Тема за наркотиците

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
verde
Регистриран: 25 април 2008

Тема за наркотиците

Мнение от verde » 18 юни 2019 00:29

Пушите редовно канабис - процесите са необратими
Изследване показа, че нарушенията при тийнейджъри, които употребяват марихуана са дългосрочни

https://www.vesti.bg/lyubopitno/lyubopi ... 0sek4yIlf4

iva555
Регистриран: 29 юли 2019

Тема за наркотиците

Мнение от iva555 » 29 юли 2019 09:32

Според мен канабисът е скок към сериозните наркотици, но за жалост защитаващите го и искащи легализация пренебрегват този факт.

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Тема за наркотиците

Мнение от Viper » 30 юли 2019 12:09

Какво значи "сериозни наркотици"?!?
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Тема за наркотиците

Мнение от MOTO`manqk » 30 юли 2019 17:30

Ми, вземаш го, и вместо да ти стане весело,смешно,забавно, ти разправят добри вицове а ти отсреща :geek: (poker face).
Аз повече се питам "според мен...." от къде идва, някаква обосновка, "според мен радлера не струва ЗАЩОТО СЪМ ГО ПИЛ и нито е бира, нито е сок" примерно, или по-така по темата, "чичо ми започна от несериозна марихуана и 7 години по късно херца го довърши, и БЯХ свидетел" нали... Нищо лично, но ми звучиш повърхностно както и другите ти Х броя мнения във форума тия дни...
Аа като цяло относно темата, посетителите на форума сме средно 30+ вече, дано не се убиди някой :lol: амаа нали, тука ли ще се превъзпитаваме и не е ли минало времето, и друго най-доброто ми приятелче преди четири години почина супер нелепо от предозиране самолечение със Парацетамол, да сериозен съм, всичко започна от бъбречна криза(не първата му) и бой парацетамоли, дроба му не издържа и въпреки че беше най-върлия противник на всички видове наркотици, ей така иронично той си отиде от натравяне с някви субстанции и медикаменти.
От тогава доста от възгледите ми се попромениха съответно, първо най-баналното "яж, пий, пуши и си носи новите дрехи" щото той живота наистина кратък...бе дееба, и "Живота е това което се случва, докато правиме планове" Джон Ленън, гледайте си "вашето канче" както се казва, моето мнение, след малко обосновката, е че не трябва да се прекалява с нищо без значение със какво, нито с трева нито с бургери нито с алкохол нито с видеоигри с нищо, а такива дето се усират с квото и да било, не марихуана не ракия не...квото и да докопа той ще си се усере със него, просто защото това търси... Според мен алкохола, е в пъти по сериозен проблем, ЗАЩОТО, за колко семейства разбити заради марихуана, сте чули? За колко малтретирани деца и съпруги сте чули, след употребата(системна хептен) на марихуана сте чули, за колко напушили се и намерили смъртта си заспали и замръзнали до някой контейнер(примерно), мда същите тия въпроси си ги задайте сега с алкохол, отговор ако искате търсете из новините из сайтовете, достатъчно примери има. Обосновката ми защо имам право да казвам "според мен" защото, пример: возя си по домовете приятелчета,след мотосъбор (изключително рядко пия и обикновенно см шофьорчето)(случките от събора с побоища и така нататък, няма да ги коментирам) пристигаме пред къщата на последния, говорили сме си буквално до преди 10 секунди, спирам поглеждам го, той спи, будя го да слиза, а от там:
Къде бе? Ние сме още на събора!
-Слизай бе, пред вас сме!
-Несме ти се ебаваш. Пак ще кажа че през целия път беше буден и си говорихме.
-Божка погледни си буса, а то е с ТАКИВА букви пише името на фирмата им на него, и аз съм паркирал до него, и чак тогава ми повярва че сме пристигнали. На друг пък, коментираме изпълненията и смешките от дадено мероприятие, а неговия коментар: "Ееее яко е било верно, жалко че нищо не помня!", А в същото време е най-дейния в историята за която говориме...
Та да, затова СПОРЕД МЕН алкохола е по-зле, живеем в едно закоравяло алкохолизирано общество, "Оо начи без двеста ракия и два литра бира(вино зимата), вечер на новините, не легам","топни си дедо пръстчето у ракийката" или "значии ракията е полезна, изчиства дезинфекцира организма",ахааа, ясно, изчиства ти мозъчните клетки ти дезинфекцира черния дроб!
Всеки си носи кръста пичове, който иска да пие, който да пуши, кой квото душа му тегли,вреди то и карането на отворен прозорец вреди, карането на мотор може за секунда да е смъртоносно а не вредно,гледането на телевизия затъпява и затлъстява и така нататък и така нататък,нерябва да се прекалява пак казвам, с квото и да прекалиш, ще ти навреди!
Пак казвам нищо лично към никой,но за да кажеш "според мен" трябва да можеш да го подплатиш със нещо,кой си ти с кво си се сблъсквал и кво си преживял, иначе си е чешене на езици и търсене на внимание, iva555, знам че жена не се пита тоя и още няколко въпроса, но на колко години си, с чисто проучвателна цел те питам?

Потребителски аватар
0gn
Регистриран: 11 април 2008
Автомобил: ВАЗ 21013

Тема за наркотиците

Мнение от 0gn » 02 авг 2019 18:50

Естествено че води до сериозните наркотици. Делят се на няколко вида, но основно депресанти и стимуланти според ефекта. Една от известните песни на варненския рапър Димчо е 'По цял ден' където припева е 'свалям са дигам са, прая го по цял ден', тоест се редуват стимуланти с депресанти. Пример амфетамини-канабис, кокаин-хероин и т.н. Има среди в които ако някой употребява нещо различно от канабис и бива гледан на криво и изолиран. От канабис най-много да ти падне кръвното, или да заспиш. Амфетамините спокойно могат да ти изпържат мозъка при редовна употреба, а като се има предвид условията в които се приготвят, е възможно някой да уцели джакпота от раз. При хероина и производните се разрушава тялото. Всъщност всички могат да ти сринат имунитета, дори и канабиса ако е обработен с някакъв препарат, за да 'хваща'. Начина на живот също се променя, потребителя може да започне да си дава парите за наркотици вместо храна, ток и така нататък, може да започне да пропуска спането, за да бъде на купони, за да не 'изтърве и секунда от живота', да не се храни редовно 'щото не е гладен', или пък така да си поддържа тялото в нормални килограми без тренировки. От редовна многогодишна употреба потребителя изведнъж остарява не само на вид. И почва да се бори с живота с болестите и с болките. Ако сте късметлии може и да не ви се случи, но струва ли си риска?

Потребителски аватар
MOTO`manqk
Регистриран: 05 септември 2008

Тема за наркотиците

Мнение от MOTO`manqk » 04 авг 2019 04:30

Амин! :locked:

Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Тема за наркотиците

Мнение от LADA-2107 » 05 авг 2019 10:15

Едно време като малък ме учеха, чуеш ли за наркотици, обръщай се и бягай (в пряк и преносен смисъл).

За алкохола, баба ми ми показваше пияниците, колко е грозно (най-малкото което е) + разказваше ми всички (лоши неща) които произтичат от това. И накрая казваше: "Пиян човек - съдран чувал!".

Живота не е само "партита" или "купони". Ако пропуснеш и двете, не си пропуснал кой знае какво. Запитайте се кое е по-хубаво. Да се направиш "на боклук" предишната вечер и после да не знаеш къде си на другия ден до обяд или да легнеш на време, да станеш рано бодър и да изшивееш един пълноценен ден? Да имаш приятели, които стават само за маса и не можеш да разчиташ на тях (защото са или пияни или друсани) или да се събираш със стойностни хора? Да лягаш всяка вечер с различна или да имаш до себе си една, но истинска и за цял живот?

Отговори

Върни се в “Общи приказки”