да предпази триещите части от износване,като е ясно,че не завинаги,но все пак да удължи максимално живота им.С добавка на износен двигател може да му направиш изкуствено дишане,но няма да стане нов.Тоест почти безмислено.Незнам ,още събирам мнения,като съм наясно,че резултатите от добавката на нов мотор ще проличат напред във времето и едва ли сега някой може да каже категорично.Успокояваме факта на всеобщото мнение ,че няма да навредят.Дано да е вярно.

Потребителски аватар
vis
Регистриран: 25 януари 2020
Автомобил: Лада Веста

Мнение от vis » 01 мар 2021 21:46

Може би не съм се изразил ясно. Идеята на поста ми беше, че преди време вярвах в добавките и смятах, че могат да подобрят работата на износения двигател или скоростна кутия, както и да удължат ресурса на новия. Но след като с тях постигнах нулев и дори отрицателен ефект при износени двигатели, а използвах именно добавки за такива двигатели, реших, че вече не им вярвам. Не бих ги използвал при никакви условия - нито при износени, нито при чисто нови агрегати. Всеки е свободен да експериментира с колата си, разбира се.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 02 мар 2021 12:28

От добавка за двигателя май се отказвам,ама за трансмисията ме човърка да сипя.Ако не за друго,то поне малко да намали виенето на прословутата раздатка.Още по-вече,че шума от скоростите/за, който в Лада ме убеждаваха,че бил от лагера на съединителя/ започна да става по отчетлив особено на топло.Та ще разбера наистина ли добавките помагат. Предлагайте добри масла за мотора.

Потребителски аватар
teon
Регистриран: 27 юни 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от teon » 02 мар 2021 22:19

...подкрепям @v_gelinski за употреба на качествени консумативи...друг въпрос е кои са и къде да се намерят?...
djenevas написа:
02 мар 2021 12:28
Още по-вече,че шума от скоростите/за, който в Лада ме убеждаваха,че бил от лагера на съединителя/ започна да става по отчетлив особено на топло.Та ще разбера наистина ли добавките помагат.
...шума от лагера на съединителя(Аксиалният лагер) няма как да се повлияе от добавките...за трансмисията като цяло-може би :? ...

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 03 мар 2021 19:06

Шума не е от лагера на съединителя.Това беше непрестанното твърдение в Лада,защото колата беше гаранционна и гледаха да ме отбият всячески.Шум се появявя при загряла кутия и като натисна съединителя до долу и отцепи хубаво изчезва.Отпусна ли малко и зацепи кутията шума пак се възстановява.Моето подозрение е за лагер на първичния вал.Ако добавките вършат това за което ги рекламират трябва да има промяна/надявам се към добро/.

Отговори

Върни се в “Нива 4х4”