Lada Vesta - xm_net

Описание на автомобилите на потребителите - снимки, данни и история
han_Asparuh
Регистриран: 23 февруари 2017
Автомобил: Лада Веста

Lada Vesta - xm_net

Мнение от han_Asparuh » 08 юли 2018 18:36

Честито и от мен!

Потребителски аватар
Nelly
Дама
Регистриран: 14 април 2008
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Nelly » 08 юли 2018 21:25

Честито и от мен, безавайно милион километри

Тази последната цвят "Марс" я засякох на бул. Черни връх миналия месец (пресичах неправилно и щеше да ме блъсне - не обърнах внимание на шофьора, защото се вгледах в колата)

Обаче вчера на 7 юли, видях и другата в движение по Софийските улици, дали са я препродали? Имаш ли инфо какво се е случило с колата? Сигурна съм за регистрационния номер...

Питам от любопитство
Последна промяна от Nelly на 08 юли 2018 21:28, променено общо 1 път.
Владимир, Станимир, Любомир и Красимир Преди имах 4 теории как се гледат деца, сега имам 4 деца и нито една теория как да ги гледам!!!

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 08 юли 2018 22:10

Извинявай, но нещо не разбрах добре - коя е щяла да те блъсне и коя е "другата"? Нямам спомен да съм имал конфликтна ситуация с оранжевата (камо ли да блъсна някого), а и по бул. "Черни връх" минах за първи път с нея едва миналия ден, петък, 6-ти юли - просто нямам път оттам! Иначе старата Веста с цвят хамелеон (по каталога на АвтоВАЗ - 496 "фантом") e прибрана от застрахователя и каква е по-нататъшната й съдба не знам. За номера не мога да кажа, но колата би трябвало да е свалена от регистрите на КАТ, такова е едно от изискванията на застрахователя преди изплащане на обезщетението при т. нар. "тотална щета" - собственикът т. е. в моя случай лизингодателят да снеме от регистрация МПС-то, обект на застрахователното събитие.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 25 юли 2018 16:06

Днес реално сложихме точката на историята с ударената Веста. По сметката ми постъпи изплатеното от застрахователя обезщетение за тотална щета на автомобила или по-скоро това, което остана от него, тъй като с приоритет естествено е лизинговата компания. Сумата не е голяма, но не е там въпросът - радвам се, че всичко вече е в историята и си пожелавам повече да не ми се налага да минавам през такива перипетии! Благодаря на всички, които изразиха съпричастност и дано не попадат никога в подобна ситуация!

strupi
Регистриран: 03 май 2010

Lada Vesta - xm_net

Мнение от strupi » 05 сеп 2018 13:10

Да не отварям нова тема, забелязвам странно поведение на вестата при палене на температури над 22 гр, това поне забелязах, на някой да му се е случвало.Пратих клипа и на автоваз и на сервиза в нар.

това е без да подавам газ, падат оборотите но после ги стабилизира, ако запаля и подам газ малко се замисля придърпва но вдига обороти и няма никакъв проблем, на загрял двигател няма това поведение.
Някакви идеи ?

Потребителски аватар
toneto66
Регистриран: 29 януари 2009
Автомобил: ВАЗ 21101
Контакти:

Lada Vesta - xm_net

Мнение от toneto66 » 05 сеп 2018 17:48

Според мен такова нещо става когато засяда клапана на стъпковото моторче.

xm_net

Lada Vesta - xm_net

Мнение от xm_net » 05 сеп 2018 18:32

Карай я в сервиза да я закачат на диагностика и тя ще си каже! И без това, докато е в гаранция не можеш да пипаш нищо.

strupi
Регистриран: 03 май 2010

Lada Vesta - xm_net

Мнение от strupi » 05 сеп 2018 19:17

проблема е че не светва чека и не отчита грешка, и да я закачат нищо няма да види на диагностиката.
като наближи време за смяна на масло ще го планувам да я оставя на сервиза в Хасково или София, и без това в Русе няма да я обслужвам вече.Нямам намерение да ми налеят пак наливно масло 10/40 полусинтетика феби билщайн.

Симеон Петров
Регистриран: 26 юли 2018
Автомобил: Опел Астра

Lada Vesta - xm_net

Мнение от Симеон Петров » 06 сеп 2018 08:17

Колега, изгледал съм доста клипове за проблемите по тази кола. Прегледай си вакуумните маркучи. На опела ми такова нещо се получава от тях. И той е двувалка. Имат проблеми с тях, и ги сменят със силиконови, по-качествени. Просто на около 2000км се напукват и явно взима бъздух от тях. А да, и не е задължително да ти светне чекенджина.

sataN
Регистриран: 05 април 2009

Lada Vesta - xm_net

Мнение от sataN » 06 сеп 2018 08:22

При мен правеше подобно нещо при палене на бензин( карам на газ). Проблема изчезна като започнах да зареждам 100 окнана на еко.

Отговори