Онлайн магазин за оригинални авточасти за Лада

Дилема- нова Урбан или джипче на старо

Ремонти и обслужване
Нива • 4х4 • Шеви-Нива
Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

Мнение от Стаменов » 25 дек 2018 01:24

Това с багажниците на Нивите е така, характеристика на модела след 1994 г. Също така обаче се среща на куп други коли, като почнеш от Москвич 412 и стигнеш до Шкода Фабия.
Колега, нали не си очаквал Q7-ца с автоматичен багажник :) Урбана наистина си е Нива с лети джанти и пластмасови брони. Малко пиар за модела и завода. Носи си всички плюсове и минуси на обикновената Нива. Имам предвид тази, произвеждана в момента успоредно. Иначе наистина има подобрения спрямо екземплярите от преди 10-15-20 години.

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада 4х4

Мнение от djenevas » 25 дек 2018 22:20

Колеги,благодаря за последните информационни коментари.Тези неща ги знам прекрасно и за това още в първите постове писах ,че съм израстнал и учил на всичко - 2101.След това взех 2107 и я разглобих почти цялата - събрах я с нови части по мой тертип.Сина ми се научи на нея- говоря за 2012-2014г.Новият и собственик беше страшно доволен от нея.Монтажните и ел. схемите ги познавам много добре и знам как сработват.Възмущавам се от това ,че Урбана го набутват и за градска кола /и самото му име подсказва за това/ пък елементарни градски екстрички са изпуснати.Не костват особени конструкторски усилия,но явно са оставили широко поле за изява на собственика.Днес напръсках бутона на задния капак с контакт спрей и започна да работи.Остава да подам постоянно захранване на плафона и ще си свети при отваряне на багажника и без габарит.
Да отбележа,че ми направи впечатление разликата в моделите за експорт и тези които ги внасят у нас през Турция.

Та се замислих дали не е по добре да се закупи от Германия .Май като цена излиза едно и също.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 25 дек 2018 22:34

Обещах снимки .Ето няколко след автомивка:
IMG_20181224_132629.jpg
IMG_20181224_132755.jpg
IMG_20181224_132814.jpg
IMG_20181224_132123.jpg
IMG_20181224_132215.jpg
IMG_20181224_132524.jpg

Потребителски аватар
Стаменов
Регистриран: 24 май 2008
Автомобил: ГАЗ-24 Волга

Мнение от Стаменов » 26 дек 2018 01:37

djenevas написа:
25 дек 2018 22:20

Да отбележа,че ми направи впечатление разликата в моделите за експорт и тези които ги внасят у нас през Турция.

Та се замислих дали не е по добре да се закупи от Германия .Май като цена излиза едно и също.
Тези, които се внасят у нас (нищо, че собствениците на фирмата са български турци), НЕ идват от Турция. Идват си от Русия през Украйна. Навремето имаше внос и от Турция, и от Гърция, и къде ли не, но фирмите които го правеха умряха отдавна. Разликите, за които говорим идват от това, че това са специални изпълнения за Германия - винаги ги е имало за големите европейски пазари, като навремето самите дилъри правеха този предпродажбен "тунинг". Говоря за Германия, Франция, Холандия, Финландия и т.н. Сега май само за Германия има спецверсии, те обикновено си имат и имена, просто това е най-големия експортен пазар за Автоваз. Тези които идват тук с нищо не са по-лоши, пак са експортни версии за ЕС, просто с някоя друга лайсна по-малко, или с друг десен на тапицерията. А иначе за парите не вярвам - така като гледам Урбан почва от 13 000 и нещо евро в Германия - те верно, че вече уравниловката за ЕС ги гони яко, ама май все още е по-евтино. Впрочем ако не е тайна - колко излезе твоята?
Иначе - честито, ефектен цвят.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 27 дек 2018 20:45

Имам приятел в Австрия.Най постната версия- 9300 евра.Най- луксозната 12700.На мен с всички екстри от НАР ми излезе 24000лв.Общо с таксите задължителните застраховки ,регистрация и лихва лизинг - 26240лв.Обърни го в евро и сам си направи сметката.Не го пиша с разочарование-
просто за информация на бъдещи мераклии.

xm_net
Регистриран: 19 декември 2009
Автомобил: Лада Веста

Мнение от xm_net » 29 дек 2018 13:35

Ето я цената директно от сайта на Лада за Германия:
PL-URBAN.pdf
(74.16 KиБ) Свален 30 пъти
Цената е долу вляво съответно за 5-вратия (5-turer) и 3-вратия (3-turer) вариант с включен данък ДДС (MwSt. или Mehrwertsteuerzatz). В описанието обаче никъде и дума не става за климатик примерно или радио, така че ако се монтират допълнително такива цената би трябвало да набъбне още.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 02 яну 2019 22:49

По празниците се чухме с моя приятел и го разпитах по подробно за цената на Урбана .Оказа се ,че с дилъра са познати и това е цена на която може да му я внесе от Русия при условие,че той си плати таксите и митото.Иначе казано крайна цена около 15500-16000 евра.И той се запали,даже обмисляше вариант да си я купи от България,но това,че монтират екстрите тук май го отказва.

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 07 яну 2019 23:12

Вчера направихме един 46 километров преход в балкана с две подготвени Паджерки.Сняг ,кал стръмни какаменисти терени.Разбира се не навсякъде в техните коловози и с подбрана треактория,но на места доста екстремно.Напълно стокова Нивата се представи достойно.Да не ми се обидят Субарджиите,но за балкана я класирам едно стъпало над Форестера.За асфалта е обратното.Само не знам за разхода-за 76км обща дестинация точно 8 литра бензин от ОМВ.Субарото май ми похапваше по-вече.Е сдобих се с някоя и друга драскотина,но това е неизбежната и съдба.Стандартните Пирели са добри на сняг и локви,но на заснежена стръмна поляна издъхват.Все пак не са за офроуд,но и така едобре.По- натам ще я разрошиме.

AStratev
Регистриран: 24 април 2018

Мнение от AStratev » 10 яну 2019 13:43

Миналата година обмисляхме с жена ми, но нещо се разубедихме. В крайна сметка още не сме си взели джип.

Това, което ме притеснява е, че нямам гараж и трябва да оставя чисто нов автомобил (пък бил той и Нива) пред блока..
Сега като чета, че не са искали да Ви активират имобилайзъра и няма никакво заключване на резервоара направо съм потресен..

Sent from my EVA-L09 using Tapatalk

Потребителски аватар
djenevas

Мнение от djenevas » 10 яну 2019 18:58

Ако си на лизинг искат контролния ключ да остане при тях,а точно той активира имото.Ако си я платиш в кеш няма проблем,но самия имобилайзер е много капризен и доколкото схванах дори и в НАР му се плашат.Може да си сложиш аларма и докато е в гаранция.За бензина също има решение.Това,че стои пред блока не е много плашещо при пълно каско .Предвид,че няма аидушки интерес към нея..... по- притеснителното е вандалски посегателства.А иначе ,ако ще и се случва нещо то и на пътя и на екскурзия и в гаража може да и се случи.
Има един стих в Библията който казва: "...ако не опази Господ напразно бдят стражите" - така,че и на това разчитам.
То много, ако я мислим ще си останем "градски плъхчета"......но всеки си знае за него си.
Ако разбираш Руския виж това:

Отговори