Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

ВАЗ 2104 - Stancho Atanasov

Теми за автомобили запазени или възстановени в автентично състояние.
Потребителски аватар
IvO
Регистриран: 14 август 2008

Re: ВАЗ 2104 - Stancho Atanasov

Мнение от IvO » 18 дек 2012 22:52

Това, от както си сложих чистачките на фаровете ми е цел, но като бях малък и глупав ( сега малко по-голям) тия пластинки със коланчето ги изхвърлих и останаха само стъклата, сега там ми е алармата и включването на перката( светодиоди ) и останаха само спирачната течност и подгрева на задното стъкло. Въпросът ми е тия "пластинки" с картинките продават ли се по магазините ? Честно казано не знаех как става и сега като видях се навих да го направя ама пък нямам "пластинките".
Колега какво да ти кажа... харесва ми всичко, което правиш !

Потребителски аватар
Stancho Atanasov
Регистриран: 27 юли 2009
Контакти:

Мнение от Stancho Atanasov » 19 дек 2012 17:13

Пластинката(тази, която се намира на индикаторното табло) си беше поставена заводски, както и проводниците до куплунзите. Но дотам. Сигурен съм, че има закопчалки с датчик от същия модел. Вътре в тези има място за такъв, но не е поставен. Вероятно автомобилите, които са били за износ в страни с такова изискване са поставяни и закопчалки с датчици. То си пише, че са по немски лиценз. Звукова сигнализация не мисля да слагам, понеже ще се отклоня от оригинала.

Потребителски аватар
Stancho Atanasov
Контакти:

Мнение от Stancho Atanasov » 14 апр 2013 12:34

Вече и аз съм в списъка на печелившите, получили удар, докато автомобила си стои кротко на паркинг. Извършител - неизвестен.

Жалко, но гумения детайл на бронята ще трябва да се смени - един оригинален елемент по-малко. За калника се надявам да се постараят, въпреки, че е ръб и е на много неудобно място...

Изображение

Изображение

Честно казано вече се чудя какви мерки трябва да взема, за да я опазя от некадърните шофьори, които сякаш стават все по-голяма общност.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Frysco » 14 апр 2013 13:28

Никакви, дяволите да ги вземат.Всеки кара както си иска и смята, че никой не може да му казва... да се чуди човек, като си направи кола, да я кара ли или да си я гледа само.

Потребителски аватар
Лада-2104
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Мнение от Лада-2104 » 14 апр 2013 22:00

Жалко ! За мерки съм съгласен с по-горното мнение. Няма как :) аз за това несмея да докарам моята в София :)

Потребителски аватар
1300
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 27 април 2009
Автомобил: ВАЗ 21011

Мнение от 1300 » 15 апр 2013 18:01

Аман от малоумници ей!! :evil:
"1300" since 1979

Потребителски аватар
IvO
Регистриран: 14 август 2008

Мнение от IvO » 15 апр 2013 18:07

И мен ме сполетя същото преди година две... някой хора като карат не гледат.
Прикачени файлове
230620111347.jpg

Потребителски аватар
nylon
Регистриран: 25 януари 2010

Мнение от nylon » 30 яну 2014 15:44

Я да видим какво става с това прекрасно комби? :) Много лош инцидент с предния калник, сигурно вече си го отстранил, но искам сега много внимателно да се изразя за въпросния калник, без да обидя труда, който си положил по колата. Този преден ляв калник е заварен по-високо от колкото трябва в предната си част и никога никога с капака и престилката няма да са на едно мнение по снимките и ми боде очите. Дано да си го осякъл, махни го и да се напасне нов както трябва.

Потребителски аватар
Kiril
Регистриран: 18 октомври 2008

Мнение от Kiril » 31 яну 2014 08:04

Ако гледаш фугата над бронята между предната маска и калника,ми се струва че просто се е скъсала заварката и е мръднал нагоре от удара.

Потребителски аватар
Stancho Atanasov
Контакти:

Мнение от Stancho Atanasov » 31 яну 2014 16:37

Калникът отдавна е оправен, просто не съм обновявал темата. Колегата nylon правилно е забелязал, че има проблем с калника. Още две години преди да започна реставрацията започнах да търся хубави предни калници произведени до 2000 година. Но въпреки обявите, които пусках не успях да намеря. И в крайна сметка се примирих с тези, които се предлагаха на пазара, видно некачествени, от тънка ламарина и с неправилна форма. От там нататък хората, които ги монтираха ме увереиха, че са направили всичко възможно да се спази линията, но въпреки това резултата не е добър. На този етап не мисля да ги сменям, тъй като ще отнеме доста време, а и не разполагам с подходящи калници.

Ето какво се получи след изправянето на калника и подмяната на накрайника на бронята.

Изображение

Изображение

Отговори