Борбата с науката

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Борбата с науката

Мнение от Viper » 17 авг 2015 20:08

А мнението ми беше изцяло продиктувано от ненависта ми към социализма.

Иначе факт е че има много силни природни билки, например индийския коноп (марихуана, ганджа, канабис, джойнт и т.н.) При правилна употреба може много по-лесно да се справи с проблеми като мускулни спазми, високо кръвно, болки, повръщане и т.н. (не включвам недоказани напълно неща че помагало против склероза, дископатия и рак, защото не е напълно доказано)

Относно хомеопатията, всичко е пълна шашма
http://www.24chasa.bg/Article.asp?ArticleId=1648727 - Статията да говори вместо мен.

Хората вярват много на т. нар. плацебо ефект.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Ясен
Регистриран: 09 март 2008

Борбата с науката

Мнение от Ясен » 17 авг 2015 20:47

Jiguli написа:някой имал пари - значи е преуспял
ми не е. Значи че просто има пари.
Ако беше чел нямаше да допуска елементарни правописни грешки
Искаш да кажеш, че преди никой не е допускал и не е пишел като циганин? Аз пък в хода на работата си непрекъснато чета писания от преди 30 години от редови граждани.

Само дето тогава нямаше интернет и който не го биваше в писането, много не се и натискаше. Пишеше само когато се налага.

Да, нормално е хиляди двойки на матурата. Резултатът е сериозно подобрен спрямо 1985г приемните изпити във ВУЗ примерно които са имали същата роля в оценяването. Хем далеч не всеки кандидатстваше. Не е истина какви камари цафунгери се пишеха, хем за някои ВУЗ тройките бяха по милост.
Казваш благата били по - справедливо и и по-ефективно разпределени. Значи за теб е нормално една шепа бивши партийни величия и генерали от ДС да заграбят по престъпен начин средствата за производство на цялата държава, сградния фонд и съоръженията?
Да, по-ефективно и справедливо са разпределени.

Това дето си беше преди на партийците, ченгетата и другите разбойници, си остана при тях. Няма промяна.

Разликата е че сега редовия гражданин може да има същите неща - просто защото може да се измъкне на хватката на партийците и ченгетата. Тогава не можеше. Сега ако искам мога да имам цех или камион или нива или каквото друго там. Само трябва да се напъна да поработя и ще го имам. И ако съм способен и не ме мързи даже мога да съм по-богат от партиеца и ченгето. Мога да имам две къщи, ако искам, без да съм партиен секретар или да ме пишат враг на народа. Или три коли - и действително имам три коли.

И картинките с лефчетата съм ги виждал. Действат само пред хора които нямат елементарна икономическа грамотност. Същото може да го разправя някой реднек с доларите при Рейгън и при Обама. От това няма да стане по-смислено.

Факт е че аз сега мога да си гледам семейството с труд. Баща ми не можеше. Отделно че някои неща и да имаш пари не можеше да си ги купиш, защото ги нямаше а колкото ги имаше бяха за по-равните. Някои книги включително, мамка на колите и на цветните телевизори. Отделно че самото имане на пари беше престъпление, освен ако не си от по-равните.

Някои и сега не могат да спрат да псуват по-богатите от тях. Изобщо не можеш да ги убедиш че има заслужено богати хора. И зулум ще ти направят, само защото си "взел пари" - примерно от продадена земеделска продукция. Не ме питайте откъде знам.

Толкова за разпределението на благата.

---

И да се върнем на темата.
Живяхме в измислен свят и знаехме измислени неща даже за измисления свят в който живеехме. Сега всяка нова истина ни шокира и някои от нас предпочитат да си поддържат заблудите вместо да видят света.

Няма борба с науката. Сега който има желание може да свали даже таблици с данни от Големия Адронен Колайдер или от айскуб или от някой телескоп по избор и да търси в тях някакви частици изтървани по кьошетата. То даже има такива хора у нас.

А масата народ е ПРОСТ КАТО ФАСУЛ и в това няма абсолютно нищо ново. В древен Рим са го измислили - на плебеите хляб и зрелища.

Потребителски аватар
Jiguli
Регистриран: 14 юли 2010
Автомобил: ВАЗ 2101

Борбата с науката

Мнение от Jiguli » 18 авг 2015 16:17

Ясен написа: Искаш да кажеш, че преди никой не е допускал и не е пишел като циганин? Аз пък в хода на работата си непрекъснато чета писания от преди 30 години от редови граждани.

Само дето тогава нямаше интернет и който не го биваше в писането, много не се и натискаше. Пишеше само когато се налага.

Да, нормално е хиляди двойки на матурата. Резултатът е сериозно подобрен спрямо 1985г приемните изпити във ВУЗ примерно които са имали същата роля в оценяването. Хем далеч не всеки кандидатстваше. Не е истина какви камари цафунгери се пишеха, хем за някои ВУЗ тройките бяха по милост.
Не съм казал нито твърдял, че никой не е допускал правописни грешки и че не е имало неграмотни хора по соц-а. Говоря за грамотността на завършващите училище (било основно или средно образование). Не, не е нормално да има хиляди двойки на матурите! Дай ми официална статистика за приема във ВУЗ през 1985г. за да я сравним, понеже аз не намирам такава. Ролята на приемните изпити във ВУЗ тогава изобщо не беше такава както на матурите сега. Изискванията бяха в пъти по – високи, който бе решил да кандидатства с български език ходеше на СИП/ЗИП/кръжоци и други извънкласни форми за да се подготви. Изискванията бяха в пъти завишени спрямо сега! В момента за запетаи и препинателни знаци никой не обръща внимание да не говорим за пълен член и т.н., критериите сега са силно занижени спрямо тогава – хайде да не се лъжем! И въпреки занижените критерии резултатите са плачевни. Стигнали сме до там, че вече дори от ЕК ни сочат с пръст, че България е първа по неграмотност в ЕС!
България е първа по неграмотност в ЕС, според ЕК 41% от учениците ни не са напълно грамотни. Това показва класация на безумията в образователната и научната сфера, създадена след проучване на екип от Центъра за демографска политика (ЦДП), с ръководител проф. Петър Иванов.
За 2012 г. по грамотност (Literacy) сме на 53-то място в света, далеч пред нас по грамотност са Киргизстан, Тринидад и Тобаго, Туркменистан, Тонга и др. Според доклад на ЕК по Конвергентната програма за 2012-2015 г. процентът на хората с трудности при четене у нас е най-високият в ЕС.
Неграмотните българки граждани, по данни на ЦДП, вече са между 50-60%. По официални данни 41% от лицата до 16 години са неграмотни (за сравнение, във Финландия този процент е 8,1%). Социалното министерство посочва, че близо 70% от хората без работа у нас са напълно неграмотни.
Българският език е чужд за голяма част от българските ученици. По данни на МОНМ вече над половината от учениците в 1-3 клас нямат за майчин език българския език. Те имат проблеми при усвояването му.
Интелигентността на нацията (National IQ Scores) също намалява. Българите дълги години гордо заемаха челни места по този критерий, а сега в списъка от 113 страни по интелигентност ние сме едва на 47-мо място, далеч след Монголия, Молдова, Казахстан и др. Един от причините за този факт е състоянието на образователната ни система. У нас отличниците в училище са 2,8%, докато във Финландия са 14,5%, т.е. близо пет пъти повече.
Цитирам от тук:
http://#ignorepeevski/%D0%91%D1%8A%D0%BB%D0%B ... 58181.html

Ако искаш ясен определител то бих ти посочил т.нар. „индекс на човешкото развитие” (ИЧР) на ООН, който задава оценка за нивото на бедност, грамотност, образование, очаквана продължителност на живота и др. Мястото на България в световната класация от 26-то през 1990г. е достигнало 57-мо през 2013г. Сринали сме се с 31 места!

Данните не си ги измислям, а съм ги взел от тук:
https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%98%D0 ... 0%B8%D0%B5

Ясен написа: Да, по-ефективно и справедливо са разпределени.

Това дето си беше преди на партийците, ченгетата и другите разбойници, си остана при тях. Няма промяна.

Разликата е че сега редовия гражданин може да има същите неща - просто защото може да се измъкне на хватката на партийците и ченгетата. Тогава не можеше. Сега ако искам мога да имам цех или камион или нива или каквото друго там. Само трябва да се напъна да поработя и ще го имам. И ако съм способен и не ме мързи даже мога да съм по-богат от партиеца и ченгето. Мога да имам две къщи, ако искам, без да съм партиен секретар или да ме пишат враг на народа. Или три коли - и действително имам три коли.

И картинките с лефчетата съм ги виждал. Действат само пред хора които нямат елементарна икономическа грамотност. Същото може да го разправя някой реднек с доларите при Рейгън и при Обама. От това няма да стане по-смислено.

Факт е че аз сега мога да си гледам семейството с труд. Баща ми не можеше. Отделно че някои неща и да имаш пари не можеше да си ги купиш, защото ги нямаше а колкото ги имаше бяха за по-равните. Някои книги включително, мамка на колите и на цветните телевизори. Отделно че самото имане на пари беше престъпление, освен ако не си от по-равните.

Някои и сега не могат да спрат да псуват по-богатите от тях. Изобщо не можеш да ги убедиш че има заслужено богати хора. И зулум ще ти направят, само защото си "взел пари" - примерно от продадена земеделска продукция. Не ме питайте откъде знам.

Толкова за разпределението на благата.

---

И да се върнем на темата.
Живяхме в измислен свят и знаехме измислени неща даже за измисления свят в който живеехме. Сега всяка нова истина ни шокира и някои от нас предпочитат да си поддържат заблудите вместо да видят света.

Няма борба с науката. Сега който има желание може да свали даже таблици с данни от Големия Адронен Колайдер или от айскуб или от някой телескоп по избор и да търси в тях някакви частици изтървани по кьошетата. То даже има такива хора у нас.

А масата народ е ПРОСТ КАТО ФАСУЛ и в това няма абсолютно нищо ново. В древен Рим са го измислили - на плебеите хляб и зрелища.
Казваш сега може да имаш цех, камион и нива, а преди не можеше – добре съгласен съм. Съгласен съм с това, че на предприемчивия човек трябва да се даде свобода на действие и той да печели повече от обикновен работник. Това бе една от грешките на социализма, сетиха се да го коригират прекалено късно с прословутия „Указ 56” издаден Януари 1989г. Трябваше да се направи много по – рано, да се изгради предприемчиво мислене у хората, а не да се преминава дивашки от система в система. Китайците направиха същото, но си запазиха строя и контрола над процеса. Мислиш ли, че на китайския предприемач му пука особено дали ще печели в Китай или в “свободните” САЩ. Дори в САЩ никой не иска и да ходи да инвестира поради високата цена на труда там.
Казваш мога да имам, но загатваш и едно “ако” - “ако съм способен”, “ ако искам,”! Ами хайде давай – какво чакаш? Само, че тук проблема не е само с “ако искам”, а с това дали реално можеш! Дори и да можеш (предполагаме, че няма да си див капиталист от 18 век, експлоатиращ най - нагло работниците си) и съумееш да развиеш бизнес за милиони, то смяташ ли, че за да продължиш да съществуваш в България няма да се наложи да се „отчиташ” по веригата до най – високо правителствено ниво? Замисли се защо няма крупни инвеститори у нас, те скоро няма и да дойдат де.
Имаш три коли и какво от това? Нови ли са? Ако да – хубаво, искрено те поздравявам! Каква е пазарната им стойност? България се напълни със скрап от Западна Европа! След десетата (дори вече след осмата) година всяка кола става неизгодна за поддръжка поради това, че започват да излизат сложни и скъпи ремонти/смяна на скъпи консумативи и т.н. Ние купуваме тези откровени боклуци и се радваме, че караме „западни автомобили”. Родителите ни може да чакаха по 20 години, но си купуваха нова кола – от магазина, а сега ние не смеем и да мечтаем за нова. Колата е пасив, освен ако не си изкарваш хляба с нея (прим.такси) или спомага за бизнеса ти. В този смисъл трупането на пасиви едва ли е цел на някой преуспял бизнесмен и повод за хвалби.

Картинките отразяват покупателната способност на българина преди и сега – в това се изразява смисълът им и тук няма какво да се каже.

Не знам защо баща ти не е можел да издържа семейството си, моите родители бяха обикновени работници и можеха, дори спестяваха. Само да не ми се изкараш репресиран от режима сега, ако се имаш за такъв кажи си поне да не се хабя напразно, практиката показва, че каквито бяха репресираните от фашизма такива са и репресираните от комунизма/социализма. Аз с такива не мога да водя нормален диалог ...
Имането на пари не е било престъпление! Много от хората имаха влогове тогава (спестовни сметки и депозити), повечето деца имаха открити детски влогове. В момента мнозинството имат кредити с безбожни лихви! Да родителите ми също са изплащали кредит за жилище, но с нормална дори за Европа лихва. В Европа, ако вземат 2 - 2,5% лихва по ипотечен кредит си удрят д-то от радост в тавана, а тук – колко са? И банката си запазва правото да ти вдигне лихвения процент когато пожелае, а дори и не помисля да го намали ...

Аз не псувам богатите, имам познати и приятели, които си развиха честен бизнес и ги уважавам за това. Стискало им е да започнат, да се борят с простотията на държавата, с корумпирани чиновници, с абсурдни закони и т.н. и на пук на всичко оцеляха и успяха. Радвам се на такива хора! Не се радвам обаче на олигарси, политици, мутро – бизнесмени, ченгета и т.н. паплач, която по най - гаден начин обра цял един народ и сега се хилят блажено от телевизионните екрани и откровено ни се подиграват. Да тях ги псувам, без оглед на партии, пол, социална, партийна и т.н. принадлежност! Това не са хора – това са изроди!

Борбата с науката не е борба с науката, а борба с мислещият човек. Дарвин казва, че бил маймуна слязла от дървото, църквата твърди друго. Във всички времена от първобитния човек до днес обаче е имало стремеж за надмощие и доминиране. В началото по – силния е имал предимство, а сега - образованият, начетен, знаещ човек с широк мироглед. Прогрес, какво да се прави. Проблемът с мислещият човек е, че мисли – за това не е и политически удобен. Мислещият човек задава неудобни въпроси, той не приема всичко за чиста монета, а подлага много неща на съмнение и проверява тези, които не знае. Той не зяпа телевизия, скалъпени новини и малоумни предавания по цял ден, а чете и четейки мисли. А като се позамисли човек започва да си сглобява картинката и да му се изясняват много неща.

Това в момента в България не е демокрация, а див капитализъм, който отдавна приключи в развитите държави. Съгласен съм с kiril_bulgaria това което се случва в момента у нас е контролирана мизерия. Хора, които определят масите като “прост народ”, обикновено се величаят изкуствено без да включват себе си като част от народа. Освен, ако не са десето поколение благородници с пембяна кръв де. Никой не е прокопсал натискайки народа в мизерия, защото той – народа е прост до време, после много бързо поумнява!

ПП
Само да вметна – пише се леВчета, идва от леВ! ;)
ВАЗ 2101 Жигули - 1973г.

Потребителски аватар
kiril_bulgaria
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 21 март 2008

Борбата с науката

Мнение от kiril_bulgaria » 18 авг 2015 21:07

Лъжливи екстрасенси влизат в затвора с яки присъди
http://novini.dir.bg/news.php?id=19814484

Московски съд осъди 21 лъжливи екстрасенси на затвор от 6 до 15 г. за продажба на биологично активни добавки и оказване на мними парапсихологически и екстрасенски услуги, съобщи РИА Новости.

Симоновския съд в Москва извънредно е заседавал в сградата на Московския градски съд, тъй като районният съд нямал зала, която да побере толкова подсъдими и тяхната защита.

Всички подсъдими са обвинени в участие в престъпна общност и мошеничество в големи размери, като са причинили вреди на 40 души.

Престъпната група придобила различни апарати и препарати, оказващи общоукрепващо действие на организма, и ги продавала като високоефективни средства при лечение на различни заболявания, като предварително знаела, че те не притежават такива лечебни свойства. Наред с това престъпната организация оказвала мними парапсихологически и екстрасенски услуги.

Потребителски аватар
Живков
Регистриран: 12 април 2008

Борбата с науката

Мнение от Живков » 18 авг 2015 23:05

Москва. :) Те, там, по принцип не обичат каквито и да било различни възгледи от тези на полярната звезда-петолъчка. Камо ли екстрасенси. И само да има повод, такива въпроси се решават категорично. Както виждаш. Което е добре, когато се случи да хванат такива наистина вредни за обществото практики. Съда нямал зала. Е, намерена ли е зала ? Къде е проведено делото, чичо Киро ? На плаца ли ? Или в коридорите, под строй ? Ти, хубаво четеш статии, ама мислиш ли върху някои моменти от тях ?

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Контакти:

Борбата с науката

Мнение от Frysco » 19 авг 2015 06:09

Странно изказване... викаш, трябваше да ги оставят на мира, да си изкарват прехрана с гадаене?Един сеанс 100 евро, два-промоция... 250 евро!И трябва да идваш през ден, да ти разваляме черна магия.И събери всичкото злато което имаш вкъщи и ми го донеси да го освободя... от твоето обсебване.
Иначе пише че съда е заседавал в сградата на Московски градски съд, защото в тази на Московски районен съд нямало свободна зала.

Потребителски аватар
Живков

Борбата с науката

Мнение от Живков » 19 авг 2015 16:37

Радо, твърдя, че не трябва да ги оставят намира. И това, че понякога се случва да хванат и разнищят точно такива вредни за обществото дейности/практики. И хора, които ги практикуват. Много правилно са се отнесли потърпевшите до съда и много се радвам, че не са се примирили с тази измама. Или измами, като цяло дори. Най-вече това, че съда не е останал безразличен към проблем на гражданите, а се е задействал. И стигнал до окончателно решение, което е против измамниците. За мен лъжата и измамата са престъпления. Човек, който лъже и измамва за пари е престъпник. Когато тръгнеш да съдиш такива хора, няма да успееш само с т*пки. Трябва да имаш и държава зад гърба си. А, когато имаш държава зад гърба си- тогава можеш да разгащваш и без т*пки, Радо.

Потребителски аватар
Frysco
Зам. председател на ЛКБ
Регистриран: 18 април 2008
Контакти:

Борбата с науката

Мнение от Frysco » 19 авг 2015 21:22

Тогава кое не те устройва от съобщението?Или и ти си обхванат от вълната ирационална русофобия?

Потребителски аватар
Живков

Борбата с науката

Мнение от Живков » 20 авг 2015 23:07

Чак до там, не. Не съм обхванат от никакви вълни. Визирам факти, без да русофобствам или русофилствам. Това е.

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Борбата с науката

Мнение от amitko » 21 авг 2015 19:07

Не знам защо, но винаги от науката се стига до екстрасенси

Отговори

Върни се в “Общи приказки”