ВАЗ 21013 - Страхил Балканджиев

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Re: ВАЗ 21013 - Страхил Балканджиев

Мнение от 1300 » 30 мар 2012 20:11

Добре дошли,колега.Много се радавам,че към форума се присъединява улегнал човек,който не е отхвърлил руското и мина на западно и който си гледа автомобила с желание.Пожелавам много безавариини километри и богат улов. :cheers:
"1300" since 1979

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 31 мар 2012 20:45

И аз да изкажа своето възхищение и уважение към такива хора като колегата Страхил Балканджиев.

Интересно ми е за 300 000 км какво е правено по колата като цяло, освен смяната на двигателя. По купето, спирачки, окачване и др.

Потребителски аватар
nylon
Регистриран: 25 януари 2010

Мнение от nylon » 01 апр 2012 09:28

Мисля, че тавана не й е правен още.

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев
Регистриран: 29 март 2012

Мнение от Страхил Балканджиев » 02 апр 2012 15:57

Здравейте отново.
LADA-2107 написа: Интересно ми е за 300 000 км какво е правено по колата като цяло, освен смяната на двигателя. По купето, спирачки, окачване и др.
Преди 12 години сменях прагове и кърпих пода ,останалото е оригинално (калници ,капаци и врати), незнам дали е от значение ,но колата е купувана от КОРЕКОМ.Иначе имам и някоя и друга дупчица по ланжероните ,но всяка пролет преди преглед си я проверявам профилактично и ги закърпвам.Занемариш ли я и ръждата я превзема :( ,а и един път преди 8 -9 години я пребоядисах в гаража ,малко мяза на мен ,ама боя кола не кара :lol: По окачването съм сменял доста неща,шарнири ,кормилни щанги(дългите са оригинални на 24години ),един път горен десен носач(скочих върху един бродюр :oops: ),селентови втулки (горни долни ) и лагер на полуоска от дясната страна.При всяка смяна и ремот по предното окачване,винаги регулирам сам предницата по метода на канапа и досега нямам странично износени гуми .
Спирачната система един път смяна на задни цилиндъчета ,а то се оказа разпределителя при натоварване че блокирал и сега съм го изхвърлил.И една смяна помпа за съединител .Предния двигател обаче събори разпределителния вал на 50 000 ,но тогава си купих от руснаците на битака нов ,почти без пари и набързо го смених.Иначе само смяна на уплътненията на клапаните.
А и смяна на каретата на кардана ,е не е бе проблемно карането (hiro)

Изображение

Бях обещал снимки на изпарителя ,малко са тъмни ,но долу горе се вижда.

Изображение

Изображение

Изображение

Клапана за газта е сменен преди една година,стария не държеше .

Изображение

Бензиновия ми резервуар ,долу в ляво :lol:

Изображение

И изненадата за крадците на бензин ;) :lol:

Изображение

Потребителски аватар
LADA-2107
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 02 апр 2012 22:32

Изненадата за крадците ми харесва :) . При мен на предишното ЖИГУЛИ вратичката в калника беше заличена изцяло и гърловината беше преместена в багажника. Недостатък е, че след зареждане известно време мирише ужасно на бензин.

Потребителски аватар
Москвич 412
Регистриран: 01 април 2010
Автомобил: ВАЗ 2103

Мнение от Москвич 412 » 05 апр 2012 22:50

Благодаря за снимките на изпарителя :cheers: А може ли да обесниш повечко за метода на канапа при регулиране на предницата? :)

Поздрави

Потребителски аватар
ZAP
Регистриран: 14 април 2009

Мнение от ZAP » 11 апр 2012 23:58

Да, и аз бих искал да разбера за този метод, ако може.......иначе Жигулката няма грешка. Поздрави :cheers:

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 12 апр 2012 07:14

Ще направя едно фото обяснение и ще го пусна.Просто трябва да го направя в гаража на тъщата че тук в Търново спирам на улицата и е не удобно. :cheers:

Потребителски аватар
ZAP
Регистриран: 14 април 2009

Мнение от ZAP » 12 апр 2012 09:01

Благодаря предварително. Когато можеш и имаш време, не е нещо спешно.

Потребителски аватар
Страхил Балканджиев

ВАЗ 21013 - Страхил Балканджиев

Мнение от Страхил Балканджиев » 29 ное 2016 12:11

Здравейте на всички! Съжалявам че не съм писал отдавна във форума ,но обстоятелствата малко ме притиснаха!
С напредване на годините,както моите така и на автомобила нещата взеха да се усложняват.Купето на каручката взе да ме изоставя,а вече ми е все по- трудно да го държа в кондиция,27 години не са малко,а аз прехвърлих 52-те :(. Тази година скъсах конзолата която държи задната дълга щанга на моста към купето, при което малко като хавайска танцьорка ,но се прибрах натоварен като катър от 50 км. разстояние.Заварих я ,но в резултат на аварията нещо се е деформирало по купето и щтрака ,и припуква.
В този аспект макар и трудно мисля да се оттегля от любимото си возило :( ,така че най вероятно ще я пусна за продаване.
Колата е с платени данъци и минала годишен преглед за тази година,купето е зле ,но двигателя е на около 90-100 000 километра и е в силата си.Засега го казвам като информация,но ще пусна повече информация когато реша твърдо. Коментирам това във форума защото ми е жал да отиде на скраб,а има живот в нея !Бъдете живи и здрави!

Отговори