Дилема за покупка на нова кола

Всякакви по смисъл и значение теми / The foreign users are welcome to post their messages in this forum
Потребителски аватар
LADA-2107
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 13 април 2008
Контакти:

Мнение от LADA-2107 » 11 сеп 2019 07:55

Според мен малко се преувеличават нещата. Купуваш стара кола - наливаш луди пари за ремонти... "На кола, на жена и на свиня не се познава!" - е казал народа. Въпрос на късмет. Зависи този преди теб дали си е гледал колата, дали се е грижил за нея или само е карал. Знам хора които са купили нови коли и реват от сервизи, представителства, скъпа поддръжка. Знам и хора които са купили втора ръка кола, само обслужват, и карат без сериозни повреди. Какво означава "скъпи ремонри" и смяна на "скъпи части". Колко хора познавате да са купили кола на старо и да са сменили двигател или скоростна кутия. В повечето случаи са основните неща - обслужване + разхлопал се някой шарнир/накрайник/каре, някакъв теч... Има хора които се престарават и сменят неща които не са все още за смяна, профилактично, има и такива които нищо не сменят, както бе казал един майстор: "Вдигам я на подемника, окачването пада на земята!".

Потребителски аватар
djenevas
Регистриран: 12 ноември 2012
Автомобил: Лада Урбан

Мнение от djenevas » 02 яну 2020 00:48

Колега amitko, взе ли нещо все пак?

Потребителски аватар
amitko
Регистриран: 30 декември 2008
Контакти:

Мнение от amitko » 03 яну 2020 20:12

Не.
Решихме, поне аз сега, да не подхождаме твърде консуматорски. След като имаме две коли (Yeti и Нива) в движение и прилично състояние да отлижим покупката на още една, още повече, че нямам манерение да махам нивата. Жената свикна на кара Yeti-то, а аз си карам нивата.

Въпреки това решихме, че ако се купува, ще е Ignis (вероятно хибрида). Най прилича на кола.

Потребителски аватар
Viper
Член на Лада Клуб България
Регистриран: 09 август 2012
Автомобил: ВАЗ 2106
Контакти:

Мнение от Viper » 04 яну 2020 13:50

Е то Йетито си е просто женска нива, и аз доста ги харесвам.
Газ до ламарината.... и т'ва е!

Отговори

Върни се в “Общи приказки”