Стартер Нива

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
YordanUz
Регистриран: 22 ноември 2022
Автомобил: 21213

Стартер Нива

Мнение от YordanUz » 22 ное 2022 20:09

Здравейте , ще монтирам стартер на Нивата . Купих стартер производство на Булстат Сливен , безредукторен (класически с бендикс) . Притеснява ме мощността , която е 1.1 киловата , достатъчна ли е ? Някой ползвал ли е такъв ?
Благодаря!

YordanUz

Стартер Нива

Мнение от YordanUz » 22 ное 2022 20:10

Булстарт Сливен , извинявам се !

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Стартер Нива

Мнение от djenevas » 26 ное 2022 21:14

Слагай .

YordanUz

Стартер Нива

Мнение от YordanUz » 07 дек 2022 20:28

Здравейте , стартера е монтиран и върти отлично . Но имам следния проблем , при контакт чатка релето , но в първия момент не върти . Давам на контакт 2-3 пъти преди да завърти . Случва се рядко , но си е проблем . Някой имал ли е такъв проблем ? Благодаря!

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Стартер Нива

Мнение от LADA-2107 » 08 дек 2022 00:04

До колкото съм запознат в Сливен вече нищо не произвеждат. Тоест всички части за стартери и генератори се внасят от "някъде си" и само ги сглобяват в Сливен. Та.... не очаквай качеството на българските части от социализма.

Според мен демонтирайте стартера и разглобете включвателя. Ако изобщо може да се разглоби. Огледайте какво е положението там.

YordanUz

Стартер Нива

Мнение от YordanUz » 08 дек 2022 06:39

Проблема го имах и със стария стартер .Ще пробвам да сменя двете релета , дано да е това .

Потребителски аватар
djenevas

Стартер Нива

Мнение от djenevas » 08 дек 2022 16:26

Кои релета имаш впредвид?

YordanUz

Стартер Нива

Мнение от YordanUz » 09 дек 2022 09:36

След контакт имам две релета с четири крачета , 30 ампера . Първото затваря веригата и подава контакт към стартера . Чува се че чатка , но може и да не работи добре . При изключено реле , не подава ток към стартера , тествах го . При изключено второ реле , върти , но не пали . Та тези ще го сменя , ако не е там причината , ще сменя клемореда на ключа и ако това не е снопа с кабели .

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Стартер Нива

Мнение от LADA-2107 » 11 дек 2022 07:25

Намери стартер който със сигурност работи и пробвай с него. Не разглобявай цялата ел. инсталация без да си сигурен къде точно е проблема. Не разчитай на това, че щом е нов, значи работи. Обикновено в една система, верига, механиззъм - възникне ли проблем, първо се започва от частта която е сменена най-скоро. Не да се пренебрегва автоматично тази част защото била нова.

Потребителски аватар
djenevas

Стартер Нива

Мнение от djenevas » 11 дек 2022 11:46

Първото реле щом подава ток защо ще го сменяваш? Второто не го закачай.По скоро провери клемата на кабелчето на шалтера.Ако при палене не завърти стартера,аз бих веднага шунтирал "окъсил" двете шпилки на шалтера и ,ако завърти проблема е в контактната пластина на шалтера.Но при нов стартер и това че само някой път отказва ме съмнявя да е там причината.Изключи от скорост и подай с кабелче + от акумулатора на въпросната клема,ако 4-5 поредни опита завърта не търси причина в стартера.По-скро в управлението на стартера.
Фира дава и пластината на контактния ключ(която си е само за стартера).

Отговори

Върни се в “Нива 4х4”